Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan fogadtátok, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadtátok, hogy a férjetek nem akar több gyereket?

Figyelt kérdés
Teljesen érthető, logikus érvei vannak, hogy miért ne legyen még egy gyerekünk, azonban én nagyon szerettem volna még egy harmadikat. Elfogadom a döntését, de nehezen viselem. Hogy jussak túl rajta?
2018. szept. 13. 09:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez egy igazán hasznos válasz volt. :) De tényleg!
2018. szept. 13. 10:29
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Örülök, h segíthettem. :)
2018. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Ismerem magam, tudtam, hogy amikor kezd nőni a legkisebb, bennem lesz a kisördög, hogy kell még egy. Meg a férjemben is.

De logikusan, tiszta fejjel átgondoltuk, hogy a 3 a maximum, többet nem tudunk eltartani. Elkötettem magam, császár alatt megcsinálta a doki.

Most két éves a mazsola, és kezd jönni az ichlet, hogy kéne még egy.😆

De tudjuk, hogy nem lehet, és jobb is így.

A legnagyobb 14, ha nem vigyázunk, lassan lehet babázni az unokákkal. 😂


Sajnos a gyermekvállalást csak tiszta fejjel, reálisan szabad végiggondolni. Nem maradnak babák. Ott a suli, az egyetem, az életkezdés, és ezekben is támogatni akarjuk őket. Elég kiszámolni, hogy erre havonta mennyit kell félretenni, és belátom, hogy a 3 gyerek bőven elég.

2018. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :)
2018. szept. 13. 10:57
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális vagy? Örülj hogy egy közöst bevállalt.... Attól, hogy felnőttek a gyerekei még a gyerekek. Szükségük lehet rá nem csak anyagilag, hanem idő, energia. Nehezen viseled... Foglald el magad...
2018. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat gyerek eszméletlen sok lenne.

Attól hogy az egyik "csak" a te gyereked, gondolom foglalkozik vele. Az is furcsa kifogás, hogy már felnőttek. Hány évesek? 35 vagy 20? Mert nagyon nem mindegy.

2018. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Gond nélkül elfogadnám. Én sose vágytam különösebben gyerekre, a férjem valamennyire igen, de neki sem probléma, hogy végülis egyáltalán nem vállalunk. Egy ideig gondoltunk rá, hogy legyen EGY gyerek, de úgy döntöttünk, hogy mégsem vállaljuk, vissza is tértünk a védekezésre. Anyagilag is jobban átgondoltuk, és rájöttünk, hogy nem férne bele nekünk, csak túl sok lemondással. Abba pedig nem megyünk bele.

2 gyerek meg már kvázi luxus kategória, ha nem kenyérrel és vízzel akarja táplálni az ember. 1 is rengeteg pénzbe kerül eltartani. Persze, ha anyagilag jól álltok akkor nyilván nem ez a gond. Én, ha gazdag lennék, akkor se akarnék sok gyereket, mert minek? 1-esetleg 2 max.

Miért baj, hogy nem akar több gyereket? Nem arról van szó, hogy te nagyon szeretnél, de egy sincs és egyet se akar. Akkor talán még érthető, ha szomorú vagy , de így nem igazán.

Ha unatkozol, keress valami hobbit.

Ja és ha azt akarod, hogy boldog maradjon a házasságod, ne jusson eszedbe kész tények elé állítani azzal, hogy titokban nem védekezel és teherbe esel. Nem rosszindulatból írom, csak vannak nők akik hajlamosak így átvágni a párjukat, és akkor még nekik áll feljebb, ha ő akkor se akarja a gyereket és netán abortuszt akar, vagy elhidegül a nőtől...

2018. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én nem akartam gyereket, a férjem akart. Az ő kedvéért szültem. És annyira imádom a gyerekünket és annyira imádtam az egészet a terhességtől kezdve a babázáson át a mai napig is...Én nagyon szerettem volna ezt még egyszer átélni és ha fiatalabb lennék, három gyerekig meg se állnék. De elfáradtunk. Nagyon rossz alvó volt. 1,5 évig nem volt gond, de az MMR oltás után alvászavarai lettek és 3 éves koráig óránként kelt éjszaka, sokszor ordítva. Állandóan vissza kellett altatni. Teljesen zombik voltunk, azt hittem, nem fogok tudni visszaállni munkába, de 3 éves korában egy csapásra normalizálódtak az éjszakák. Ez a kialvatlanság volt az egyik fő oka, ami miatt a férjem nem akart több gyereket. Utána viszont a házasságunk is válságba került, így már nem is kérdés, hogy felelőtlenség lenne nekünk még egy gyerek. 40 vagyok. Szóval sajnos már nem lesz több gyerekem. Pedig most tudom, hogy fordult a kocka, mert olyan munkakörben dolgozom, ami sok túlórával jár és a férjem azt mondta, ennél még az is jobb lenne, ha szülnék még egy gyereket. Szeretné visszahozni azokat a szép időket, amikor megszületett a gyerekünk. Nagyon boldogok voltunk. De már nem vagyunk azok és a férjem azt reméli, még visszahozható az az idő.
2018. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A felnőtt gyerekek 27, 25 és 20 évesek. Sok okos dolgot írtatok, köszönöm szépen. Azt nem mondanám, hogy unatkozok egyáltalán, nem ez a motiváció. Anyagi szempontból nem jelentene gondot még egy gyerek, nem ez miatt döntött a párom a “nem” mellett. Természetesen nem fogom átvágni es belekényszeríteni valmibe, amit nem akar, úgyhogy védekezni fogunk. Ez van és kész. És ahogy írta is valaki, örülök annak, ami van. Imádom a gyerekeimet és rájuk koncentrálok.
2018. szept. 13. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!