Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha elmondom neki az indokot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmondom neki az indokot, miért nem akarok hozzá feleségül menni, akkor vége lesz a kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párom (aki nekem az első barátom is egyben) feleségül szeretne venni.


Viszont a családja miatt én nem szeretném.


Van egy elviselhetetlen testvére, aki alkoholista életvitele miatt páromat is folyton magával akarja hurcolni mindenhova, és komolyan mondom ez az egyetlen vitatéma köztünk.


Ugye van hogy behisztizek, hisz én más programot szervezek magunknak, erre ő jön, és elhívja magával páromat, és hiába ígérgetik hogy egy óra és jövünk, ez sose teljesül, meg persze nem is épp józanul érkezik haza.. , úgy érzem az egész kapcsolatunkat tönkreteszi ezzel és a megjegyzéseivel, pl. "ugyan már egyszer-kétszer lehet lazítani", meg "mit pattogok", (ki vagyok én hogy megmondjam a páromnak mit csináljon" stb., folyamatosan bunkózik velem és a legfájóbb nekem hogy soha nem volt olyan, hogy a párom megvédett volna, nem szól rá a tesóra hogy elég lesz..


Tudom hogy nem tilthatom el a testvérétől, eszembe se jutna, de nem szeretnék olyan feleség lenni, aki magára van hagyva, és aki nem számíthat a férjére ha a tesó is képben van...

És akkor a családja többi tagjáról ne is beszéljünk..


Szóval, szeretem a párom, együtt élünk, még mindig ugyanazt érzem iránta, amit a kapcsolat elején, tehát minden szuper, de a napokban ahogy szóba került a házasság (amit most nyáron szeretne), eszembe jutott a testvére és az, hogy nem akarok abba a családba tartozni..


Nem merem neki elmondani, mert félek hogy nagy sértődés lesz belőle, nem akarom megbántani hiszen szeretem őt, de emiatt úgy érzem, hogy nem felhőtlen boldogság vár rám, és folyanatosan szomorú vagyok, hogy emiatt nem tudok belevágni magabiztosan a házaséletbe, amire annyira vágytam..



Mit tegyek? Ez a kapcsolat végét jelenti?



2018. júl. 13. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Úgy látom nálad is nagy problémák vannak. Minek vagy egyáltalán ilyen emberrel, aki így viselkedik?

Minek vagy vele, ha nem tudsz vele őszintén és nyíltan bármiről beszélgetni?

Minek hitegeted a kapcsolatoddal, ha egy bizonyos dolgot, ami számára nagyon fontos, nem akarsz vele osztozni?


Ha nem akarsz a családjához tartozni, akkor hozzá miért is akarsz? Hisz ő is ahhoz a családhoz tartozik. Szakíts a pasival és kész.


Minden családban vannak fekete bárányok, ezt fogadd el.


Mond el neki őszintén, hogy mit érzel.

Az viszont eléggé szánalmas részedről, hogy a testvérét így belekevered.

Most kihez mész hozzá? A pasidhoz, vagy a testvéréhez? Döntsd már el!

2018. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"még mindig ugyanazt érzem iránta, amit a kapcsolat elején, tehát minden szuper," - birom az ilyen kerdeseket, ahol felvazol a kerdezo egy elhetetlen szarkupac kapcsolatot, amibol alapveto dolgok hianyoznak, aztan a vegere odairja, hogy amugy minden szuper :D.

Nem, nem az. Nem a hazassag elharitasan kene gondolkoznod, hanem hogy mennyi ertelme van egy olyan faszival lenni, aki minimalisan se kepes erted kiallni...

2018. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy én vagyok a hülye, de tényleg szeretem a párom és úgy érzem hozzá tartozom, akartam az esküvőt én is, sokáig, de egy ideje besokaltam attól, hogy a teso mindig a nyakunkon lóg, ha fontos program van akkor mindig elhívja a párom máshova, ha pedig kérem hogy ne menjen, akkor én vagyok a szemét, mert miért nem engedem el stb. Az nem számít, hogy mi ketten mit terveltünk ki programnak...


Jó, én se legyek önző, tudom. És a párom is tud dönteni, legtöbbször ha ilyen van, velem marad, de látom rajta hogy egyébként talán menne.. nem is tudom. Nem mondja, hogy menne, de ismerem őt és tudom hogyha piálós napról van szó, akkor simán benne van.


Tudom hogy nem a családjához mennék feleségül, de mivel minden hétvégén van ilyen, valaki mindig nálunk van, ezért úgy érzem nem csak az ő felesége lennék, hanem mindenkié...


