Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elpazarlódik. Volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem elpazarlódik. Volt valaki hasonló szituban? 27/N

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, egyben barátom, egyben plátói szerelmem. Ő egy nagyon különleges férfi, nem sokkal az után hogy megismertem, beleszerettem. Igazán egy hullámhosszon vagyunk, a humorunk, a gondolkodásunk, a reakcióink, a szeretetünk a kutyák iránt. De van kapcsolata, ezért nem lett köztünk több, mint jó barátság. De sajnos attól még ugyanúgy szeretem. És úgy érzem, elpazarol egy jó partnert az életemből: magát. Ugyanis míg mi olyan egy húron pendülünk, meg míg ő olyan normális, meg "jó parti" tényleg, de ezt most nem pénzre értem, addig a barátnője... Egyszer elhívott engem egy összejövetelre, amit a baráti körével tartanak, ott találkoztam a barátnőjével is. A csaj csak ivott és ivott, míg bocsánat a kifejezésért, de seggrészeg nem lett. A munkatársam meg még élvezte is szerintem, vagy nem tudom. Nevetett a barátnője részeg-vicces dolgain. Annyit legalább megtett, hogy elvette a poharat. Igazából ő már időben elvette, csak mint kiderült, mikor a csaj WC-re ment, sunyiban ivott a konyhában. Így lett seggrészeg. Vihogott, dülöngélt, négykézláb mászkált az asztal alatt meg az egész lakásban. Végül hányt egyet, és elaludt, a munkatársam alig győzte hazaküzdeni. De úgy tűnt, mint aki nem is szégyenkezik miatta.

Akkorát csalódtam, egy ilyen férfinek hogy lehet ilyen barátnője? Már bocs, de szerintem elpazarolja magát. A lány egyáltalán nem érdemel ilyen barátot szerintem. Összegyűlnek a barátok, senki se iszik, max ilyen koccantós mennyiséget, egy-egy pohár tonikot, ilyesmit. Erre a barátnő meg leissza magát a sárga földig? Szerintem minősíthetetlen. Még ha nem is lehetek ezzel a férfivel soha, elfogadom mert kénytelen vagyok, de hogy éppen egy ilyen nőcske miatt?

Mikor legközelebb találkoztunk munkában, a munkaidő vége fele azt mondtam, még nem is mondtam, milyen szép a barátnője. Azt felelte, majd megmondja neki. Aztán letettem az analitikakötetet amiből épp kerestem valamit, és élesen ránéztem, és megjegyeztem, hogy azért reméltem nem lesz seggrészeg, amikor megismerem. Így, ezzel a kifejezéssel, minek szépíteni a valóságot? Azt mondta, rossz volt az időzítés, meg hogy még sose volt részeg a barátnője, ki akarta próbálni. Hát, nem tudom. Meg azért a részegséget is lehet kontrollálni, nem kötelező az asztal alatt meg a lakásban mászkálni négykézláb vihogva.


2017. aug. 25. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
a szokásos éjszakai tl;dr sztori
2017. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem akarsz blogot vezetni inkább?
2017. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mi az a tl;dr
2017. aug. 25. 23:39
 4/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Itt egy ember van akin ott a szemellenző: te magad.


Én a helyedben legalább egy perc töredékéig elgondolkodnék azon, hogy mit mond el egy emberről az, hogy kit választ párjának? Szerinted emberek, csak úgy random kerülnek össze és aztán alakul és kész?


Megértem, hogy eszem a kefét miatta, de lásd be, a "szerelmed" boldog egy ilyen nő mellet. Viszont te annyira piedesztálra emelted a palit, hogy inkább a barátnőjére hárítasz minden rossz döntést.


Tanácsom pedig az én drága papuskámtól származik: ha leszállnál végre a magas lóról, észrevennéd végre, hogy az is termel lócitromot!

2017. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Úgy lehet ilyen nője, hogy teljesen félre ismered. Az a pár óra, amit együtt vagytok nem elég semmihez sem, főleg olyan környezetben, mint egy munkahely, így aztán szépen a fantáziád kiegészíti a lyukakat. Biztos ilyen, biztos olyan, ebben a szituban így viselkedne, abban meg azt mondaná.


Aztán most könyörtelenül szembe jött a valóság egy teljesen más közegben, és próbálod az egészet nem észrevenni. Ezt hívják kognitív disszonanciának. A csoda pasi igenis olyan, akinek az alkesz csaj jön be, sőt valószínűleg tőle se áll távol a partyzás, te viszont nem ilyennek fantáziáltad.


(Persze, tagadhatod, hogy nem igaz, te ismered, mint a tenyered, de egy nap majd rájössz, hogy tévedtél)

2017. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Jah, és a tldr azt jelenti, hogy túl hosszú, nem olvastam.

De a Google is kidobta volna, néha érdemes használni.

2017. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es és 5-ös válaszoló megírta azt, amit az én példám is alátámaszt. Évekig menthetetlenül szerelmes voltam egy kollégámba, istenítettem, nagyon szerettem, mindenemet odaadtam volna érte. Ő ezt tudta, de nem akart tőlem semmit, mert neki csak a nagyon szép lányok jönnek be, és úgy érzem, hogy neki a külső 80%, a belső 20%. Nagyon sokszor történt az elmúlt években, hogy amikor beteg volt, én vigasztaltam, gondoltam rá, vagy csak úgy igyekeztem támogatni. Többször megkaptam tőle azt, hogy az aktuális párja nem ilyen, pedig ő annyira igényli a gondoskodást. Ilyen esetekben mindig mondtam neki, hogy mégis azzal a lánnyal van, tehát valami oka csak van, hogy vele van és nem velem, még ha tőlem kapja meg ezt a gondoskodást. Ezen mindig elgondolkozott, de semmi változás nem történt. Aztán amikor más környezetben voltunk együtt, rájöttem, hogy a kollégám teljesen más, mint amilyennek képzeltem, és egy vita alkalmával nagyon csúnya dolgokat mondott nekem. Ezzel végleg elszállt a rózsaszín köd. A mai napig kedvelem őt, mert egy végtelenül jó ember, de már nem tudom elképzelni magam a párjaként - teljesen másképp látjuk a hétköznapi dolgokat.

Összességében ez nagyon szenvedős volt, én is sokszor gondoltam arra, hogy én sokkal jobb párja lennék, mint az aktuális lány. Egy időben az önbecsülésem, az önbizalmam teljesen tönkre vágta ez. Időközben rájöttem, hogy nekem milyen értékeim vannak, és ha őt ez nem érdekelte, akkor így járt. Ha neki olyan lány kell, aki tényleg nagyon szép, de kevéssé tud szeretni és kevéssé gondoskodó, miközben ő ezt nagyon igényelné, akkor legyen vele. Most már én sem szeretnék tőle semmit (az volt a vicces, hogy amikor mondtam neki, hogy már nem vagyok szerelmes, az első kérdése az volt: miért nem?)

Kérdező, majd rájössz erre te is, és el fogod engedni.

2017. aug. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát nagyon okoskodtok hogy majd belátom, pedig fogalmatok sincs. Utálja a "partyzást", és nem alkesz. A barátnője az.
2017. aug. 26. 02:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Mióta vannak együtt?Hány évesek?Te mióta ismered és mióta érzel iránta?Láttál rajta bármiféle érzelmet irántad valaha?
2017. aug. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnője sem az, csak ki akarta próbálni. Úgy látom hogy valaki nem figyelt a betűleves írása közben! :)
2017. aug. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!