Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért baj ha valakinek van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj ha valakinek van szeretője? És ha az segít?

Figyelt kérdés

Mindenki ítélkezik, de ma már az együttélés nem feltétlenül a házasság is csak színdarab. Hiszen sokszor csak együtt laknak. Például abban az esetben ami miatt kérdezem. Mondjuk ha van egy házaspár, akiknek gyerekei, közös üzlete vagy micsodája is van, de mégsem mindenben jó ez a férjnek. Sokszor érzi úgy, hogy elveszett, és összenyomják a falak. nem kifejezetten ezért lép félre, de ezért ismert meg egy másik nőt, akivel viszonyt folytat, időnként megjelenik nála, és eldorombolhatja a bajait, és szexuális viszonyt folytathat.

Az van vele, hogy sokszor a család és a munka mellett, nem érzi magát kellően férfinak, és így ezt enyhítheti úgy érzi.


Szóval ha tulajdonképpen így, egy titkos élettel leereszti a negatív energiát, a negatív gőzt, a fáradt olajat, és frissíti magát, akkor még jót is tehet a kapcsolatuknak nem?



2018. júl. 19. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Nyílván nem. Nem az a szituáció, hogy a másik nőnek be van hazudva, hogy Ő a nagy szerelem. Ő sem akarja, hogy érte legyen válás, sem máshogy. Ez nem arról szól. És ezt többféle képpen nem lehet elmagyarázni. Ahogy azt sem, hogy a ház asszonysága sem a szerencsétlen áldozat, és több mint valószínű, hogy akkor sem akarna elválni ha tudná mit folyik a háta mögött.
2018. júl. 20. 21:26
 52/67 A kérdező kommentje:
Én például amikor beleszóltam egyszer sem hoztam fel, hogy a gyerek miatt nem jó elválni. Nem miattuk. És azt sem mondtam, hogy lehet vele takarózni, és, hogy a vele töltött idő HELYETT is jobb a szeretőnél tölteni egy férfinak az időt. Valami tévedés lehet. Szerintem harmadik tényező ebben a témában legalább is.
2018. júl. 20. 21:30
 53/67 A kérdező kommentje:
És az nem furcsa amikor azt írják többen is, módszeresen, hogy csak akkor van baj a dologgal ha a másik fél nem tud róla? Tehát már lassan valakinek minden jobb mint a kialakult helyzet, csak mehessen a boszorkányüldözés - ez nem gond?
2018. júl. 20. 21:34
 54/67 anonim ***** válasza:
100%
Arra még mindig nem adtàl vàlaszt, hogy miért titkolózol a " pàrod" előtt. Főleg ha szerinted Ugyse vàlna el... Ha vele meg tudnàd etetni, hogy ez amit csinàlsz normàlis, mi a gond? Miért nem mondod meg neki?
2018. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
87%

De minek maradsz a feleségeddel? Mi az indokod rá?

Azzal, hogy megcsalod, nem tiszteled, hazudsz neki, hülyének nézed, bántod, megalázod. Elárulod őt minden egyes alkalommal, amikor mással fekszel le az ő tudta, és esetleges beleegyezése nélkül.

Azt írod, nem lehet megbeszélni vele a gondokat, nem ért meg, nem szeret téged úgy, ahogyan szerinted megérdemelnéd, elvárható lenne, nem kapsz tőle olyan szintű támogatást, amire neked szükséged lenne. Unalmas mellette az élet, nem ad neked semmi motivációt, pluszt, boldogságot, ezért keresel egy másik nőt, akitől ezeket megkapod.

Akkor miért maradsz vele? Neki ezzel nem teszel jót. Akkor lennél korrekt, akkor lenne benned szeretet, tisztelet iránta, ha megadnád neki a választás lehetőségét, hogy eldönthesse, neki belefér-e, hogy másokkal is lefekszel, másokra is szükséged van mellette, vagy pedig nem.

Az a döntés, amikor nem mondod el neki, hogy megcsalod, az pusztán önzőség. Csak a saját boldogságod a fontos, az, hogy neked minden szituációban a legjobb, számodra legkényelmesebb legyen. Nem vagy tekintettel a közös családi életetekre, a feleséged érzelmeire, a gyermekeidet ért hatásokra, amik a te tetted következményei lehetnek.

2018. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
0%

#55


"De minek maradsz a feleségeddel? Mi az indokod rá?"

-> Mert nem akarja tönkretenni a saját és gyerekei életét. Mert jobb a békesség.


"Azzal, hogy megcsalod, nem tiszteled, hazudsz neki, hülyének nézed, bántod, megalázod. Elárulod őt minden egyes alkalommal, amikor mással fekszel le az ő tudta, és esetleges beleegyezése nélkül."

-> A feleség is folyamatosan hazudik, hülyének néz, nem tisztel, bánt, megaláz. Csak ő más formában teszi.


"Akkor miért maradsz vele? Neki ezzel nem teszel jót. Akkor lennél korrekt, akkor lenne benned szeretet, tisztelet iránta, ha megadnád neki a választás lehetőségét, hogy eldönthesse, neki belefér-e, hogy másokkal is lefekszel, másokra is szükséged van mellette, vagy pedig nem."