Nagyon össze vagyok zavarodva..

2018. júl. 13. 10:02
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy ha meg nem mondod el neki, akkor megette a fene az egészet. Szóval csak egy módja van annak, hogy bármi változzon is... mondd el, hogy íy a felesége márpedig nem leszel.
2018. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Te ezt az embert nem szereted, bármennyire is hangoztatod. El nem tudnád képzelni az életedet nélküle, függetlenül attól, hogy milyen családi hátizsákkal rendelkezik.
2018. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz vége. Már vége van. Mert ez így nem kapcsolat.

Te csak bizonyos csipetkéit szeretnéd megtartani ennek a "kapcsolatnak", csakhogy az élet nem így működik, hogy na, ezt szeretem benned, akkor ezt a részedet megtartom, de a többit nem kérem. Kb mint ha ma reggel a boltban azt mondtam volna, hogy nem veszem meg azt a kilós kenyeret, de a belét elvinném, mert az finom. Ugye, hogy milyen abszurd? Na, a te hozzáállásod is hasonlóan abszurd.

Persze, nem akarok itt mindent rádkenni. Egy kapcsolat két emberen múlik, és az, hogy ennyire nincs meg a harmónia, abban minden bizonnyal ő is nyakig benne van. És nem, nem feltétlenül kell bűnbakot keresni, lehet, hogy egyszerűen csak így alakult, nem passzoltok össze.


Tudod, nehézségek mindenhol vannak. De a nehézségek 99%-a megoldható. Nem feltétlen könnyen, de orvosolható.

Őszintén: hányszir ültetek le beszélgetni erről? Mert az a probléma, ami miatt egy teljes esküvőt, egy teljes közös életet passzolni akarsz, az azért nem apróság. Az apróság az, hogy focimeccset vagy Szulejmánt nézzünk ma este... de nem az, ami miatt hozzá se akarsz menni.

Ő egyébként mit mondott erről? Már ha egyáltalán beszéltetek róla... mert feltételezem, hogy a kommunikáció nagyon elemi szintet sem ér el nálatok.

Értelmes emberek ezt meg tudják beszélni. És itt nem eltiltásról van szó, az amúgy is dedós hülyeség... de el lehet mondani, hogy téged bizony zavar, hogy ő egyet füttyent, és máris le van fújva minden közös program. Mert amúgy ez egy teljesen jogos panasz lenne. Ha valaki szerelmes, ha párkapcsolatban él, természetesen akkor se hanyagoljon el mindenki mást (az legalább ekkora hiba lenne), de a fontossági sornak ne a legvégén kullogjon már a barátnő...

Az, hogy hajlamos a züllésre, szintén nem túl jó ómen egy hosszú távúnak tervezett kapcsolatban. Milyen romantikus lesz, amikor majd a közös gyerkődötök érkezését úgy ünnepli meg, hogy négykézláb mászik haza a kocsmából...

Aztán ott van az, hogy semmibe vesz. Igen, persze, gondolom, jól nézel ki, gondolom tök jókat lehet veled d*gni, meg hát bármilyen tahó lehet, te mindig nyalod a talpát, de amúgy ne legyenek illúzióid: egy darab játékbabának néz, semmi másnak. Hogy enged meg valaki magának ilyen hangnemet és stílust? Mi az, hogy eszébe nem jut kiállni melletted? Tudod, én, ha valakit szeretek - még csak nem is kell, hogy évek óta járjunk, elég, ha a szerelem érzése megvan - akkor ha kell, megvédem. Nem, ez alatt nem azt kell érteni, hogy kigyúrt állatként mindenkit pofánverek, aki csak rá mer nézni... hanem hogy nem hagyom magára, amikor konfliktusba kerül. Hogy sem a szemében, sem a háta mögött nem mondok rosszat róla. Még akkor sem, ha mondjuk nem minden tulajdonsága főnyeremény. És szeretem és tisztelem, amihez hozzá tartozik az is, hogy kedves vagyok vele. Ha valami problémája van, akkor meg nem tudom le valami bunkó beszólással, hanem megkérdezem, hogy mi az, és próbálunk konszenzusra jutni.

Itt az igazi baj nem a család, és nem is a testvére. Tökéletes család talán nincs is, kisebb-nagyobb nézeteltérések mindig vannak, de ezt egy ép és érett kapcsolatban helyén lehet kezelni. Itt a baj inkább a barátoddal van. Aki igazából egy önző, tiszteletlen tahó.

