Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem egyformán látjuk a hàzassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egyformán látjuk a hàzasságunk. Ilyenkor hogy lehet megbeszélni a problémákat?

Figyelt kérdés

Az a fura helyzet alakult ki, hogy a férjem szerint a házasságunk jó, ő jól érzi magát, boldog, megkap mindent.

Nekem viszont egyre nehezebb. Volt már hosszú kapcsolatom, és több a viszonyítási alapom. A mi tágabb családunkban is más (jobb) pèldàk vannak előttem.

Ha felhozom, hogy boldogtalan vagyok, akkor nem fogja érteni, mi bajom, hisz ami neki jó, az nekem nem lehet rossz, ez csak hiszti.

Jó, nem egyszerű eset a férjem.

Így viszont sose lesz változás.

Sok éve együtt vagyunk, van két gyerek, sok fontos dologban olyan, akit szerettem volna, stb. Ennek tükrében nem biztos, hogy akkor jobban jàrok, ha válunk. (Anyagilag független vagyok, hitel nincs, nem ez tart össze.)

Hogy lehet megértetni valakivel, hogy az a házasság, amiben ő boldog, az az én szemszögemből boldogtalan? Hogy láthatjuk ennyire másképp?


2018. aug. 21. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Ezt úgy hívják, hogy kommunikáció, amire a nők 99%-a képtelen, inkább magában duzzog, meg fárasztja vele a jónépet, meg bevágja a sértődött pofikát.

Te sem lehetsz egyszerű eset.

2018. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mi a boldogtalanságod oka?
2018. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Mért nem vagy Boldog?Mi váltja ki ezt belőled.Mi az amiben a terjed boldog te nem?
2018. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Férjed (javítva)
2018. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem vagy boldog? Mi az amit hiányolsz, vagy nem olyan, ami neked jó lenne? Miben kellene változtatni, hogy jobban érezd magad?

Lehet, hogy nem úgy kellene felé megközelíteni a problémát, hogy velősen odavágod, boldogtalan vagy, hanem bele kellene menni a konkrétumokba.

2018. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyre jobban távolodik az elképzelésünk a gyereknevelésről. Túl szigorú, szinte már durva. (Sose emelt kezet egyikünkre se.)

Szerinte ez így jó, szerintem nem. Vitatkozhatok, magyarázhatok, ő hiszi a saját igazát.


Leginkább ez fáj. Nem tudom, meddig lehet/kell ezt tűrni.

A vicc, hogy szeretik egymást, de nem tudja kimutatni.

2018. aug. 21. 14:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindennek van egy módja, a közlésnek is.

Gyerek előtt nem próbálunk meg rajta változtatni, hanem félrehívjuk, és négyszemközt megbeszéljük.

Ez amit felhoztál, simán megbeszélhető!

Leülteted, és elmagyarázod így ahogyan itt is nekünk tetted, de jóval bővebben tedd ezt.

Tessék ész érvekkel elmondani neki, hogy miért gondolod úgy, mert a pasik a mert, csak kifejezéstől falramásznak.

2018. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Rengeteget mondtam már a magamét, de ő hiszi, hogy az ő módszere jó. Ettől lesz belőlük ember. Mellettem meg elkanászodnak, mert csak babusgatom őket.

Ami nem igaz, mert ha megemelem a hangom, akkor síri csend van, és szót fogadnak nekem. Neki már kevésbé, és annàl szigorúbb, sokszor igazságtalan.

Ő igazi vásott kölyök volt, sok stiklivel, rossz társasággal. Gyakran verték.

A gyerekeink inkább olyanok, mint én. Csendesek, jól tanulnak, visszahúzódóbbak, és egész nap elvannak azzal, hogy olvasnak, játszanak. Nem kell őket ilyen keményen fogni és betörni. De nem érti, mert vele szavasabbak, szemtelenebbek. Egyre jobban tàvolodnak egymástól.


Néha úgy érzem, ha igazi anya lennèk, akkor vàlok. Felrúgom a házasságom és nem teszem ki ennek a gyerekeim.

De akkor is boldogtalan lennék.


Egyszerűen nincs rá jó megoldás. Csak rossz és még rosszabb, de nem tudom, hogy melyik melyik.

2018. aug. 21. 15:15
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Én mondjuk holtbiztosan nem vergődnék egy SZAR házasságban még ki tudja, hány évig, "mert a gyerek..."


A gyerek megszokja az új, elvált helyzetet, és talán megismeri, milyen egy normális, egészéges kapcsolat.

Olyan, ahol anya is boldog, apa meg nem szarja le, amit anya kér.

2018. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek mennyi idősek? Tegyük fel, elváltok, jó, de a férjed akkor is az apjuk marad, láthatási joggal, és akkor is fogja őket kemény kézzel nevelni, mert ilyen indokkal, hogy szigorú velük, de fizikailag nem bántalmazza, a láthatási jogot senki sem fogja megvonni tőle.


Továbbá szerintem ez nem elsősorban párkapcsolati probléma, inkább gyermeknevelési, bár valóban kihat a párkapcsolatra is. Esetleg szakemberre, párterapeutára, vagy valamilyen nevelésügyi tanácsadóra (nem tudom, hivatalosan hogy hívják az ilyent) nem gondoltatok?

2018. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!