Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van manapság szükség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van manapság szükség a vagyonközösségre? Miért ragaszkodnak olyan sokan hozzá?

Figyelt kérdés
Ha gyerek születik, úgyis eltartásra kötelezik valamelyik felet (amennyiben a szülők külön mennek), miért kell még a vagyont is, amiért az ember keményen és hosszú évekig megdolgozik, megosztani a másikkal? Miért mennek ilyesmibe bele az emberek?

2017. szept. 20. 08:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
Mert birkák :D Tudod hány ember van, aki csak azért tesz dolgokat, hogy megfeleljen társadalmi normáknak? Csak azért házasodnak meg, mert "kell"? Az emberek nagy része nem gondolkozik, csak megy a tömeg után...szerintem is ertelmetlen dolog a házasság, ezt mondom nőként.
2017. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Többségében a nők ragaszkodnak hozzá. Pl mert a gyerekvállalás miatt 1-2 evre minimum teljesen kiesnek a munkából, gyereknevelés mellett is a gyerek miatti elfoglaltságok (betegsegek, szünetek, sajnos ez meg most is legtöbbször a nőkre marad) eselyük sincs előrelepni szakmailag, így vagyon tekintetében hátranyosabb helyzetbe kerülnek, mint a férfiak. de emiatt felesleges házasodni, ugyanis élettársak esetén is lehet bírósági útra menni, és a 50-50%ban osztja meg a bíró a vagyont, figyelembe véve a gyerek miatt otthon töltött éveket.
2017. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%

Nincs rá szükség, egyre gyakoribb, hogy a házas felek vagyonelkülönítésben élnek.

Általában azok a nők szeretnének közös vagyont, akik előre készülnek a válásra;)

2017. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Több dolog is eszembe jutott a kérdésed kapcsán. Például, hogy megint valaki félti a nettó 150 000forintos keresetét.

Olyan ember aki csak egy kicsit is jártas az élet dolgaiban nem tesz fel ilyen kérdést. Egy életet felépíteni közösen szoktak. Nyilvan családi életre gondolok. Mert könyebb, gyorsabb. Másrészt pedig azért eléggé elrugaszkodott, életidegen dolog kicentizni még 20 dkg párizsi árát is egy életen át.

A másik. Ha születik egy gyerek. A nő otthon marad piti gyedért a férfi ugyanúgy építi a karrierjét, egzisztenciáját. Na most akkor válásnál ezt hogy a jó istenbe számolod ki?

Aki ilyen elvek mentén halad az életben ne házasodjon. Senki nem erőszakolja ezt rá az emberekre. Azt meg egyenesen kicsinyes és gyerekes ideológiának tartom, hogy itt van egy maroknyi férfi aki betegesen félti a még meg sem lévő egzisztenciáját egy olyan képzeletbeli nőtől aki lesz olyan elmebeteg és összeköti vele az életét.


Kétszer annyit keresek mint a Budapesti átlagjövedelem de szó nélkül összejönnék olyannal aki kevesebbet keres nálam ha olyan ember. De ilyen megkeseredett, nőt életében nem érintett sértett kisfiúktól a hideg veríték kiver.

Nekem a házassággal egy társ kell akivel közösen felépítek egy életet. Nem egy fillér..szó aki lejegyzi egy csoki árát is. Meg lehet alkudni mindennel kérdés, hogy megéri-e. Volt olyan partnerem, hogy addig de jó volt amíg többet kerestem nála aztán elvesztettem a munkam nyilván a munkanélküli nem volt egy egetrengető összeg. 2 hónapog nem tudtam elhelyezkedni. Addig kb. kenyéren meg párizsin éltünk mert ő nem hajlandó többet költeni neki gyűjtenie kell. A 70 forintos pudinból patalia volt. Persze amíg az én fizetésemből mimden nap terülj terülj asztalka volt addig nem volt gond.

Amikor elhelyezkedtem-ismét jóval több penzert mint amennyit ő keresett- megint jött, hogy ezt együnk meg azt meg meki stb. Amivel nem lett volna gond mind ezek elött is álltam szívesen meg a mozit stb. De úgy otthagytam mint eb a szarát.


Na remélem azért sikerült valamit kimazsoláznod ezen sorokat olvasva. Bár kötve hiszem.

2017. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Neked is csak prostik valók.
2017. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
6%

4. tudod kinek mesélj;)

Még hogy összejönnél olyannal aki kevesebbet keres nálad...

Amúgy nem tudom, milyen alapon minősítgetsz te itt bárkit ismeretlenül, képzeld én már több mint két tucat csajt dugtam meg és eszembe nem jutna bárkivel is osztozni a vagyonomon.

Nekem inkább te tűnsz magányos megkeseredett, kutyának sem kellő nőnek:)

2017. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Valami hasonlot akartam irni, miny a #4. Csak sajnaltam az energiat a begepelesre. 5 millioszor ki volt ez itt vesezve de mindig jon valami minimalber kozeli fiucska, akinek fogalma sincs ax eggyuttelesrol, dr felti a netto 200 ezret.
2017. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%

Lorem Ipsum

Te nagyon hülye vagy. Minimálbér közeli netto 200 ezer...

Ebből is látszik, hogy te valami kitartott lehetsz aki még életében nem dolgozott:D

2017. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Na most tényleg minden erőmet összeszedve megpróbaltam valami higgadt, intelligens választ megfogalmazni de Isten látja lelkem nem megy :D


Nyilván jobban ismersz. Nem jönnék össze olyannal? Akivel együtt élek fele annyit keres. Kit érdekel? A magad fajtát biztosan. Az meg, hogy x^2 számú nőt kaptál meg...szintén nem jelent semmit. Maximum, hogy vagy erre vagy csak alkalmas és érzelmileg egy 15 éves kisfiú szintjén vagy, vagy pedig megrögzött agglegény. Engem speciel egyik sem érdekel.

Azért ritka nagy mágus vagy, hogy ilyen messzemenő konzekvenciákat vonsz le abból, hogy volt rossz tapasztalatom.

Ilyen attribútumokkal szerintem törj Tihanyi Tamás babérjaira.

Szép napot! :D

2017. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Draga #8: nem kitartott vagyok, muszaki diplomam van, es reszemrol nem dolgoznek netto 200 ezerert.
2017. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!