Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehetséges egy 14 éves lánynak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges egy 14 éves lánynak férjhez mennie? A születendő gyermeke apjához a magyar törvények szerint?

Figyelt kérdés
a barátnőm 14 éves lassan 15 és 19 hetes terhes hatalmas botrány lett belőle a gyámhivatalnál is voltunk ott azt mondtak van ra mód hogy nagykorúnak nyilvánítsak mégpedig úgy hogy cselekvőképesnek minősítik és utanna feleségül kell vennem a terhesség alatt és akor végül is én lennék a gyámja neki is és a babánknak is, ez az elköltözés miatt lenne fontos mivel hozzam kéne költözzenek én úgy tudtam csak 16 éves kortól lehet hazásodni. ezek szerint vannak kiskapuk?
2018. szept. 9. 14:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom maximum 16-tól mehet férjhez, akkor is engedéllyel. Amúgy te hány éves vagy?
2018. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
én is 16 rol tudok azért kérdeztem ra de ha a gyámügynél mondtak lehet ők tudnak valamit, amúgy 21 de a barátnőm betöltötte a 14 mikor terhes lett azért nem vagyok a rácsok mögött
2018. szept. 9. 15:12
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Leghamarabb 16 évesen hàzasodhat, de az is engedélyköteles. Úgy rémlik gyàmhivataltól. Ilyen indokkal biztos nem fogjàk pl nagykorúsítani sem. Plàne egy 14-15 évest. Az majd a hàzassàggal lenne automatikus, de arra még vàrnotok kell. Hàny éves vagy???? Tényleg meg kellett dugni felelőtlenül és fel kellett csinàlnod egy 14 éves kislànyt??? Amúgy ha màr 13 évesen is megvolt , te meg nagykorú voltàl, börtönbe is csuknak téged...
2018. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
És te el tudod tartani őket? Komolyan nem lett volna egyszerűbb egy abortusz?
2018. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
talán egyszerűbb lett volna de a kor meg minek él az ember legalább célt ad legalábbis nekem.A barátnőm nem fog főiskolára menni azért nem olyan én meg mar dolgozom van fix keresetem és nem vagyok szegény családból való
2018. szept. 9. 15:25
 6/35 anonim ***** válasza:
99%

Szegény kislány, és szegény szülei 😞


16 év alatti magyar állampolgár nem köthet házasságot. Nincs kiskapu, hülyeséget mondtak.

2018. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Korlátozottan cselekvőképes kiskorúak jognyilatkozatai


Maga is tehet jognyilatkozatot, ám érvényességéhez főszabály szerint a törvényes képviselőjének (pl.szülők) az előzetes beleegyezése vagy utólagos jóváhagyása szükséges. Ha a törvényes képviselő a jóváhagyást megtagadja, úgy a kiskorú nyilatkozata semmis. Ha a kiskorú kérte az engedélyt, akkor addig – amíg a törvényes képviselő nem dönt a beleegyezéséről vagy megtagadásáról – függő jogi helyzet áll elő. Az a fél akire nézve ebből a helyzetből a jogszerzés reménye származik, várományosnak nevezzük. Ha a függő jogi helyzet túl hosszú ideig tart, és ezalatt a kiskorú nagykorúvá válik – cselekvőképes lesz – úgy maga dönt függő jognyilatkozatainak érvényessége felől.


Kivételesen a korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül is


tehet olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja (például személyhez fűződő jogok megsértése, házasság kötés, közvégrendelet tétel, ez utóbbi kettő képviseletet nem tűrő jognyilatkozat, melyeket kizárólag önmaga kötheti meg)

megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket (pl. piaci, bolti vásárlás)

rendelkezik munkával szerzett keresményével; keresménye erejéig erre kötelezettséget vállalhat (nem terjed ki a keresmény fogalma a pl. szerencsejátékon elnyert nyereményre)

megköthet olyan szerződéseket, amelyekkel kizárólag előnyt szerez (pl. elfogadhat ajándékot).


A törvényes képviselő a korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak ígért vagy adott ajándékot a gyámhatóság engedélyével visszautasíthatja. Ha a gyámhatóság a törvényes képviselő visszautasító nyilatkozatát nem hagyja jóvá, ez a határozata a törvényes képviselő elfogadó nyilatkozatát pótolja. Itt arról van szó, hogy léteznek például olyan nem szokásos mértékű ajándékok, amelyek a kiskorú személyiségfejlődését rossz irányba befolyásolják, ilyenkor a törvényes képviselő – pl. szülők – gyámhatósági engedéllyel visszautasíthatják a szokatlannak ítélt ajándékot (pl. drága, középkorból származó fegyvereket, tőrkészletet kap ajándékba a bácsikájától).

2018. szept. 9. 16:27
 8/35 A kérdező kommentje:
mert ugye a 14 éves az korlátozótan cselekvőkepés szóval lehet tudnak valamit a gyámügynél meg nekem mondtak hogy volt mar ilyen ügyük szóval biztos lehet nemtudom
2018. szept. 9. 16:29
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Csaladjogot elegge vagom es nem lehet. 16tol szuloi hozzajarulas ha az nincs meg gyamugyi hozzajarulas eseten lehet hazasodni es a hazassag automatikusan nagykorusit
2018. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%
És az ilyen butácska, iskolázatlan, felettébb egyszerű emberek szaporodnak, mint a nyulak...
2018. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!