Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nyelv legyen az anyanye...

Melyik nyelv legyen az anyanyelve a születendő gyerekünknek, ha a férjem nem magyar?

Figyelt kérdés

Nemsokára meg fog születni a kisfiam. Viszont az a problémánk, hogy nem tudjuk, milyen nyelvet tanítsunk majd neki. Férjem külföldi, én ugye magyar vagyok, de angolul szoktunk beszélgetni. Mindenképpen szeretném, hogy a gyerekem megtanuljon magyarul és a férjem is szeretné, hogy az ő anyanyelvén is megtanuljon. Mi viszont egymás nyelvét nem tudjuk, szóval angolul beszélgetünk, így a gyerek az angolt is folyton hallaná.

Nem fog így nagyon összezavarodni? Vagy hogy lehetne ezt kivitelezni? Mert arról sokat hallottam, hogy két nyelvet simán megtanul egy kisgyerek, de olyanról még nem hallottam, hogy valaki hármat is.


Ja, amúgy Angliában alkunk, szóval angolul muszáj megtanulnia, de én mindenképpen akarom, hogy magyarul is, és a férjem is (illetve a szülei, mert ő nem beszélnek angolul) ragaszkodik hozzá, hogy az ő nyelvén is.


2015. szept. 24. 20:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%
Vaaagy... magyar helyett tanul egy hasznosat.
2015. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy én ismerek olyan családot, ahol a gyerekek négy anyanyelvűek: anyuka angol, apuka magyar, jelenleg Franciaországban élnek, de korábban éltek Hollandiában is. A gyerekek az összes nyelvet anyanyelvi szinten beszélik. (A legkisebbnek a holland kimaradt, de a nagyobbak azt is beszélik.)
2015. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
a barátaim gyerekei meg 4 nyelven beszélnek. anyjuk japán, apjuk német, a családi nyelv az angol, a nagyszulok meg magyarok..igy a gyerekek 4 nyelven társalognak, meséket pl. csak magyarul néznek. velem is magyarul beszélnek, amugy meg nemzetkozi iskolába járnak, ahol angolul tanitanak..Németországban élnek, német barátaik vannak. a lányok pedig minden nyáron 2 honapot Japánban toltenek a másik nagyszulonél. (ok már 7 és 10 évesek)
2015. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%
Jót fog tenni neki ha annyi nyelvet tud, de én az angolt javasolnám anyanyelvnek, az akcentus miatt.
2015. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja tanulni mind a 3 nyelvet anyanyelvi szinten csak később fog teljes mondatokban beszélni, mint a kortársai. Általában ezt hozzák fel, mint "negatívum" a többnyelvű gyerekeknél, hogy ugyan tudják melyik szülőhöz milyen nyelven kell szólni de főleg ha különböző a nyelvtan, akkor összefüggően később kezdenek el beszélni. Pl óvodás korban bölcsőde helyett, szóval még ez sem tekinthető fűde nagy lemaradásnak. Így szerintem nyugodtan beszéljetek a saját nyelveteken hozzá és amikor oviba kerül vagy ha átjönnek ismerősök velük/előtte harmadikon, így az is pillanatok alatt rá fog ragadni.
2015. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Orulok, hogy sok itt a tamogato valasz:)


Egyebkent a zavar elkerulese vegett az orvosok azt javasoljak ilyenkor, hogy a ket szulo a gyerekhez a sajat anyanyelven beszeljen csak, (ebben az esetben) angolul ne. Igy a gyerek az anyukahoz a magyar, az apukahoz (mondjuk a) nemet nyelvet koti. A kozos parbeszedekbol raragad egy kicsi angol, amit ovodaban utana ugyis anyanyelvi szintre fejleszt.

A nyelvtanulas legaktivabb fazisa azt hiszem egeszen 8 eves korig tart.

2015. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Lényeg a következetesség, hogy mindig figyeljetek oda, hogy megszokja hogy anya így apa meg úgy beszél és van még a harmadik nyelv, amit mindenki más beszél:)

Tehát te vagy a férjed sose szóljatok hozzá angolul, azt majd megtanulja a ti beszélgetésetekből illetve tv-ből vagy ha jársz majd vele vmilyen gyerekfoglalkozásra stb... illetve legkésőbb a bölcsiben:)

Akkor fog csak bekavarodni, ha összevissza használjátok a nyelveket, szóval ez az egy amire nagyon figyeljetek.

2015. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt,hogy mi legyen az anyanyelve, nem te hatarozod meg,hanem a korulmenyek.Ha angliaban eltek, akkor az angolt fogja anyanyelvenek tekinteni, mert ezen a nyelven fog rajtatok kivul mindenkivel kommunikalni,angolul fog az iskolaban tanulni,ezaltal az angol kulturat es tortenelmet fogja magahoz kozelallonak erezni,kesobb angol nyelven intezi a hivatalos ugyeit stb, stb.Emellett persze lehet magyar identitastudata,de ez mar neveles kerdese.
2015. szept. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Rokonomnak orosz férje van, oroszul beszélnel egymással de rokonom magyarul is beszélt hozzá + többi magyar rokon is úgy beszélt. Egy ideig e miatt keverte a két nyelvet, de hamar megtanulta megkülönböztetni. Csodálatos a gyermeki elme :)
2015. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!