Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok nő miért nevezi "uram" -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért nevezi "uram" - nak a férjét még manapság is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy régen ez volt a szokás. Na de 2018-ban? Annyira más világ van már, hogy nagyon idegennek érzem ezt az uramozást.
2018. aug. 25. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
En nem hasznalom,50 ,es 51 evesek vagyunk,31 eve hazadok..
2018. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fiatalabbaknál ez mar inkább csak poén szinten megy. Az öcsém (23) is neha asszonynak hivja a barátnőjét de esze ágában nincs egyenlőre házasodni. Vicc, ennyi az egész.
2018. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Viccből szoktam így hívni a páromat. Barátoktól is poénkodva megszoktam kérdezni, hogy van az urad/asszony.

Uracskámnak pedig viccelődés nélkül is szoktam szólítani.


20-as éveink elején vagyunk. Valójában nem uram és parancsolóm, de még csak nem is grizzly medve vagy ugrándozó tapsifüles, simán becenevek.


Én a párom megszólítást nem szeretem. Kinek a pap, kinek a paplan.

2018. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is a párom megszólítás taszító. Mint a dedó.
2018. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

"mondom az uramnak: Tibi"

Valószínűleg kikopik ez a szóhasználat, mint ahogy a nyelv is állandóan változik

2018. aug. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk csak humorból hív így í feleségem. Én viszont nem tudnám asszonynak hívni még viccből sem :D
2018. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Szoktam így hívni, néha kicsit viccesen is. Nem tudom, hogy mi ezzel a baj. A legtöbbször egyébként a keresztnevén szólítom.
2018. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért ne nevezhetné? Miért kell egy szimpla megszólításon fennakadni?

Normális házasságban ettől még nem gondolja a férfi, hogy a feleségén uralkodhat és semmi ilyesmi. 7 éve vagyunk házasok és egy szimpla egyszerű poén nálunk is. A férjem szokott asszonynak hívni, én is szoktam uramnak szólítani, de ugyanúgy hívjuk egymást szerelmemként, életemként, és drágámként is. Pl A férjuram-ként szerepel a telefonomban is (így első a névlistában). És akkor mi van? Hogy hívjam? Szigorúan csak a nevén mert ez valakinek nem tetszik? Semmilyen szinten nem érdekel mit gondolnak mások.

Egyébként ha pl anyu, vagy a tesóm emlegeti őt, ők is poénkodva azt szokták mondani, hogy az urad így az urad úgy...Mondják néha a nevét is, teljesen mindegy. 32/N

2018. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is poénból jellemző baráti körben, aki már házas, hogy jön haza a "Zuram". :)
2018. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez csak egy szó, nem kell véresen komolyan venni. Én is szoktam így hívni a férjemet néha, bár az esetek egy részében én is inkább csak poénból mondom, mint ahogy azt többen írták előttem. Ez még nem jelenti azt, hogy szó szerint az uram lenne, és ő sem viselkedik ennek megfelelően. Másrészt nem a szóhasználaton múlik a dolog: sok helyen nem használják ezt a szót, aztán a pasi mégis csicskáztatja vagy veri az asszonyt.
2018. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!