Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha elmondom neki az indokot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmondom neki az indokot, miért nem akarok hozzá feleségül menni, akkor vége lesz a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párom (aki nekem az első barátom is egyben) feleségül szeretne venni.


Viszont a családja miatt én nem szeretném.


Van egy elviselhetetlen testvére, aki alkoholista életvitele miatt páromat is folyton magával akarja hurcolni mindenhova, és komolyan mondom ez az egyetlen vitatéma köztünk.


Ugye van hogy behisztizek, hisz én más programot szervezek magunknak, erre ő jön, és elhívja magával páromat, és hiába ígérgetik hogy egy óra és jövünk, ez sose teljesül, meg persze nem is épp józanul érkezik haza.. , úgy érzem az egész kapcsolatunkat tönkreteszi ezzel és a megjegyzéseivel, pl. "ugyan már egyszer-kétszer lehet lazítani", meg "mit pattogok", (ki vagyok én hogy megmondjam a páromnak mit csináljon" stb., folyamatosan bunkózik velem és a legfájóbb nekem hogy soha nem volt olyan, hogy a párom megvédett volna, nem szól rá a tesóra hogy elég lesz..


Tudom hogy nem tilthatom el a testvérétől, eszembe se jutna, de nem szeretnék olyan feleség lenni, aki magára van hagyva, és aki nem számíthat a férjére ha a tesó is képben van...

És akkor a családja többi tagjáról ne is beszéljünk..


Szóval, szeretem a párom, együtt élünk, még mindig ugyanazt érzem iránta, amit a kapcsolat elején, tehát minden szuper, de a napokban ahogy szóba került a házasság (amit most nyáron szeretne), eszembe jutott a testvére és az, hogy nem akarok abba a családba tartozni..


Nem merem neki elmondani, mert félek hogy nagy sértődés lesz belőle, nem akarom megbántani hiszen szeretem őt, de emiatt úgy érzem, hogy nem felhőtlen boldogság vár rám, és folyanatosan szomorú vagyok, hogy emiatt nem tudok belevágni magabiztosan a házaséletbe, amire annyira vágytam..



Mit tegyek? Ez a kapcsolat végét jelenti?



2018. júl. 13. 09:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerű, mond meg neki hogy válasszon. Téged akar vagy az alkesz családját.
2018. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, nem kéne most nyáron megházasodni...nagyon nem, onnan sokkal nehezebb visszalépni és kilépni.
2018. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi kéne neked Manci?

Hogy elengedjék a kezed!


A barátnőm pont ebben szenvedet amibe te. Nem lépett. Nem kezdett az életével semmit csak várta hogy a kapcsolata megjavuljon. Az anyja sírva kért hogy beszéljek a lánya fejével, mert elfecsérli a fiatalságát. Az tudtam hogy itt a beszéd semmit nem fog érni. Az első kapcsolatban az ember akkora idealista, hogy nem látja a fától az erdőt!

Elhívtam magamhoz nyaralni a párommal. Nekünk nagyon jól müködik a kapcsolatunk. Éles kontrasztba lett állítva az ami neki van és amilyennek kéne lennie. Hogy milyen az amikor megbeszéljük a dolgokat, milyen az amikor egy férfinek te vagy az első. A te gondolatoddal ébred és veled fekszik.

Aztán megbeszéltük az ő kapcsolatát. Haza ment. Rá 2 hétre szakított. Azóta befejezett egy egyetemet. És lett egy férje akivel imádják egymást oda-vissza.


Nehéz neked tanácsot adni, mert minden amit mondhatnék neked az a "vagy elhiszed vagy nem" kategória. Ha már nem lennél ennyire naív és lenne tapasztalatod akkor látnád, hogy egy borzasztó kapcsolat ahol neked esélyed nincs. Nem ez a férfi való melléd, de erre akkor fogsz rádöbbeni amikor pár kölyök után belefásultan meglátod azokat a nőket még most is boldogok. Te meg nem. Sőt ha jön egy másik szerelem akkor meg azért hugyozod le a bokád, mert azon tépelődsz boruljon az elve rossz kapcsolat a bizonytalanért...


Fiatal vagy még van erőd küzdeni. De mi lesz veled évek múlva? Azt hiszed nem fogsz ebbe beleunni?

