Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Adjatok tanácsot? Több éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adjatok tanácsot? Több éves házasság van mögöttem, gyönyörű gyerekekkel. Nagyon boldog a házasságunk, nagyon megértjük egymást a férjemmel

Figyelt kérdés

Az én életemből ki maradt a szerelem.Nagyon sokan udvaroltak,míg férjnél nem voltam,de mikor rájöttem hogy egy pasi pl csak szexet akar, egyből dobtam.Akit szerettem,az is vissza élt a szeretetemmel.

Nagyon sokat szenvedtem, görcsösen kerestem a szerelmet,mint olyat,de sazez nekem nem adatott meg

Aztán megismertem a férjem,aki nagyon szimpatikus volt,de gondolom a sok csalódás után igazán szeretni soha nem tudtam.Ettől független tisztelem,becsülöm,soha el nem hagynám.Hálát adom a Jóistennek,hogy megadta nekem az igazi társat

De....két évvel ezelőtt találkoztam egy férfival,aki egyből teljesen elvarázsolt a modorával, külsejével.Mivel ő is házasságban él soha nem nyitott felém.

Egyszerűen azóta bele betevedtem ebbe a helyzetbe.Örülnöm kellene az életemnek, családomnak, férjemnek

Mégis nagyon szomorú vagyok,magam alatt teljesen.Mindent rossz színben látok, mert nem tudom azt a másikat kiverni a fejemből

Adjatok tanácsot? Hogy lépjek túl rajta? Mit csináljak?


2018. júl. 11. 13:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Hogy mekkora KAMU ez a fene nagy boldogság..... saját magad, meg a lúzer urad átverheted, de mindenki más átlát a szitán, hidd el.
2018. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
"Èdeske". Nem kellene mindent borítani, ha nem hoztad volna meg életed legostobàbb döntését, hogy hozzàmèsz egy palihoz igazi mély érzések, szerelem nélkül. Vagy maradsz a fosban, vagy kilépsz belőle. Avagy àtmèsz gerinctelenbe, maradsz a kirakatférjjel és mész titokban a màsik pasi farkàn pörögni akire úgy fâj a fogad. Te kértél tanàcsot, ezek a lehetőségeid. Mivel màr elcseszted....nincs igazàn jó út. Csak talàn kevésbé szar mint az ahol most vagy, vagy pedig méginkàbb lecsúszol. Sejtelmem sincs, hogy mégis milyen vàlaszokra vàrtàl...
2018. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a másik pasi nem adott visszajelzést, így az egész csak fantáziálás. Amíg nem megy át gyakorlatba, nem akkora bűn, hogy így kelljen reagálni rá. A tiltott gyümölcs esete. Kérdező, túl sok a veszteni valód, ne kockáztass, nem éri meg!
2018. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos erre a helyzetre nincs jó megoldás, maximum kicsit rossz, meg nagyon rossz. Lehet az lett volna a legjobb, ha eleve össze sem házasodtok, ha nem voltál szerelmes. Egyetlen dolgot ne tegyél, a nagy szerelem, a boldogság keresés nevében ne csapd be a férjed, ne csald meg, ne kezdj titkos viszonyt mással.


Két lehetőséged van:


1.) Elfelejted a másik pasit és megpróbáljátok a férjeddel rendezni a helyzeteteket, újra felfedezitek, megtaláljátok egymást, és lehet hogy rájössz végül, hogy nincs szükséged mellette másra. Persze egyik kapcsolat, házasság sem tökéletes, mindegyikben vannak kisebb-nagyobb hibák, valamin lehet változtatni, valamin nem.


2.) Ha annyira fontos és nélkülözhetetlen neked a "nagy szerelem", hogy emiatt szétszakítanád a családod, szíved joga. De ezzel hatalmas sebeket fogsz ejteni férjeden és gyerekeiteken is. Aztán semmi garancia nincs arra, hogy te magad meg fogod találni a boldogságot más mellett. Senki sem tökéletes, másnak is lesznek hibái, hiányosságai és egy idő után újra boldogtalannak fogod érezni magad, újra mást keresel, és így tovább.


