Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külföldivel való házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldivel való házasság esetén pontosan milyen papírokra van szükség?

Figyelt kérdés
Nagyjából tudom, hogy mire van szükség (születési anyakönyvi kivonat, családi állapotról papír kell), de lehet, hogy valamiről nem tudok. És hol lehet beszerezni őket? A családi állapotról a papírt csak abból a hivatalból lehet, amelyik településen be vagyok jelentve állandó lakcímre? Illetve mindenképpen ki kell-e jelentkezni az állandó lakcímről a házasság előtt, ha ezentúl együtt lakunk? Én úgy hallottam, igen, de bizonytalan vagyok. Egy ideje nem ott élek, csak oda vagyok bejelentve, tartózkodási cím pedig nincs bejelentve. Több okból sem szívesen jelentkeznék ki most arról a lakcímről. Esetleg az elég, hogy ne állandó lakcímként legyen az új cím bejelentve? Ja, és az anyakönyvit bárhol ki lehet kérni, igaz? Valaki lenne olyan kedves, hogy elmagyarázza nekem a dolgokat? Ugyanis tényleg fogalmam sincs az egészről, egészen idáig nem foglalkoztam vele. :( Köszönöm!

2017. júl. 27. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az illetekes valaszolok konnyebb idetalalnak, ha irsz nemzetiseget, mert most leirhatom neked, hogy mi kell egy torok hazassagkoteshez, de ha te egy ausztrallal hazasodsz, akkor nem sokkal leszel elorebb.

A lakcimeddel viszont semmi dolgod nincs, az uj cimet add hozza tartozkodasi helykent.

2017. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kínai. Bocs, nem tudtam, hogy ez is fontos. Köszönöm
2017. júl. 28. 08:11
 3/5 anonim válasza:
62%
A jelenlegi jogszabályok szerint Magyarországon kínaival nem engedélyezett a házasságkötés, és az élletársi kapcsolat sem. csak az Európai unió és a Nato tagállamaiból származó emberrel.
2017. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Utolsó válaszoló: ezt most teljesen komolyan írtad?:O
2017. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, én nem tudok ilyen jogszabályról. Viszont olyanról igen, hogy kínaiak és magyarok összeházasodtak Magyarországon az utóbbi időben. Akkor hogy is van ez? Ha tényleg létezik ilyen jogszabály, akkor forrást kérek hozzá. Kár, hogy én ilyet még csak nem is találtam sehol...
2017. júl. 31. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!