Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküdhetünk templomban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SSianł\a kérdése:

Esküdhetünk templomban a párommal akkor, ha már egyszer elvált?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, hogy tarthatunk-e templomi esküvőt a párommal, ha ő már egyszer elvált, viszont az előző házasságát csak polgárilag kötötte meg. Tehát még nem volt neki templomi esküvője csak polgári.

2017. dec. 12. 22:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%
Az egesz a templombak csak a penzrol szol, nana :D
2017. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De olyan szép:(
2017. dec. 12. 22:20
 4/30 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, igen.
2017. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

A templomi esküvő a legolcsóbb része a ceremóniának, tehát nem pénzről szól hanem egy életre való elköteleződésről.

Igen esküdhettek ha előzőleg egyikőtöknek sem volt egyházi esküvő. Szükséges hogy az adott vallás fentételeit teljesísd (old meg voltál keresztelve)

Egyébként semmi értelme nincs ha valaki nem hisz Istenben és nem úgy gondolja hogy Isten előtt megesküszik hogy egy életen át kiatrt a másik mellett jóban rosszban stb.

2017. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Utolsóval egyetértek, kivéve azzal, hogy Isten hívő kell legyél. Ez egy ceremónia és attól, hogy valaki nem hisz Istenben, attól még megesküdhet a színe előtt abban, hogy kitart a választottja mellett.
2017. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hiszek Istenben, az egyház létjogosultságában meg aztán pláne, ettől függetlenül én is végigálltam, mert a menyasszonyomnak fontos volt. Egyszer kibír az ember másfél órát, inkább, mint hogy 40 éven keresztül azt hallgassam, hogy ő de szeretett volna templomban menyasszony lenni.
2017. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

6-os

ha nem hiszel Istenben akkor elmondhatod az eskü szövegét a Balaton parton vagy a Parlamenben vagy a fürdőszobában is. Minek kell ehhez templomba menni?

2017. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Mint említettem, azért, mert a menyasszonyomnak volt fontos. Én a magam részéről a polgárival el lettem volna életem végéig.
2017. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"De olyan szép:("


Akkor lehet egyházi esküvő, ha teljesülnek a feltételei. Tehát legalább az egyik fél meg legyen keresztelve, mindketten szabad állapotúak legyenek (tehát egyik se legyen érvényes házasság vagy egyházi rend kötelékében), felnőttek legyenek, ne álljon fenn kényszer és meg legyen a házassági szándék, ami keresztény emberek esetében az életre szóló elköteleződést jelenti. Nem tudom, hogy melyik felekezetről van szó, de gondolom katolikus, mert arra szokták mondani, hogy "de olyan széééép". Viszont nem árt előtte felkészülni, hogy katolikus esküvőn ígéretet tesztek a születendő gyermekek katolikus nevelésére is.


Az egyházi házasságkötés egyébként teljesen ingyenes. A szentséget egymásnak szolgáltatja ki a pár, a pap csak mint egyházi tanú van jelen. De gondolom nem a tanúkkal (és szűk családdal) a lakóhelyetek szerinti plébániára akartok menni...

2017. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!