Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnénk esküvőt max.7-800...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk esküvőt max.7-800 ezer Ft-ból. Megoldható?

Figyelt kérdés

Nagyjából 40-50 fővel számoltunk, de ebből biztos, hogy 10 fő gyerek lesz. Nem szeretnénk templomi esküvőt, csak polgárit, utána pedig egy visszafogottabb lagzit. Ami fontos nekünk (főleg nekem :D), legyenek szép, elegáns ruháink, legyen gyönyörű menyasszonyi torta, szeretnénk fotózást (de elképzelhető, hogy egy kedves barátommal el tudjuk ezt intézni), akkor ugye a gyűrűk, a terembérlés, gyönyörű dekoráció, a kaja, illetve vidéki rokonoknak szállást is kellene intézni. Menyasszonyi táncot nem szeretnék, mert annyira lehúzós, és annyira elrontaná a hangulatot szerintem... Azt beszéltük a párommal, hogy a meghívó mellé küldünk kis borítékot, és a lagzi alkalmával pedig a bejáratnál lesz egy igényes, szép persely, ahová mindenki bedobhatja azt az összeget, amit nekünk szánt. Ez így korrekt?

Meglesz ez legföljebb 800 ezer Ft-ból, vagy gyűjtsünk még? Milyen rejtett kiadások vannak, amivel első körben nem számol az ember?

Köszönök minden segítséget!


2014. szept. 29. 07:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nagyon durva dolog 800.000-et elverni egy esküvőre.

Ha meg anyagilag nem bírod-nem bírjátok ezt a költséget, akkor 1. vagy nem kell összeházasodni (és gyűjtsetek,spóroljatok egészen addig, amíg lesz rá)

2. össze lehet házasodni titokban is (az megvan szerintem pár tízezerből is)

3. kaja: én a mai árak mellett akit akarnám, azt meghívnám,de felhívnám a figyelmét minden meghívottnak, hogy mivel ennek gigantikus összköltsége van, akkor jöjjön csak el, ha egy részébe a költségeknek be tud szállni.


A boltban is fizetni kell a kenyérért, meg az étteremben is mindenért a csülökpörkölttől a gulyásleveesen át az egyszerű túróspalacsintáig bezárólag, és nem mondhatod a pincérnek, hogy köszönöm, megettem, de fizesse ki a Jóisten vatikáni valutában.

2014. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%

Esküvő nem kerül pénzbe. A gyűrűket már az eljegyzésre megszokták venni.

De nem hiszem, hogy 50 főre elég lenne ennyi pénz, ha még szállást is akarsz a vidéki vendégeknek.

2014. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
A boríték szerintem nem korrekt, ugyanúgy lehúzás mint a menyasszonytánc. A többi meg függ a helyszíntől.
2014. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
A menyasszonyi tánc lehuzos de az ajtóba a persely nem:))
2014. szept. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
*esküvői torta
2014. szept. 29. 08:08
 6/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
54%
Mi az, hogy lehúzós...? WC-n lehúzhatod? Igenis van olyan, itt nálunk, Erdélyben az esetek nagy százalékában a vendégek borítékot adnak az ifjú párnak, hogy legyen miből fedezni az esküvő költségeit, meg uténa kis kezdőtőke is marad a párnak. A közeli rokonok, keresztszülők, násznagyok adnak ajándékot (is) amit tudnak hogy a párnak szüksége van rá. A borítékba tett összeg általánosan számolva az egy személyre eső menü ára plusz legalább kb. ugyanannyi ajándéknak személyenként. A pár az esküvő előtt csak a ruhákra, díszítésre költ, a lagzi költségeit minden esetben szinte a lagzi után számolos el.
2014. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
hát ne haragudj, de nekem a persely sokkal inkább tűnik lehúzásnak, mint a menyasszonytánc. Nagyon tud az a hangulat hiányozni egy esküvőről, ha kimarad.
2014. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy a kérdésre válaszolva: szállás nélkül biztosan megoldható ennyiből, szállással max akkor, ha olyan étteremben lesz a lagzi, ahol egyből tudsz foglalni, és kedvezményt is adnak.

Azért még kedvezménnyel is minimum 2000-2500 a szállás, ami 40 fő esetén kapásból 100.000ft...

2014. szept. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Miért bunkó az, akinek nem tetszik az elképzelésed? Te kértél véleményeket!
2014. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jó megoldás a persely. csak rakj mellé pár biztonsági őrt, aki mindenki borítékát ellenőrzi, és ha kevés a lóvé, addig üti az érkezőt, amíg ki nem ver belőle elég pénzt. Szerintem ez elegáns, finom és udvarias megoldás.

Komolyra fordítva a szót: persze, lehet kérni pénzt a vendégektől hülye és felesleges nászajándékok helyett, nincs vele probléma. De a finom célozgatás a borítékkal meg a persellyel szerintem kimondottan udvariatlan. Akkor már jobb, ha megmondjátok/megírjátok, hogy nászajándékokat nem kértek, de a lagzi költségeihez hozzájárulást szívesen elfogadtok ajándékként.


A másik kérdés 800 az a borítékos bevételek előtt vagy után legyen ennyi? borítékozás előtt határeset, ha mondjuk fél milla az étterem, meg kétszázezer a szállás, akkor ruhára, fotóra, gyűrűre, tortára már csak száz marad.

2014. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!