Ez az egész történet kísértetiesen hasonlít a mi helyzetünkre. Az én feleségem is mindig "nagy szerelemre" vágyott, nálam a kezdetektől hiányolta a "villámcsapást". De mégis egymásra találtunk, és sokáig boldogan éltünk, saját magával és velem is elhitette, hogy szeretjük egymást. Aztán sok-sok év után, gyerekvállalás után egyre nőtt benne a hiányérzet, a "nagy szerelemre" vágyakozás. Ő sajnos a legrosszabb utat választotta, titkos viszonyt kezdett, majd évekig folytatta, hogy betöltse ezt a hiányt, ezzel teljesen tönkretéve (lelkileg) engem, a közös gyermekünket, saját magát és a szeretőjét is. Végül a válás és a szerető mellett döntött. De szerintem nem sokáig lesznek ők együtt boldogok, mert ott a nagy fellángoláson, vak szerelmen kívül nem túl fényes jövőkép vár rájuk. De majd az idő eldönti.

2018. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm! Azt hiszem te nyitottak fel a szemem.

Nem érdemes kockáztatni, meg valójában nem is akarok.

Csak egyszerűen ilyen nehéz időszakot élek,de majd csak túl leszek rajta

2018. júl. 13. 18:45
 26/30 A kérdező kommentje:
És még mindig az utolsó válaszolónak.Te megtaláltad azóta a boldogságot?
2018. júl. 13. 18:49
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! 24-es vagyok, örülök, hogy segíthettem. Remélem sikerül nektek megtalálni egymásban a boldogságot. Tudok ajánlani nagyon jó párkapcsolati könyveket, ha érdekel. Fejből nem tudom a címeket, de jövő héten előkeresem.


A mi történetünk még nagyon friss. Egyelőre a gyermekünk az én boldogságom, és ez bőven elég most. Még újra kell gondolnom, terveznem az egész életem, nagyon korai lenne még új párt keresni.

2018. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Többeknek ígértem könyveket a témában, most itt van nálam pár, mondom a címeket. A többit is elő fogom vadászni pár napon belül, és megírom a címeket, meg röviden a véleményem róluk.


1.) Mihalec Gábor: Megcsalás nélkül - Hűségben és elégedetten a párkapcsolatban (~300 oldal, 2940 Ft, Libriben kapható)


Ez leginkább azoknak szól, akik párkapcsolatban élnek, és szeretnék jobban megérteni a hűség, megcsalás, párkapcsolatok pszichológiáját, működésést. Hogy mit tehetünk azért nap mint nap, hogy ne következzen be a megcsalás.


2.) Gary Chapman: Maradjunk együtt! - Házassági krízisek megoldása (~200 oldal, 2500 Ft, Libriben kapható)


Ez a szerző párterápiás tapasztalatainak összefoglalója, arról ír, hogy milyen tipikus dolgok szoktak elromlani a házasságokban, amiket maguktól általában nem tudják helyrehozni a házaspárok, akármennyire is szeretnék. Aztán különböző tipukus helyzetekre leírja tapasztalatait, tanácsait, hogy mi az, ami segíthet. A teljesség igénye nélkül pár fejezet: felelőtlen, munkamániás, uralkodó, hallgatag, bántalmazó, hűtlen, drog/alkoholfüggő házastárs.


3.) Alfons Vansteenwegen és Maureen Luyens: Pedig szeretjük egymást - Hogyan éljük túl a félrelépést. (~200 oldal, 2700 Ft, Libriben kapható)


Ez kimondottan a megcsalásról szóló könyv. Részletesen ír róla, hogy miért szokott megtörténni, mi játszódik le a megcsaló, megcsalt félben, mik a tipikus cselekedetek, dilemmák, jó/rossz döntések egy ilyen helyzetben. Hogyan lehet kiutat találni a helyzetből, a helyes döntést meghozni, majd feldolgozni a történteket.


4.) Mira Kirshenbaum: Amikor a hűségesek hűtlenkednek (~270 oldal, 2800 Ft - de már csak antikváriumban kapható)


Ezt leginkább a hűtlen feleknek, a megcsalóknak szóló könyv, nekik segít megérteni, hogy a saját korábbi elveik ellenére miért lettek hűtlenek, milyen okok vezettek ide, hogyan lehet továbblépni, hogyan lehet jól és helyesen dönteni a továbblépésről. Nagyon közvetlen nyelvezetű, olvasmányos, könnyen emészthető könyv a komoly téma ellenére is. De természetesen a megcsalt feleknek is sokat segíthet megérteni, hogy mi játszódik le a párjában, aki megcsalta.

2018. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többiek nevében is!!
2018. júl. 18. 15:09
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Te magadat sajnalod, rohadt önző ember vagy!!! Szerinted a ferjednek ez hogyan esik h o jo ferj, apa... Stb es megcsak szerelmet sem kap, te meg idegenekrol fabtazialsz. Örülj h melletted van es jo eleted van mellette ezek utan. O az aki megerdemelne a szerelmet. Mondom ezt nokent

32N

2018. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!