Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnénk esküvőt max.7-800...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk esküvőt max.7-800 ezer Ft-ból. Megoldható?

Figyelt kérdés

Nagyjából 40-50 fővel számoltunk, de ebből biztos, hogy 10 fő gyerek lesz. Nem szeretnénk templomi esküvőt, csak polgárit, utána pedig egy visszafogottabb lagzit. Ami fontos nekünk (főleg nekem :D), legyenek szép, elegáns ruháink, legyen gyönyörű menyasszonyi torta, szeretnénk fotózást (de elképzelhető, hogy egy kedves barátommal el tudjuk ezt intézni), akkor ugye a gyűrűk, a terembérlés, gyönyörű dekoráció, a kaja, illetve vidéki rokonoknak szállást is kellene intézni. Menyasszonyi táncot nem szeretnék, mert annyira lehúzós, és annyira elrontaná a hangulatot szerintem... Azt beszéltük a párommal, hogy a meghívó mellé küldünk kis borítékot, és a lagzi alkalmával pedig a bejáratnál lesz egy igényes, szép persely, ahová mindenki bedobhatja azt az összeget, amit nekünk szánt. Ez így korrekt?

Meglesz ez legföljebb 800 ezer Ft-ból, vagy gyűjtsünk még? Milyen rejtett kiadások vannak, amivel első körben nem számol az ember?

Köszönök minden segítséget!


2014. szept. 29. 07:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk a 90 fős lagzi 1,5 millió volt durván, igyekeztünk jól kiszámolni, mi mennyi, de így is volt amikor bizony meglepődtünk.


Gyűrűk 98,000 ft-ból kijöttek, ötvösnél csináltattuk, vittünk törtaranyat, így kisebb lett a végösszeg.


Én varratattam a ruhámat, 75,000 ft volt, férjemnek az öltöny ugyanennyi, szintén varrattatva.



Menyasszonyi torta nem tudom pontosan mennyi, mert aprósütiket és még több kisebb tortát is rendeltünk onnan, összesen 50,000-et fizettünk. Ezek a nagyobb kiadások, +zenekar, vőfély (ha kell).


Fotós nálunk 120,000 ft-ba került, de ott volt 12 órát. 4-5-6 órára természetesen olcsóbban járnak, azt meg lehet úszni 40-50 ezerből szerintem.


Ami plusz kiadás és időnként váratlanul ért, azok a kisebb dolgok, amikre kezdetekkor nem gondol az ember, pl dekor részletek, gyertya az asztalra, csillagszóró a tortára stb.


Szerintem ha jól kiszámoljátok, akkor az a 800 ezer elég kellene hogy legyen a 40-50 főre.


OFF: egyébként meg csak azért mert valaki igenis szeretne szép esküvőt, nem kell rögtön lehurrogni. Van akinek ez felel meg, van akinek pedig a 2 tanús. Hagy döntse el mindenki, mire akarja elkölteni a pénzét... Magánügy.

2014. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 50 fős esküvőnk volt, ebből kb. 10 gyerek. Házasságkötés 30 ezer (ebbe csak zene és pezsgő, semmi más), utána étteremben 3 fogásos menü + később hidegtál, sör + bor + üdítő korlátlan, fejenként 3500, gyerekeknek 2000, + rövidital számlára ment, folyamatosan mondták hol járunk, (nálunk ez a végén + 150 ezer volt), így terembérlés nem volt, ruhabérlés 100 ezer, férfi öltöny mindennel 60 ezer, cipő és kiegészítők 12 ezer, haj és smink egy próbával 5000, szállás 5000/szoba 2-3 főre, (nálunk 2 szoba kellett), taxi oda-vissza 10 ezer, fényképész 20 ezer (ismerős volt), zenész 20 ezer (ismerős volt), így összesen: 577 ezer. Gyűrűk már eljegyzéskor megvoltak, 130 ezer.

800 ezer forintból simán lehet 50 főre megcsinálni.

2014. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha a fotózás fontos, ne bízd amatőrre, viszont az is elmondható, hogy ha nem szánsz rá 100-120ezer forintot akkor jobban jársz egy rokonnal, mert olyat amilyet az olcsó szolgáltatók készítenek, valószínűleg tud a rokon is. Egyébként ennyiből még fotós nélkül is nehéz lesz kihozni, főleg szállással együtt.
2014. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, a borítékos megoldás szerintem is durva. Nekem az sem tetszik, amikor versikéznek vagy célozgatnak a meghívóba. Nem belépős eseményre hívnak, hanem vendégségbe, illetlenség eleve az ajándékra ácsingózni már a meghívásnál.


Ezzel szemben a menyasszonytáncnak van hagyománya az esküvőkön, mindenki tudja, miért csinálják, ráadásul szórakoztató is. Sokkal kevésbé lehúzós hangulatú, mint a kitömésre szánt borítékot eleve mellékelni.


Tapasztalat továbbá, hogy a meghívás alkalmával szinte mindenki megkérdezi, mit szeretnétek ajándékba. Ekkor mondhatjátok, hogy pénzt, ebben nincsen semmi rossz, hiszen megkérdezték. :)


Költségek: az én fogalmaim szerinti gyönyörű dekoráció (azaz igényes, a helyhez illő vázák, gazdag virágdísz, grafikus által készített papírkiegészítők stb.) ekkora esküvőre kb. 2-300 ezer forint lenne. Lehet kevesebből is persze, de a kérdésedből úgy éreztem, valami rendkívülit, különlegeset szeretnél, azért becsülök ilyen magas összeget.


Étkezésre kb. 7-10 ezret kell számolni fejenként, italcsomag 2-5000 forint szokott lenni a tartalmától függően. Nagy segítség, ha olyan helyet találtok, ahova vihettek be röviditalokat, mert ezeket apránként meg lehet venni az esküvő előtt, hiszen nem romlandóak.


A ruhák kb. minimum 100 ezer forintból jönnek ki fejenként, ha kifejezetten rátok szabott, minőségi darabokat szeretnétek. (4 éve 90 ezer forintért varrattuk a férjem esküvői öltönyét.) Ha cipő is kell, akkor ez picit több lesz.


Fotós kb. 150 ezer forint, videós is nagyjából ennél az árszintnél kezdődik, ha korrekt minőséget szeretnél. Hobbifotósok és -videósok kb. 50 ezer forinttól vállalnak esküvőt.


DJ nagyjából 80 ezertől kezdődik alapcuccal, ha fénytechnika és igényes hangzás a cél, akkor az nyilván többe is kerül. Egy szintis kb. 60 ezertől vállal egyedül, ez nagyon alsó határ, a többfős zenekarok esetében kb. 50 ezer ft/fő a kiinduló ár (azaz egy négyfős zenekar kb. 200 ezer forinttól elérhető). Biztos ebben is lehet találni olcsóbbat, ezek általános piaci árak kiindulópontjai.


Apróságokra is számoljatok pár tízezer forintot, ilyenek a kiegészítők (fátyol, harisnyák, fodrász, sminkes stb.)


Szerintem nem jön ki egy általad elképzelt színvonalú esküvő ennyiből, de lehet, hogy én becsültem fölé az elvárásaid, ezért mindenre többet írtam, mint kellett volna. Azért szorítok nektek, és sok boldogságot természetesen! :)

2014. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
63%
Tizenötössel értek egyet, csak annyival egészíteném ki, hogy hagyjatok magatoknak mozgásteret, legyen plusz száz-százötven-kétszázezer forintotok tartalékban, ha valami mégis többe kerülne.
2014. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!