Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküdhetünk templomban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SSianł\a kérdése:

Esküdhetünk templomban a párommal akkor, ha már egyszer elvált?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy tarthatunk-e templomi esküvőt a párommal, ha ő már egyszer elvált, viszont az előző házasságát csak polgárilag kötötte meg. Tehát még nem volt neki templomi esküvője csak polgári.

2017. dec. 12. 22:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%

feltételek:

-keresztség

-elsőáldozás

-bérmálás


Eljárás:

-bejelentés

-kihirdetés

-esküvő(nászmisés vagy a nélküli)


Kizáró ok:

-nem szabad állapot.


Csak hogy tisztán lásd, amíg nem rendezett a korábbi házassága, addig nem szabad. Kimondták a válást?

2017. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
52%
Igen, legfeljebb ha katolikus szertartást akartok, akkor bizonyos " feltételek" meg kell legyenek, hogy összeadjon a pap. Reformátusok lazábban veszik.
2017. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok segítséget! Igen minden rendben az előző házassággal, már vagy 3 éve. Mindketten katolikusok vagyunk, meg vagyunk keresztelve stb! A párom sem igazán szeretné végigállni, pedig hisz istenben, viszont ennyit bevállal. És én alig várom már, hogy gyönyörű templomi menyasszony lehessek!!😁
2017. dec. 13. 09:27
 14/30 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem az egy nagyon szép dolog, hogy egy ilyen ceremónia keretén belül az ember kimondja, hogy a másik fél felé hűséget fogad, persze meg kell legyél keresztelve meg vannak ennek is feltételei, de Istenben való hit nincs közötte. De nem is az a lényeg szerintem, hanem az, hogy gondold is komolyan. Hiába Isten hívő valaki, ha megeszküszik Isten színe előtt, utána meg elválik a párjától, aztán mehet a paphoz feloldozásért, szerintem ez még rosszabb.
2017. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, legfeljebb ha katolikus szertartást akartok, akkor bizonyos " feltételek" meg kell legyenek, hogy összeadjon a pap. Reformátusok lazábban veszik."


Hát, keresztségnek ott is lennie kell, csak annyi a különbség, hogy mivel ott a házasság nem külön szentség, hanem a polgárit áldják meg, ezért így a válást is elismerik, míg ez a katolikus házasságkötés esetén nincs.

2017. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%

#11: Tévedsz, nem kell sem bérmálni, sem elsőáldozni.


Kérdező: baromi ciki, hogy Neked az egészből csak annyi látszik ki, hogy "szép templomi menyasszony lehetsz". Ez nem erről (kellene, hogy), szól(jon)!

2017. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem meg semmi baj nincs azzal, ha valaki a "szép templomi menyasszony" vágya miatt szeretne egyházi esküvőt. Nem árt vele senkinek, és ha neki ettől boldogabb lesz a napja, szebb emlékei maradnak, hát hajrá. Amúgy a papok jobb beszédet szoktak tartani, mint az anyakönyvvezetők, ezt bárki megerősítheti aki járt már jónéhány esküvőn mindkét fajtából.
2017. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

A templom nem diszlet

A hazassag szentseg komoly dolog

Ua szep lennel kastelyban is

Nem biztos elvalt ferfivel osszeadnak

2017. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Tartsuk tiszteletben egymás véleményét, ez mindenkinek szól, és attól mert valaki másképp gondolja nem kell lehurrogni se semmi, nem lehetünk egyformák😊

Nem csak azért szeretnék templomit mert szép, hanem mert nekem ez fontos, a szüleim is így tettek, az ő szüleik is, és én is így fogok. Komolyan veszem és a párom is és szeretném ha majd a gyerekeink is így cselekednének!

2017. dec. 13. 18:55
 20/30 anonim ***** válasza:
95%
Na, azért ez így egészen másképp hangzik mint, hogy "juj én is szeretnék szép templomi menyasszony lenni mert az olyan romiii".
2017. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!