Értem én, hogy szereted... de ha látnád, hogy milyen egy igazi, jól működő kapcsolat, sírva fakadnál, hogy te milyen emberre pazaroltál éveket. Valószínűleg azért ragaszkodsz ennyire hozzá, mert ő az első komoly kapcsolatod, és nincs rálátásod a rajta kívüli világra.

Persze, a tisztán látás kedvéért jó lenne az ő szemszögéből is hallani a történetet, mert alapszabály, hogy mindenki kicsit a saját irányába szépít, de még így is azt mondom, hogy ezt vagy nagyon gyorsan meg kell oldanotok, vagy jobb lenne, ha nem egy ilyen torz kapcsolatban pazarolnátok egymás drága idejét.

"mindig ugyanazt érzem iránta, amit a kapcsolat elején, tehát minden szuper"

Ha most ezt szó szerint értelmezem, az pont azt jelenti, hogy ez soha nem volt egy igazi, jó kapcsolat... és a "szuper" számomra rohadtul nem azt jelenti, hogy irtózom a gondolatától is, hogy bármi hivatalos kötelék legyen kettőnk között.


Ja, és egy párkapcsolatban nem normális, ha mindig szomorú vagy. Ez nem erről szól. Ha így érzel, akkor ott bizony óriási bajok vannak.

2018. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazán észheztérítő válasz


Próbálkozom javítani a kapcsolatunkon tényleg;

Sokat beszélgetünk, én rendszerint elmondom a véleményem, de ellenérveket vagy véleményt nem kapok válaszul, csak annyi hogy "értettem" vagy "oké" , holott én kíváncsi vagyok az ő szemszögére is, fogalmam sincs mi járhat a fejében, nem mondja hogy mit miért csinál, letudja azzal hogy "sajnálom" és kész..


Nem tudja, vagy nem akarja megbeszélni a problémákat. Másnap kedveskedik, ölelget stb., de ezzel sokra nem megyek.


Igaz, mostanában inkább én sem mondok semmit, mert az "oké", meg "most miért kell veszekedni"-t nem tudom hova tenni, mert nem veszekszem vele, csak elmondom ami bánt engem és várom hogy ő erre mit mond. A semmivel nem tudok mit kezdeni..


Nagyon félek hogy nem lesz jó vége.

Valószínűleg neki is elege van a folyamatos szomorkodásomból, meg a beszélgetésekből ami veszekedésbe torkollik,

ez az egész egy ördögi kör, de nem akarom hogy vége legyen, szeretném ha megjavulna, és olyan lenne mint amilyen volt. De nem tudom a párkapcsolat javításnak hogy kezdjek neki


Nem tudom már mikor váltott át ez az egész ebbe, ami most van... én tényleg igyekszem, és látom rajta hogy ő is próbálkozik, kedvesedik nekem, de ez mind hiába ha a problémák megbeszélései elől menekül..


Ha nem beszéljük meg, akkor egy fél év múlva is ezen fogunk rágódni..

2018. júl. 13. 11:12
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel boldog vele. Egy párkapcsolatban meg kell tudni beszélni a dolgokat. Itt mi van? , te beszélsz, ő meg bólogat. Egyik fülén be, a másikon ki.. Nem tisztel téged. Ha meg nem tisztel, veszett ügy az egész.
2018. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Erőszakmentes kommunikáció című könyvet olvasd el, nézz a szemébe, szeresd, mond neki, hogy figyeljen, mert számodra nagyon komoly dolgot szeretnél vele megbeszélni, mond el, mit és hogyan látsz, mit tapasztalsz, kérdezd meg, ő hogyan látja s mit tudnátok tenni, hogy ez működőképes legyen.


Mellékes válasz, ha ezt így bejátszanád, nem vetne véget, viszont nagyon rossz lenne neki.

2018. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de megbeszélhetsz te mindent a pároddal. Semmi nem változik. Ki akarna, merne érted állni, már megtette volna. Én nő lennék ilyen szituban, egyetlen esetben gondolkodnék házasságban, ha házasság után költözünk úgy 300 kilométerrel arrébb. Különben nem gy család lesztek, hanem neki a családja és pluszba lesz egy felesége.

Ebbe jól tönkremész és mikor romokba heversz, a nagy szerelem elmúlt, talán 1-2 gyerekkel elválsz, mert végkép eleged lesz, nem a második, de kitudja hányadik vagy neki.

Az, ahogy a tesója beszél veled és ő ezt elsunnyogja, nekem ezt mutatja.

2018. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!