Közben pedig telnek az évek és te nem jutsz sehová...

2018. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak már RÉGEN vége, már csak egy élhetetlen fos, amihez ragaszkodsz/tok, de MINEK?


A barátod képtelen kiállni értetek, inkább a piás bátyjával lóg.

Amit kérsz tőle, azt nagy ívben leszarja.

Tiszteletlen veled, legalábbis számomra az, hogy nem veri orrba a paraszt tesóját azt jelenti, stb.


Kérdező, első kapcsolatod, megértem, hogy nehéz váltani, én is 1 évvel húztam tovább a fosban, mint kellett volna, mert "milesz, ha szétmegyünk?"


Megmondom, mi lett: lassan két éve élek együtt a párommal, aki tisztel, becsül. Mellettem áll, kiáll kettőnkért. Ha valaki bánt, azonnal megvéd (szavakkal). Minden nap érezteti, hogy szeret, bármiben fordulhatok hozzá, mert nem nevet ki. Ha megszorulok, segít anyagilag, ha tanácsot kérek tőle, a lehető legalaposabban foglalkozik vele, és mindent mérlegelve segít dönteni...


Gondold át, én a párodtól a harmadik tiszteletlensége és "majd jövök"-kamuja után leléptem volna, de az is biztos, hogy előtte még a tesót is porig alázom.


29n

2018. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget fent leírták: a barátod nem tisztel és a "rangsorban" is hátrébb vagy, mint kellene. Olvasd el kívülállóként a kérdésed, gondold végig és ébredj fel!
2018. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de becsapod magad. Nincs olyan, hogy egyébként minden szuper. Ez a kapcsolat minden szempontból úgy szar ahogy van.


-nem tudtok egymással őszintén beszélni, ha igen, valaki besértődik, tiszteletlen és ócsárolja a másikat (ha szólsz az alkesz tesó miatt, még te vagy a szemét, mit pattogsz, és különben is, kvázi kuss a neved gyakorlatilag) és hasonlók

- nem képes kiállni érted, pedig ha veled tervezi az életét, akkor te kellene legyél a legfontosabb neki, az első! Nem a részegeskedés meg a tesó, nem. Te.

- a pasid buta. Kezd lecsúszni, és észre sem veszi. Az alkesz tesója magával rángatja, ő hagyja magát,(már ebből látszik hogy egy elég gyenge jellem) enged, aztán szép lassan belőle is egy piás szar alak válik majd idővel. Bocs, de akinek az a lazítás, hogy elmegy alkoholt vedelni és lerészegedik rendszeresen, az nekem nem partner semmilyen szinten. (Alkeszekkel még csak nem is haverkodom) De más épeszű embereknek sem társ egy ilyen alak.


Tényleg ez kell neked? ÉN a helyedben nem hogy házasságon nem gondolkodnék, de már rég kivágtam volna a francba, ha így viselkedik velem és ilyen megalázóan beszél velem. Ez a bánásmód nem arról árulkodik, hogy szeret téged. Ha győkeresen nem változtat a hozzáállásán, és az életmódján, és vele maradsz, keserves éveid lesznek mellette.

2018. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudja, vagy nem akarja megbeszélni a problémákat. "

Ennek itt a vége.

Húzhatjátok még esküvővel, ne adj Isten (de tényleg ne!) gyerekkel, de ez most se szerelmi kapcsolat, azután meg még annyira se lesz az.


Te első sohasem leszel a pasid életében, a max, amire számíthatsz, hogy nem lesz ANNYIRA alkesz, mint a tesója, vagy a családja.


"Nem merem neki elmondani, mert félek hogy nagy sértődés lesz belőle, nem akarom megbántani hiszen szeretem őt, de emiatt úgy érzem, hogy nem felhőtlen boldogság vár rám, és folyanatosan szomorú vagyok" - erre írod pár sorral feljebb, hogy minden szuper... más utcában nőttünk fel, mifelénk ezt szarnak mondjuk.


Tévedés az egész, mielőbb belátod, annál jobb lesz.

2018. júl. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mond hogy akkor teged valasszon es ne a tesóját az egyutt toltott időnel.

Mi olyan nagy cucc?

Elkoltoztok aztan nem latja a tesojat.

2018. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!