Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet értelme a házasságnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet értelme a házasságnak gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Egyik fél nagyon akar, a másik nagyon nem, nagy nehezen kompromisszumot kötnek, hogy akkor ne legyen.


Működhet a házasság?



2018. okt. 24. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem kompromisszum - az, aki akar gyereket engedett a másiknak.

És ez nem jó alap házasságra. Gyerek nélkül simán lehet egy házasság jó, de ha az egyik fél szeretne gyereket, az akár a sírig bánhatja, hogy végül nem vállaltak.

Ilyen helyzetben pedig kétlem, hogy olyan nagy lehet a házastársi boldogság.

2018. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Alapbol kapcsolatban se kene lenni ezeknek.

Azok az analfabetak, akik ennyit se tudnak megbeszelni, azok azt se erdemlik meg, h szavazzanak...

Mi hazasok vagyunk, es egyikonk se akar gyereket.

Az eletnek es a hazassagnak is van ertelme gyerek nelkul. Mert annak ad ertelmrt aki akar.

De annak a kapcsolatnak nincs ertelme, ahol ilyen alap dolgokat se tudtak tisztazni az elejen a hulyek...

2018. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez így nem lesz jó. Nem egyeznek az elképzelések, a másik fél, amelyikre ráerőltetik, lehet, hogy nem fog törődni, foglalkozni a gyerekkel, és akkor a másiknak a nyakába szakad, kvázi egyedül kell felnevelnie. Szerintem így nem jó gyereket vállalni, ha az egyik fél nem akar, nem partner ebben. És ez pluszban, nem menti meg a házasságot, a kapcsolatot; szal pl amikor már romlanak a dolgok, egyikük előhozakodik a gyerek-témával; de nem fogja megmenteni a házasságot; csak a gyerek fogja megszívni, mert nem lesz vele annyit törődve mindkét félről, mint amennyit szeretné; lehet, hogy adott esetben pl egyik félről teljesen el lesz hanyagolva; és a gyerek meg szegény ott fog állni, pislogni, és nem fogja érteni, hogy 'ő most mi rosszat tett.' Tehát ilyen kapcsolatba nem vállalunk gyereket. Vagy mind a ketten akarnak és benne vannak; vagy egyik sincs benne, vagy egyik lemond a gyerekről a párja kedvéért; de egy gyerekkel nem tehetitek meg ezt. PL vannak , akiknek nem hiányzik a gyerek; nekik a siker a fontos, meg egymásnak ők ketten, nem hiányoznak a gyerekek; plusz, amíg nagyon picik, nem is nagyon tudnának menni utazgatni ilyen nagyokat; szóval tökre zavarná is még őket; mert ők karriert építeni meg utazni szeretnének pl. Szóval kisbabát nem erőltetünk rá senkire; mert az felelősség! Keress olyat, akivel egyeznek az elveitek, az elképzeléseitek a jövőt illetően. Mert szerintem annak a házasságnak már simán annyilesz; hogyha ráerőltetsz egy gyereket a másikra; ilyenbe soha ne menj bele.
2018. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3 "Nem egyeznek az elképzelések, a másik fél, amelyikre ráerőltetik, lehet, hogy nem fog törődni, foglalkozni a gyerekkel..."


3-as én éppen azt írtam a kérdésben, hogy a pár úgy dönt, hogy NEM vállal gyereket.

2018. okt. 24. 23:05
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Jaaaaa, jól van, hát akkor működhet; de amúgy pl ismerek olyan párt, ahol szerintem megegyeztek, hogy nem lesz gyerek; ott egy cicát vettek magukhoz, és viszik magukkal mindenhova:)
2018. okt. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akar egy pár gyereket, az oké.


De ez nem kompromisszum, és nem lesz jó vége. Kompromisszum az, mikor mindketten kapnak is valamit, meg fel is adnak valamit. Itt az egyik csak megkapta, amit akar, a másik csak feladta. Gyerekvállalás kérdésben nincs kompromisszum.

2018. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Az egész életnek van értelme gyerek nélkül, akkor is, ha a korlátolt idiótáknak ez fáj. :)


Viszont egy olyan házasság, ahol az egyik nagyon akar gyereket, a másik meg semmiképp, annak nincs értelme. Az egyik folyton boldogtalan lesz és nem lesz teljes az élete, a másik meg akkor válik azzá, ha akarata ellenére "becsúszik" a kölyök.

2018. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy gyerek nélkül is van értelme. Kész lettem volna kilépni ebből a kapcsolatból, hogy a párom találjon valakit, akivel családot alapíthat. De számára én vagyok az igazi, azt mondta, és nem akar nélkülem élni, így meghozta azt a döntést, hogy nem akar gyereket. Félek, hogy ez idővel visszaüthet, és gondokat okozhat. Én tiszta lelkiismerettel nem tudtam volna igent mondani egy gyerekre, és szerintem valóban tönkretenne minket, ha lenne, de ezt a szándékot soha nem titkoltam, hogy nem akarok. Ennek ellenére a párom újra és újra felhozta a témát, azt remélve, hogy meggondolom magam. És erről a reményéről talán még most sem tett le teljesen, holott egy utópia.
2018. okt. 24. 23:36
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

A párkapcsolatnak magának lehet értelme. Én például nem kötnék házasságot így, hogy kerek-perec nem vállalna gyereket velem. Arra ott a párkapcsolat.

32/f

2018. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Én ha így lennde azt mondanám neki h fogadjunk örökbe, mert nem akarok terhes lenni meg a kisgyerekes időszak se hiányzik, amugy is idegesítenek as kölykök, csak a stressz van velük, idióták is. Nem értem miért akar sok ember.Ha a másik akarna elvárnám tőle h ott legyen a baíjban is mivel ő akarta annyira, báár lehet h akkor már annyira nem jó buli a gyerekvállalás.


Amugyis magyar családokban a képmutatás megy kifele h minden szép és jó, befele meg egymás agyára mennek. Normál szülői minta sincs akkor meg könyörgöm minek?


Azért mert aranyos? Na és, az csak egy dolog.

2018. okt. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!