-> Nem lehet vele őszintén beszélni, mert nem viseli el az igazságot. Ragaszkodik az illúzióhoz, amit saját maga számára is fenn akar tartani. Nem a férjét szereti, hanem azt az állapotot, hogy férjnél van, ehhez ragaszkodik, ebbe szerelmes.



"Az a döntés, amikor nem mondod el neki, hogy megcsalod, az pusztán önzőség. Csak a saját boldogságod a fontos, az, hogy neked minden szituációban a legjobb, számodra legkényelmesebb legyen. Nem vagy tekintettel a közös családi életetekre, a feleséged érzelmeire, a gyermekeidet ért hatásokra, amik a te tetted következményei lehetnek."

-> Mondd el nekem, miért jobb a gyerekeknek egy ronda válás, ami tönkreteszi az életüket, mint ha papa néha félrejár, amiből adott esetben soha, de soha nem tudnak meg semmit?

2018. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 A kérdező kommentje:

Megpróbálom kicsit egyértelműbben, és komolyabban mint eddig, ugyanabban a számszemélyben, kicsit bővítve, kiegészíteni, de pragmatikusabban mert nem megy. Éveket nem lehet leírni, és láthatóan keveset tudtok, hogy értsétek miről van szó. Lehet elképzelni:

Volt két fiatal, egy fiú és egy lány. Egymásba szerettek, és szerelemből házasodtak, és született három gyerekük. Semmi ok nem volt panaszra. De ahogy teltek az évek, a neje úgy hidegült el. Megszokta, hogy Ő adja az utasításokat, és Ő dönt az otthoni kérdések nagy részében. és ettől is boldog maradt a férje. De később nem hatották meg az ajándékok, a kedvesség, a törődés. Alapként kezeli, és nem is viszonozza. Láthatóan már sok minden kevésbé érdekli mint korábban. Nem szereti kevésbé a férje de minél kevesebb megbecsülést és tiszteletet kapott tőle annál kevesebbet tudott irányába tanúsítani. Egyszer majdnem el is váltak, de egyikük sem akarta. És megtanultak egymás mellett élni. A férje is beletörődött, és a feleség is, hogy a párjuk már más mint régen de a párjuk. Ehhez azonban társult, hogy mindketten követtek el dolgokat a másik ellen amin túlléptek. Régóta zajlik így. De Ők a világ számáéra egy pár, ahogy egymás számára is. És jelenleg várjuk, hogy mi lesz a vége.


Világos? Az a helyzet, hogy a feleség is becsapta a férjét évekkel korábban még ha nem is megcsalás volt, de nincs kizárva az sem - és egy darabig úgy is tűnt, hogy elhagyják egymást. De nem hagyták el. Túl sok minden köti össze őket, a saját titkaik, az, hogy nagyon sok mindent megtettek egymásért. És talán hihetetlen, vagy talán csak képzelet, ezt én nem tudom megmondani, de szereti. Valószínűleg, ha tudna a másik kapcsolatról, akkor ugyanúgy tudná miért teszi a férje, mint a férje tudta, hogy akkor miért és miben hazudott neki. Elválni nem akarna. Túl sok minden köti össze őket, a közös titkaik, tetteik, és nem csak a gyerekeik.


Amiről kell kommunikálnak, bensőségesen. Viszont ez kevés ahhoz, hogy ne legyenek ballépései a férjének, és titkai előtte. Ettől még megváltoztak, és a feleség szabad akaratából már nem viselkedik úgy mint régen. Elhidegült és bántó, kevésbé közvetlen és nem támogatja a férjét. Vele már más beszélni sok dologról, előtte már nem felvállalható sok dolog, valami nagyon megváltozott. Valami nagyon hiányzik. És ezért előle is el kell bújni időnként, és van valaki akihez lehet, aki ezt a dolgot megérti és neki is szüksége van valakire akivel titokban beszélhet, titokban együtt lehet. Én azt nem mondtam, hogy ez normális, nem tudom mi a normális. De azt sem értem, hogy szót sem érdemel szerintetek az aki belemegy egy viszonyba amikor a házasságának állapotával nincs tisztában, és már nem rajta múlik.


Ugyanis többet nem lehetett tenni mint hűségesnek maradni, mindent ugyanúgy csinálni ahogy az elején. Ennek vége, ha már nem érdemes. Mert már nem az egymás iránti tiszteleten alapul a kapcsolat. És ezt nem tudom megmagyarázni. És ehhez egy férj kevés, kell hozzá a feleség is, aki pedig egy percig sem akart változtatni. ha ez megváltozna akkor új szempont lép fel, de erre kevés az esély.

2018. júl. 20. 23:03
 58/67 A kérdező kommentje:
A feleség nem akar megnyílni. Ez egy kőfal.
2018. júl. 20. 23:05
 59/67 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mondod meg neki, hogy szeretőt tartasz? Erre miért nem tudsz vàlaszolni? Miért kell ezt titokban csinàlni?Egyszerű dolgot kérdeztem. A fenti kisregény csak mellébeszélés.
2018. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként hiàba mutogatsz a feleségedre. Egy kapcsolat elromlàsàhoz 2 ember kell. Ok nélkül senki nem hidegül el.
2018. júl. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!