Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez megoldható még valahogy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez megoldható még valahogy?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk házasok, voltak szép időszakok és most van a rosszabbik. Évek óta elhanyagolt, én a gyereknek éltem. Nem egyszer a fejemhez vágta, hogy ő már nem szeret, önbizalmam leépítette. Először szépen kértem, hogy szükségem van rá, később már ordítoztam. Tudom, nem volt helyes, de reméltem, hogy észbe kap. Nem így történt. Itthon semmit nem csinált, gyerekkel nem foglakozott, mert ő dolgozik. Olyan szinten elhidegültünk egymástól, hogy tavaly találkoztam valakivel. Nem lett végül semmi, csak barátság. Ezt megtudta a férjem, természetesen balhé, majd hozzuk rendbe. Ő igyekezett is, én viszont rájöttem, hogy nem érzek iránta semmit. Tegnap viszont ő közölte, még mindig szeret valahol. És néz rám könnyes szemmel. Mondtam neki, ezt évekkel ezelőtt vártam volna tőle, nem most. Mi lehet a megoldás. Elválni gazdaságilag nem éri meg. Ellenék vele, csak mint barát.
2018. nov. 7. 05:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most ülj le egy csendes sarokba, és gondold át, hogy mégis mit szeretnél.

Az egyik lehetőség, hogy nem akarsz elválni, és teszel azért, hogy ne csak barátok legyetek. Ő biztos, hogy nem csak lakótársat akar. Nem egy barátot, akivel együtt élve olcsóbb a rezsi. Annak az lesz a vége, hogy ő fog válni vagy megcsalni.

Képes vagy arra, hogy a kettőtök kapcsolatán dolgozz? Működik a szex? Le tudtok ülni beszélgetni? Tudtok együtt nevetni? Szívesen vagy vele kettesben? Ezek a szexen kívül egy barátságban is fontosak. De ha egymás legjobb barátja tudtok lenni, és az ágyban is működtök, akkor minden rendben.


A másik lehetőség, hogy belátod, hogy ti már barátok sem lesztek. Ő kimondta, hogy nem szeret, te sem szereted már, te már elkezdtél nyitni egy új kapcsolat felé, és teljesen elhidegültetek. Csak azért vagy vele, mert neked anyagilag kényelmes.

Így nem fog menni a végtelenségig, hogy társas magányban tűritek egymást. Az ember társas lény, mindkettőtöket fel fog őrölni, egy idő után attól idegrohamot fogtok kapni, ahogy a másik levegőt vesz. Megint csak az a kérdés, hogy így akar-e veled maradni a férjed, vagy beadja a válást, vagy keres mást, vagy te keresel újból mást.


Azt is realizálnod kell, hogy itt nem egyedül te döntesz arról, hogy együtt maradjatok-e, és nagy esély van arra is, hogy pont a férjed teszi meg az első lépést a váláshoz. Nem fogja érdekelni a te gazdasági érdeked.


Úgyhogy ha talpon akarsz maradni, akkor kezdj el dolgozni azon, hogy egy esetleges válás után is tudj a gyerekről és magadról gondoskodni, és ha nem akarsz válni, akkor tegyél érte, hogy ne akarjon a férjed sem.

Vagy beadod te, és további éveket nem kínlódsz végig ebben a kakiban. Fiatalabb nem leszel te se. Válás után, tiszta lappal indulva esélyed van arra, hogy találj egy férfit, akivel együtt boldog lehetsz.

2018. nov. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sokszor leültem, gondolkodtam. Az a baj, hogy most azt mondta, szeret, mert ha normális vagyok, jó velem. De a múltban rengeteget bántott szóval. És mindig ez jön fel, nem tudok ezen túl lépni. Túl lehet egyáltalán ezen lépni?
2018. nov. 7. 06:16
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Azért az első hozzá szoló annyit tévedet h válás után nincs tiszta lappal...főleg h gyerek is van...hülyére bélyegeznek az emberek mire valakivel találkozol aki meg akar majd ismerni..és talán komolyan vesz.Amúgy mindenben igaza van az elsőnek.
2018. nov. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szingliként gyerekkel még mindig könnyebb ismerkedni, mint házason. 😉


Ezt a riogatást meg felesleges csinálni. Rengeteg elvált anya tálalt màr párt. Pl. én is.

Első perctől tisztáztam, hogy van két gyerekem. Akinek ez kizáró ok, az egyből korrekt módon meg is mondta. Ez nem megbélyegzés. Így a legjobb. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e kapcsolatot gyerekes anyával, ettől ő se lesz rossz ember, és a nő se lesz kevesebb.

Sok férfinél ez nem kizáró ok, vagy semleges. Közülük kell válogatni. Elég sokan vannak. 😉

2018. nov. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bence_ ***** válasza:

Túl lehet lépni, kérdés, hogy akarsz e.

Ajánlom egy pszichológus, mediátor, mikulás, pap, egy külső szemlélő bevonását.

2018. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz életem feléről lemondani, pláne úgy, hogy mekkora szerelem volt ez. Azt hittem, örökké fog tartani, aztán ez lett belőle.
2018. nov. 7. 08:27
 7/11 Bence_ ***** válasza:

Minden kapcsolatba szükséges munkát fektetni.

Ha szereted ahogy ropog a tűz a kandallóban akkor szükséges a tüzelőt, aprítani, behordani, rá tenni, hamut kivinni.

Párkapcsolat pont ilyen. Minden elfogadható az is ha azt mondod bele fáradtam, az is ha azt mondod, hogy ha jó fej, kedves, érzem, hogy törődik velem akkor szívesen folytatom.

Ketten vagytok benne, ketten rendbe is tudjátok tenni.

2018. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
A kommentjeid alapján úgy érzem, ez a hajó elment( nézz magadba őszintén) Szerintem jobb most megtenni azt a fájdalmas lépést, hogy szét váltok, mint egy bizonytalan katyvaszban élni tovább...
2018. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon bánt, hogy a férjem szar életszakaszban van és még én is belerúgok egyet.
2018. nov. 7. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

dehogy szeret, nem szeret.


be van szarva, hogy eltűnik a házicselédje, a fix punci meg a gyerekei.


ennyi.


de meg attól vagy betojva, hogy újrakezd, plusz az anyagiak.


egy életed van, elcseszheted, de akár új lapot is nyithatsz.

2018. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!