Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ilyen képmutatóak sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen képmutatóak sokan amikor a melegházasságról van szó?

Figyelt kérdés
Melegként rettenetesen nevetségesnek tartom, mikor a melegházasság elleni érvként a férfi-nő együttélésének szentségét hozzák fel érvként. Ehhez képest mást sem lehet látni csak azt, hogy házasságban a férj/feleség alkoholista, elhanyagolják egymást, hazudoznak össze vissza, megcsalják egymást évekig így élnek. Azt rájönnek hogy felelőtlenül, meggondolatlanul házasodtak.
2018. márc. 30. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: heteóként a következő észrevételeim vannak:

1. A jelenlegi melegek kivétel nélkül hetero családból származnak. Ezek szerint nem volt elég a hetero háttér.

2. A melegek nem választhatnak. Akkor nem is házasodhatnak, mert így jártak?

3. Egyházi szempontból én sem értek egyet a meleg házassággal, mert a keresztény házasság lényege a férfi és nő szövetsége, ami gyereknemzésre irányul.

De sok hetero pár sem azért házasodik össze hogy gyermeket vállaljanak, (nem tudnak vagy nem is akarnak) akkor az ő kapcsolatuk miben különbözik?

2018. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%
Heteroként én is nevetségesnek tartom ezeket a beszükült,buta dogmákat. A házasság egy JOGI intézmény és ìgy mindenkinek JOGA van házasodni,nemi identitâstól függetlenül. Ahogyan gyereket nevelni is joga van mindenkinek. Egy gyerek akkor lesz boldog és mentálisan egészséges felnött,ha szeretetben nö fel. Ez sem függ attól,hogy a szülök melegek-e vagy sem. És ez annál is inkább bicskanyitogató,mert teli van kis hazánk rosszabbnâl rosszabb szülökkel és lelki sérült gyerekekkel. Szerencsére a fiatalabb generáció már toleránsabb a kérdésben és normálisabban gondolkodik,ùgyhogy idövel biztos lesz valami fejlödés a dologban.
2018. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Sehol nem általánosítottam látom pár embernek gondja van a szövegértéssel.
2018. márc. 30. 16:01
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem-e? Akkor ez mi?


"Ehhez képest mást sem lehet látni csak azt, hogy "


Kapufa..

2018. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

a meleg és a házasság az két különböző fogalom....de bemásolom már neked a házasság fogalmát családjogból:


A házasság egy 1) férfi és egy nő 2) tartós kapcsolata, 3) érzelmi, vagyoni, nemi életközösség létesítésére és 4) utódok nemzésére, közös felnevelésére.


Nos a meleg fogalmát gondolom nem kell bemásolnom....


Látom érthető most már mi a probléma :-)

2018. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyedül a 12-es volt képes megérteni, amit írtam.
2018. márc. 30. 18:38
 17/23 A kérdező kommentje:

"A házasság egy 1) férfi és egy nő 2) tartós kapcsolata, 3) érzelmi, vagyoni, nemi életközösség létesítésére és 4) utódok nemzésére, közös felnevelésére.


Nos a meleg fogalmát gondolom nem kell bemásolnom....


Látom érthető most már mi a probléma :-)

"


Pont arról a szemforgató "keresztény" képmutatásról beszéltem, amit leírsz. A meddő párok hogy nemzenek utódokat pl, vagy azok már érdemtelenek rá? Az, hogy a házasság mit jelent az csak az elmélet, a gyakorlatban csak jogi jelentősége van. Akkor is így vélekednek a házasságról ha heteró lennék.

2018. márc. 30. 18:41
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Van a Brian életében egy idevágó jelenet, amiben ugye nő akar lenni az egyik férfi szereplő. A végén megállapodnak, hogy lehet joga a nőiséghez. Csak hát bszhatja a jogait, mivel ugye hogy fogja kihordani a vágyott gyereket, szatyorban?

Ezek ilyen technikai jellegű dolgok. Hozzáteszem, engem abszolút nem zavarna, ha Magyarországon legális lenne a melegházasság. De azzal magyarázni a heterók inkompetenciáját a témához, hogy mindenütt egymást csaló meg utáló házaspárok vannak, az, barátom, nagy öngól.

2018. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a melegek ugyanilyen képmutatóak. Küzdenek a házasság jogáért, közben nagyon sokan még egy kapcsolatot sem akarnak, csak d*gni össze-vissza, használni másokat (közben ezzel teljesen tönkreteszik magukat és másokat) és sok kapcsolatban élőnek is elég érdekes fogalmai vannak erről, pl simán mehet a gruppen vagy a nyitott kapcsolat, esetleg az konkrét megcsalás... Félreértés ne essék, én támogatom a melegházasságot, de aki ebbe belelép az legyen monogám.
2018. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jogilag nincs ezzel probléma, egyházilag nyilván a gondolata is nevetséges, gyereket meg nem adnék meleg párnak.
2018. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!