Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Akiknél az egyik félnek volt lakása, ott ő házasság után megosztotta a tulajdonjogot a házastárssal?
Mert egyik ismerősöm szerint ezt így kellene, mert "ami az enyém az a tied is", vagyis minden legyen közös. Ez idáig ok, de ráírni a lakás felét?!
Nekem ez nagyon abszurd olyan mintha az illető az iingatlannal akarna házasodni nem a tulajával...
Vagy én gondolom rosszul?
Az ismerősöd a saját lakását íratta rá másra vagy ő rá írták?
Mert jellemzően a semmirekellő, nincstelen emberek kardoskodnak, hogy de már pedig minden közös.
Tudok olyan nőről aki évekig fizettette a lakáshitelét a párjával úgy,hogy csak házassági szerződéssel menne férjhez mert hát nehogy már elveszítse a lakást! Szerencsétlen hülye meg gyak. albérleti díjat fizetett egy párkapcsolatban évekig aztán mehetett a levesbe.
De aki hülye az meg is érdemli!
Teljesen fölösleges.
Amíg ott élnek együtt, nem hangzik el az "ez itt az én lakásom, úgyhogy az van, amit én mondok", addig közös. Nem a papírformán múlik.
Viszont válásnál nagyon megbonyolítja a dolgokat.
Nem kell elválni, és nincs gond. ;)
Nálunk a férjemnek volt egy kis garzonja. Az esküvő után egy évre megtakarítás, hitel, a nászajándék összeg (aminek nagy részét az én rokonaim adták) segítségével lecseréltük egy két szobásra. Az új lakást már kettőnk nevére írattuk. Nekünk ez így volt természetes.
Lehet filléreskedni, de csak megrontja a kapcsolatot. Az én családom mindig többet segített anyagilag és egyéb téren is. A férjem anyukájának van egy nyaralója, hét évig mi fizettük a rezsijét, úgy hogy jórészt anyós meg az ő családja használta.
Szóval egy idő után hülyén nézne ki, hogy takarítom, meg festem a férjem lakását és a gyerekeinknek több köze van hozzá, mint nekem. Ráadásul más formában én is beletettem annyit, mint a férjem.
Vagy ő hogy kompenzálná azt, hogy én gyakorlatilag félretettem a karrierem a gyerekek és az anyukájáról való gondoskodás miatt.
Köszönöm a válaszokat! Itt igazából arról van szó hogy a nőnek van egy lakás a nevén, s felajánlotta a barátjának hogy költözzenek össze. Erre a barát közölte hogy ok, de akkor írjon rá pár százalékot az ő nevére mintegy "biztosítékként" hogy ne kerülhessen utcára. A nő ebbe természetesen nem egyezett bele, de félig viccből megjegyezte hogy akkor vegye feleségül. Erre pár nap múlva a pasi közölte hogy bizonyításként már a jövő héten elveszi (!!!), de akkor legyen 50%-a... A nő mondjuk ezért kb kiröhögte... Több mint két éves kapcsolat, eddig eljegyzés se volt, együtt se élnek. Egyértelmű hogy a férfi a lakásra hajtott, ugye? Azt mondta nem fogadnák vissza a szülei, ezért kéri ezt... És hogy ez egy "áldozat" lenne a nő részéről, ezzel bizonyítva hogy tényleg szereti és komolyan gondolja. És persze ő nem a vagyonra megy, ez a nőt minősíti hogy erre gondol...
Azt hiszem most szakítottak is emiatt. Pedig a nő nagyon szereti.
Jó ilyen pozitív példáról, jó házasságról olvasni, mint a 2-es válaszoló.
Mikor férjhez mentem, volt egy kicsi lakásom, a volt férjemnek egy nagy, tele hitellel.A volt férjem és az anyja az esküvőnk után hónapokig győzködtek, hogy adjam el az enyémet,fizessük ki a hitel egy részét belőle, de nekem ahhoz a lakáshoz semmi közöm.Nem adtam el.Néhány hónapja váltunk, a kicsi lakásomban lakom a gyermekünkkel.A volt férjemtől csak a közösen kifizetett hitelből járó részt kérem, se autó, se más ingóság nem kell, mindent otthagytam.Még ezért is lehet pereskednem kell.
Nem, nem osztanám meg a tulajdonjogot abból, amiért én dolgoztam meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!