Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem minden francon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem minden francon spórol, valaki hasonló szituban?

Figyelt kérdés
Megérteném, ha éheznék, meg én is azt mondom, hogy nem kell két marokkal szórni a pénzt, de mi takarékoskodás van abból, ha vesz egy ócska fagyasztott pizzát és a kukában köt ki, mert oly rossz. Meg állandóan vizet kell enni, mert ha egyszer üdítőt innánk, felemlegeti. Pfff
2018. okt. 22. 18:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy rokonom említi meg mindig, ha telefonál, hogy ép milyen akciók vannak a sparban vagy tescoban. Én úgy vagyok ezzel, hogy nálam az az "akciós, amit én megkínok. Cseszhetem ha ép az akciós, amit pont nem kívánok.
2018. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "spórolunk a kaján, de dohányzunk" hozzállás ismerős.... és egy életre elegem lett belőle.

Nálunk az apám volt ilyen. A szüleim keveset kerestek, és volt hitel a házunkon is, tehát nagyon meg kellett fogni a pénzt. Anyám fizetését teljes egészében elvitték a számlák és a törlesztés, így az apáméból kellett a kaját kigazdálkodni.

Viszont ő előrevalóbbnak tartotta a dohányzást mint az evést. Napi 1,5-2 dobozzal szívott. Minden nap elment a boltba, megvette a cigit, amennyi meg maradt, azt odaadta anyámnak, hogy ebből főzzön valamit. Mondanom sem kell, milyen szemét kajákon nőttem fel... mivel városban laktunk, termeszteni sem tudtunk semmit. Rizs, tészta, krumpli, kenyér, legolcsóbb undorító parizerek, ezek voltak a menü, hús meg zöldség max hétvégente, de hónap vége felé akkor sem.

Ahogy nőttem, egyre jobban dühített az apám önzősége, mindig azt mondta, hogy őt nem érdekli, milyen kaját eszik, de nem bírja ki, ha nem gyújt rá. Mivel nagyon egyoldalúan táplálkoztam, vitaminhiány miatt sokat betegeskedtem, de ez sem érdekelte. Sőt, általában a gyógyszereimet sem váltották ki, mert nem volt pénz rá.

Ilyen csodálatos gyerekkor után alig vártam, hogy nagykorú legyek, és lelépjek.

Kérdező: próbálj meg változtatni a férjed hozzáállásán, mert igenis fontos, hogy minőségi, megfelelő táplálékot vegyen magához az ember. Nem tudom, hogy van-e gyereketek, de ha továbbra is ezt folytatja, akkor valószínűleg ő is hasonló véleménnyel lesz majd az apjáról, mint én.

2018. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Hú, szegénykém. :( A mi helyzetünk most szerencsére jobb, mert "megtehetjük", meg "csak" kocadohányos, ami talán annyira egészségromboló, de ez sztem tévhit...


Viszont tökéletesen átérzem a gyerekkorodat, az én faterom "csak" sörözött, de mindennap kettesével nyomta, és az én szüleim sem kerestek jól, illetve hitelünk is volt, meg azért 2ü sor már árban nem olyan kevés. Szégyelltem a gagyi margarinos kenyeret...., bár én nem voltam beteges ennek ellenére.

2018. okt. 25. 11:34
 24/26 A kérdező kommentje:
*nem annyira, de sztem tévhit
2018. okt. 25. 11:35
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Hát igen, sajnos megtapasztaltam, milyen szörnyű egy szenvedélybeteg szülő mellett felnőni.

Apám mindig azt hangoztatta, hogy "ez neki jár", amiért keményen dolgozik, hogy eltartsa a családot, és megérdemli, azt a napi 1-2 doboz cigit.

Szegény anyám arcát nem felejtem el sosem, amikor apám adott neki párszáz forintot (ami akkoriban sem volt már sok pénz!), hogy főzzön belőle hármunknak, 2 napra. Persze szarból nem lehet várat építeni, de azért megtett minden tőle telhetőt, hogy ehető ételt tegyen elénk. Ehetőt, de nem finomat. Amikor pl elénk tette a sült parizercsíkokkal és hagymával összekevert főtt tésztát, vagy az üres kukoricaprószát, akkor mindig látta az arcunkon a csalódottságot, hogy már megint ezt kell enni. Biztosan nagyon rosszul esett neki, de sosem tette szóvá.

Apámból akkor lett elegem végleg, amikor középiskolába kerültem, és egy csapatépítő osztálykirándulást szerveztek. Persze a szüleim rögtön rávágták, hogy nem mehetek, mert nincs pénzünk kifizetni. Mivel matekból elég jó voltam, kiszámoltam, hogy ha apám csak 3 napig nem dohányozna, vagy 6 napig kevesebbet, akkor a megspórolt pénzből kijönne a kirándulás. Amikor ezt felvezettem neki, magából kikelve ordibált, hogy szar taknyos kölök vagyok, mit képzelek, hogy ő majd miattam nem gyújt rá, hogy elmehessek csavarogni.

Aznap döntöttem el, hogy a 18. szülinapom után elköltözöm tőlük.

2018. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek, üdv a boldog felnőttkorban. :) Le a kalappal Édesanyád előtt, hogy így helyt tudott állni.
2018. okt. 25. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!