Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért akarják sokan csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarják sokan csak imitálni a házasságot?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy tűnik, hogy a modern individuális társadalomnak egy negatív hozománya ez, hogy az emberek már csak mintha családokban akarnak élni és csak imitálni akarják a házasságot.

Nem tudom megérteni, hogy sokaknak miért jobb az, hogy amikor eldöntik, hogy megállapodnak, leülnek és összeválogatják a papírokat, hogy a párjuk vagy annak családja ne tudja kisemmizni őket (ezek nélkül a házasságban automatikus biztonságok nélkül hosszútávú kapcsolatban élni merő ostobaság).

Mármint ez annyira kiábrándító. Ahelyett, hogy egy tollvonással (esetleg egy-két plussz papírral igény szerint) elintéznének minden biztonságot, szeretett családi körben, romantikusan, megünnepelve szerelmüket és az elkövetkező közös életüket - inkább elkezdenek gondolkozni azon, milyen papírt is kell kitölteni, hogy ne semmizzenek ki.

Van aki örökre valaki barátnője akar lenni, vagy valaki pasija. Nem azt mondom, hogy egy 15 éves kapcsolat kevesebbet ér, mint egy 4 éves házasság, csak nem értem, miért jobb, ha nem ünnepelünk, hanem csak jogilag elrendezzük.

De érzelmi része is van szerintem, ha valaki a baba miatt megkérdezné, hogy mennyi ideje vagyunk házasok, igen kellemetlenül érintene, ha a párom elkezdene tiltakozni, hogy nem nem nem vagyunk házasok, dehogyis..


2017. jan. 7. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit keszekusza az írásod, így nem tudom eldönteni, hogy te most a házassági szerződés vagy az élettársi viszony ellen kardoskodsz?


Mindkettő létező dolog és szerintem egyik sem egy haszontalan "ördögtől való" dolog. Mitől lenne rosszabb egy olyan házasság, ahol előre lefixáltak mindent előre vész esetére?


(Szubjektív véleményem szerint inkább az naív aki elhiszi a "holtomiglan-holtodiglan"-t... Jobb a biztonság. Normális ember nem fog ez ellen kardoskodni, kivéve ha vaj van a füle mögött.)

2017. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a házassági szerződést mondom, bele is írtam, hogy a házasságot is ki lehet egészíteni egy - két plussz papírral igény szerint:)

Nem az, hogy kardoskodom valami mellett, csak egyszerűen nem tudom megérteni a jelenséget:)

2017. jan. 7. 17:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az élettársi kapcsolatra gondoltam.
2017. jan. 7. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a divat. Meg az, hogy "az csak egy papír". Miközben tudjuk ugye, hogy ha csak papír lenne, nem zavarna annyira a megléte. Megértelek (amit a végén írtál). De én attól függetlenül sem óhajtottam 30-40-50 évesen is valakinek csak a csaja lenni. Nekem ennél többre van igényem.


Ha megházasodsz, felvállalod a kapcsolatodat, a társadat a tövény előtt, de ha elcseszitek, akkor viszont el kell válni, ez macerás. Jogilag viszont sokkal tisztább a viszony, és igen, érzelmi szempontok sem elhanyagolhatók, akinek vannak.


Ha csak összebútoroztok, akkor nincs köztetek hivatalos kapcsolat, a törvény előtt senkid a pasid/csajod. Ha pedig véget vettek a dolognak, akkor összepakolod a cuccod és kilépsz az ajtón. Lényegében könnyebb lezárni a kapcsolatot, megszabadulni a partnertől. Még az is lehet, hogy abban a pillanatban látod utóljára a másikat, ha csak kettőtökről van szó. (a normálisabbja legalább elmondja a párjának miért lép le, nem csak felszívódik szó nélkül).

2017. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!