Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akiknél az egyik félnek volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknél az egyik félnek volt lakása, ott ő házasság után megosztotta a tulajdonjogot a házastárssal?

Figyelt kérdés

Mert egyik ismerősöm szerint ezt így kellene, mert "ami az enyém az a tied is", vagyis minden legyen közös. Ez idáig ok, de ráírni a lakás felét?!

Nekem ez nagyon abszurd olyan mintha az illető az iingatlannal akarna házasodni nem a tulajával...

Vagy én gondolom rosszul?


2017. jún. 17. 18:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Az ismerősöd a saját lakását íratta rá másra vagy ő rá írták?

Mert jellemzően a semmirekellő, nincstelen emberek kardoskodnak, hogy de már pedig minden közös.

2017. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én, rá írattam felét a nejemre. Nem kérte, sőt tiltakozott. Igaz, 15 év házasság, két gyerek és jó kapcsolat után. Első pár évben még nem tudni. Igaz, később sem tudni, de tett értünk annyit, hogy ha szétválnánk, akkor is megérdemli.
2017. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Tudok olyan nőről aki évekig fizettette a lakáshitelét a párjával úgy,hogy csak házassági szerződéssel menne férjhez mert hát nehogy már elveszítse a lakást! Szerencsétlen hülye meg gyak. albérleti díjat fizetett egy párkapcsolatban évekig aztán mehetett a levesbe.

De aki hülye az meg is érdemli!

2017. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen fölösleges.

Amíg ott élnek együtt, nem hangzik el az "ez itt az én lakásom, úgyhogy az van, amit én mondok", addig közös. Nem a papírformán múlik.

Viszont válásnál nagyon megbonyolítja a dolgokat.

Nem kell elválni, és nincs gond. ;)

2017. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 évig éltünk az én házamban, aztán eladtuk és most vettünk közöset. A házam árát betettük az új házba, de hitelt is vettünk fel. A hitelt közösen fizetjük, de a férjem keres többet, tehát elvileg ő ad bele többet. Gyakorlatilag meg közös kasszán vagyunk, nincs enyém-tiéd dolog.
2017. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a férjemnek volt egy kis garzonja. Az esküvő után egy évre megtakarítás, hitel, a nászajándék összeg (aminek nagy részét az én rokonaim adták) segítségével lecseréltük egy két szobásra. Az új lakást már kettőnk nevére írattuk. Nekünk ez így volt természetes.

Lehet filléreskedni, de csak megrontja a kapcsolatot. Az én családom mindig többet segített anyagilag és egyéb téren is. A férjem anyukájának van egy nyaralója, hét évig mi fizettük a rezsijét, úgy hogy jórészt anyós meg az ő családja használta.

Szóval egy idő után hülyén nézne ki, hogy takarítom, meg festem a férjem lakását és a gyerekeinknek több köze van hozzá, mint nekem. Ráadásul más formában én is beletettem annyit, mint a férjem.

Vagy ő hogy kompenzálná azt, hogy én gyakorlatilag félretettem a karrierem a gyerekek és az anyukájáról való gondoskodás miatt.

2017. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
10-15 év házasság vagy egy gyerek után, amikor már közös felújítás/bővítés is volt, vagy tervezték, esetleg kellett a hitelhez.
2017. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Itt igazából arról van szó hogy a nőnek van egy lakás a nevén, s felajánlotta a barátjának hogy költözzenek össze. Erre a barát közölte hogy ok, de akkor írjon rá pár százalékot az ő nevére mintegy "biztosítékként" hogy ne kerülhessen utcára. A nő ebbe természetesen nem egyezett bele, de félig viccből megjegyezte hogy akkor vegye feleségül. Erre pár nap múlva a pasi közölte hogy bizonyításként már a jövő héten elveszi (!!!), de akkor legyen 50%-a... A nő mondjuk ezért kb kiröhögte... Több mint két éves kapcsolat, eddig eljegyzés se volt, együtt se élnek. Egyértelmű hogy a férfi a lakásra hajtott, ugye? Azt mondta nem fogadnák vissza a szülei, ezért kéri ezt... És hogy ez egy "áldozat" lenne a nő részéről, ezzel bizonyítva hogy tényleg szereti és komolyan gondolja. És persze ő nem a vagyonra megy, ez a nőt minősíti hogy erre gondol...

Azt hiszem most szakítottak is emiatt. Pedig a nő nagyon szereti.

2017. jún. 17. 20:39
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelmű, hogy a lakásra hajt...
2017. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Jó ilyen pozitív példáról, jó házasságról olvasni, mint a 2-es válaszoló.

Mikor férjhez mentem, volt egy kicsi lakásom, a volt férjemnek egy nagy, tele hitellel.A volt férjem és az anyja az esküvőnk után hónapokig győzködtek, hogy adjam el az enyémet,fizessük ki a hitel egy részét belőle, de nekem ahhoz a lakáshoz semmi közöm.Nem adtam el.Néhány hónapja váltunk, a kicsi lakásomban lakom a gyermekünkkel.A volt férjemtől csak a közösen kifizetett hitelből járó részt kérem, se autó, se más ingóság nem kell, mindent otthagytam.Még ezért is lehet pereskednem kell.

Nem, nem osztanám meg a tulajdonjogot abból, amiért én dolgoztam meg.

2017. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!