Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nyelv legyen az anyanye...

Melyik nyelv legyen az anyanyelve a születendő gyerekünknek, ha a férjem nem magyar?

Figyelt kérdés

Nemsokára meg fog születni a kisfiam. Viszont az a problémánk, hogy nem tudjuk, milyen nyelvet tanítsunk majd neki. Férjem külföldi, én ugye magyar vagyok, de angolul szoktunk beszélgetni. Mindenképpen szeretném, hogy a gyerekem megtanuljon magyarul és a férjem is szeretné, hogy az ő anyanyelvén is megtanuljon. Mi viszont egymás nyelvét nem tudjuk, szóval angolul beszélgetünk, így a gyerek az angolt is folyton hallaná.

Nem fog így nagyon összezavarodni? Vagy hogy lehetne ezt kivitelezni? Mert arról sokat hallottam, hogy két nyelvet simán megtanul egy kisgyerek, de olyanról még nem hallottam, hogy valaki hármat is.


Ja, amúgy Angliában alkunk, szóval angolul muszáj megtanulnia, de én mindenképpen akarom, hogy magyarul is, és a férjem is (illetve a szülei, mert ő nem beszélnek angolul) ragaszkodik hozzá, hogy az ő nyelvén is.


2015. szept. 24. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Mindketto? Plusz az angolt is jol fogja tudni. :)

Nem fog osszezavarodni amikor mar felfogja, hogy melyik a magyar nyelv, melyik az angol, kivel hogyan erteti meg magat. Konnyu lesz.

2015. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is három nyelvet beszélek gyerekkorom óta. Apukám francia, anyukám magyar, 10 éves koromig Angliában éltünk. Anyu azt mondta, volt egy kis kavarodás az elején, de beleszoktam, 6 éves koromra jól beszéltem mindhármat. Elején megijedtek, mert egy mondatban volt mindhárom nyelvből, de helyrement minden.

Én azt javaslom, próbáljátok mindhármat megtanítani a gyereketeknek, mert ezzel nagyon megkönnyítitek az életét, a nyelvtanulás fontos, és van aki ölni tudna akár, ha ennyi nyelvet beszélhetne.

2015. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

A kisfiúnk már 6 éves és nem okozott neki problémát a 3 nyelv. Mi németországban élünk. A férjemmel a németet használjuk, viszont vele kezdetektől fogva az anyanyelvünkön beszélünk.

Otthon mindenki beszèljen hozzá a saját nyelvén, oviban majd megtanulja az angolt. Hidd el, hasznára válik a későbbiekben .

2015. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Megfogja tanulni mind a 3 nyelvet.
2015. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ez a kérdés sok magyarnak fel sem merül.

A nővérem van így egyébként. Kint élünk Angliában.(én is kint élek, de nem velük egy fedél alatt, hanem más megyében) A férje Francia. Nővérem nem tud francia nyelven a férje nem tud magyarul így csak angolul kommunikálnak egymással. A kis unokaöcsém 4 éves, és tökéletesen beszél három nyelven. Anyjával magyarul, apjával franciául, és ha mások is vannak akkor angolul beszélgetnek.

Bevallom irigylem a kis srácot, mert játszva megtanul 3 nyelven anyanyelvi szinten.

Egyébként ez nem egyedi eset, mert több kollégám is van akik szintén különböző nemzetiségűek, és ott is minden gyerek minimum 3 nyelven beszél. Nálatok ez miért okoz gondot?

2015. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki a saját nyelvén beszéljen a gyerekkel. És hármat is gond nélkül megtanul, sőt 4-et is.
2015. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem fog összezavarodni, mindhárom nyelvet megfogja tanulni gond nélkül. Az anyanyelve a magyar lesz, ha szó szerint nézzük, apanyelve a másik, és angolul is meg fog tanulni :)
2015. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanult már meg két gyerek magyarul, perzsául és angolul is.
2015. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%
Angol legyen az anyanyelve, aztán hasznossági sorrendben.
2015. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik.

Egy kisgyereknek nem okoz gondot több nyelvet megtanulni - akár anyanyelvi, vagy legalábbis nagyon magas szinten -, és az életében csak elképesztő nagy előnye lesz belőle, ha többnyelvű.

2015. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!