Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van manapság szükség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van manapság szükség a vagyonközösségre? Miért ragaszkodnak olyan sokan hozzá?

Figyelt kérdés
Ha gyerek születik, úgyis eltartásra kötelezik valamelyik felet (amennyiben a szülők külön mennek), miért kell még a vagyont is, amiért az ember keményen és hosszú évekig megdolgozik, megosztani a másikkal? Miért mennek ilyesmibe bele az emberek?

2017. szept. 20. 08:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
40%

Most ez nagyon alpárin lesz megfogalmazva, ezért elnézést.

Ha csinálunk egy gyereket, akkor abba ugye mindketten beleraktuk "amink van". Általában a szexhez ugye két ember kell. Na már most tegyük fel, hogy ebből ugye gyerek lesz, ami ugye mind a kettőnké ugyan olyan arányban. Tehát szerintem az nem opció, hogy megcsináltam de a másik tartsa el egyedül. Akkor sem, ha esetleg a kapcsolat nem jön össze, és külön megyünk. Attól benne van az asszony petesejtje meg a pasi hímivarsejtje is abban a gyerekben. Ez olyan, mint mikor veszünk közösen egy kocsit, ketten használjuk. Nyilván mindketten tankolunk bele.

Na most kicsit szebben meg személyesebben megfogalmazva, ha nekem lenne egy gyerekem, érte ugyan úgy felelősséget éreznék attól függetlenül, hogy szeretem-e még az apját vagy nem. Az én vérem, a kincsem, a jövőm a mindenem. Ha a bíróság nem kötelezne, akkor is azon lennék, hogy mindent megadjak neki, soha ne kelljen nélkülöznie.

A gyerek nélküli "közös kasszával" meg vagyonközösséggel én sem értek egyet, szerintem is azoknak a "fegyvere", akik nem tudnák magukat eltartani. Szerintem egy normális kapcsolatban nem azt számolgatjuk, hogy na én 20 forintot költöttem a közös dolgokra, ő meg csak 10et... Ahol a pénzügyi "egyenlőség" ekkora probléma, az minden csak nem párkapcsolat.

2017. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Miért, hogy képzeled el, majd 30 év kapcsolat után is felezzük a parizer árát?

A nőnek ki fizeti vissza azt, hogy kiesett a munkából (fizetés, gyakorlat, stb szempontból) a KÖZÖS gyermek miatt, illetve utána is többször kell hiányoznia melóból, mint a férfinek? (Mondjuk azt is idebökhetném, hogy eleve nőként nehezebb munkát kapni, de ez más tészta..)

Miért kéne megosztanod mással a vagyont, amiért TE dolgoztál meg??? Ha fingod nincs róla, mi az a házasság és hogy működik, akkor miért beszélsz róla egyáltalán????

Megint valaki, aki azt se tudja, mi micsoda, csak az a lényeg, hogy valakit lehessen utálni, leszólni, és okolni a saját nyomoráért.

2017. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nincs szükség vagyok közösségre. Nem kötelező házasságban élni. De ha valaki úgy dönt, hogy házasodik, akkor az általában az ő dolga szerintem.
2017. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%
21-est miért pontozták le? Mert normálisan gondolkodik? Teljesen igaza van,ha gyerek van, teljesen mindegy kapcsolatban maradnak e, a gyermek költségei, gondozása közös. A közös kassza meg igen, azon vannak mellette akik maguk nem tudnak boldogulni.
2017. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#24

Tudok magam is boldogulni, jó pár évig elvoltam egyedül, jelenleg pedig kicsit többet keresek a páromnál. Gyerek nincs.

Mégis lelépnék, ha nem lenne benne a közös kasszában (vagy legalább részleges közös kasszában, amiből a közös kiadásokat fedezzük, felőlem a maradékot megtarthatja zsebpénznek és arra költi, amire jólesik)... Attól még, hogy nincs gyerek, nem akarok senkinek a lakótársa lenni. Párkapcsolatban közösen vállaljuk a költségeket.

Biztos van, akik boldogok úgy, hogy mindketten kotlanak a saját pénzükön, őszintén mondom, legyenek boldogok. Számomra nem ez a normális.

2017. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy szükséges a vagyonközösség, sokan élnek külön kasszán. Ez egy döntés amit a párok jó esetben együtt hoznak meg. Elég jól példázza már egy ilyen kérdés is azt, hogy mennyire illenek össze valójában. Ha csak az egyik fél szeretné, abból nem lesz vagyonközösség.


Tény, hogy kb 20 ezerrel kevesebbet keresek a férjemnél, de ő mondta anno először azt összeköltözéskor, hogy mivel közös életet kezdünk együtt, nem holmi lakótársak leszünk, ezért akkor innentől dobjuk össze amink van, és úgy gazdálkodjunk az anyagiakkal is. Mondtam, hogy oké. Alapvetően én is így gondolkodom, de mivel ő keres többet, azt akartam, hogy ő mondja el az ezzel kapcsolatos véleményét. Mindkettőnknek jó így. Kifizetjük a kötelezőket, a maradék egy részéből mindenki vesz magának amit akar, a másikat pedig félretesszük. Egyikünk sem az a fajta, hogy szórja a pénzt felelőtlenül.


Akiknek a közös kassza gondolata nem tetszik, házasság esetén is ott a házassági szerződés. Biztosan bele lehet írni ezeket a dolgokat, hogy nem akarnak osztozni a vagyonon amit házasság alatt szereztek. Macerásabb biztos, megtartani minden blokkot, számlát a nagyobb dolgokról, hogy ki mit vett, de megoldható. Bevásárlásoknál is lehet blokkot böngészni, hogy kinek mi kellett és mit fizetett.


Továbbá nem kötelező házasodni sem, és nem is mindenkinek való. Sem a házasság, sem a közös kassza. Akik csak veszekedni tudnak rajta, azoknak nyilván nem kell közösködni.

Mondjuk aki kinézi a párjából, hogy elszedi, elkölti a pénzét, az nagy valószínűséggel rosszul választott társat magának, de minimum a bizalom eléggé halovány abban a viszonyban. De ha mindkét félnek megfelel, kezeljék külön a pénzüket és számoljanak el egymás között az utolsó csokiról is. Nekem 8. Ez tényleg az adott pártól függő dolog. Éljenek úgy ahogy akarnak.


A gyerek meglétének meg semmi köze ahhoz, hogy valakik vagyonközösségben élnek-e vagy nem. Ez is egy közös döntés. Róla úgyis mindkét félnek gondoskodnia kell, hiszen mindketten vállalták érte a felelősséget, amikor a megtartása mellett döntöttek.

2017. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Quatermain ***** válasza:
Nekem erről egy ismerősöm sztorija jutott eszembe, aki nemrég keresett meg azzal kétségbeesetten, hogy ha "szétmennek" a párjával akkor ő viszi-e a vagyont. Nincs szó itt semmilyen közösen létrehozott vagy elért vagyonról, mert ez esetben a nő már a 'készbe jött. Minden megvolt a házasság előtt, amit a férj ért el még anno. Gondolok itt házra, kocsira, mindenre. Ami közös az a két gyerek akik időközben lettek. Kérdezem: kötöttetek házassági szerződést? Azt mondja nem. Na részvétem, imádkozz hogy ne menjetek szét.
2017. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!