Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vezetéknév vita a babánál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vezetéknév vita a babánál?

Figyelt kérdés

Szóval a sztori röviden.

Én szerettem volna, ha a gyerekünk az én vezetéknevemet is megkapja kötőjelesen. Anno a házasságkötéskor csak a férjem neve lett beírva, aztán mondogattam, hogy én szeretném az én nevemet is, amibe belement. Majd mikor ténylegesen terhes lettem, visszakozott, nem lett kötőjeles a neve a kicsinek. Az én nevem az, de nagyon nagyon rosszul esett és esik a mai napig, pedig már 9 hónapos a kislány. Azon gondolkodom, hogy akkor nekem sem kell, hogy viseljem a nevét, nem is szerettem volna alapból, de így egyeztünk meg, hogy akkor a gyerek(ek)nek és nekem kötőjeles.

Mi a véleményetek, jogos lenne, ha visszavenném a lánykorit? Ti hogy reagálnátok a helyében? Egyáltalán mit gondoltok az egész dologról?


2017. jún. 2. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Vihar egy kanál vízben. Van-e itt valódi szeretet, ha ilyeneken problémázol? Nice.
2017. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem kellett volna belemenned az esküvőn, hogy csak az ő nevét kapja. Sajnos ezzel már nem tudsz mit csinálni, meggyőzni aligha tudod. Elég gáz, hogy ennyit nem képes megtenni a felesége kedvéért, aki szeretné a saját nevét is tovább örökíteni.


Ha valóban nem akartad felvenni a nevét, vedd vissza a leánykori nevedet. De ne csak bosszúból tedd, hanem azért, mert valóban azt akarod.


Jó nagy önző gyökér a kedves férjed.

2017. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
sztem gáz ez a házasság
2017. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Apróságnak tűnhet, de elég bunkó dolognak tartom a párod viselkedését. Én is felvettem a párom nevét, mert akartam, de nem szeretném ha a gyerekeinknek is kettő vezetékneve legyen, igy a férjemét kapják. DE ha a párom nem rám bízza a döntést, hanem evidensnek tartja, hogy felveszem a nevét akkor elég csalódott lettem volna. Akkor meg pláne ha szeretném hogy mindkettőnk nevét kapja a kicsi és ő ezt nem hagyja...Elvégre kettőtöké a gyerek és ma már nem olyan ritka ez, hogy esetleg kínos legyen neki. Tőlem még anyósom is megkérdezte, hogy biztos nem akarom e, hogy a gyerekek is kotojelesek legyenek. Nagyon rosszul esne ha ilyen lenne a gyerekem apja. Lehet, hogy én is visszavenném a nevem , csak az a baj, hogy ez nem oldja meg az igazi problémát, hogy semmibe vesz.
2017. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Elsőnek igaza van.
2017. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Komolyan ezen problémázol? Gratulálok, fel kéne nőni.


Mellesleg ha alapból hosszú a név, a kötőjeles vátozattal csak jól kiszúrtok vele.

Vagy ha összeházasodik egy szintén kötőjelessel, akkor sem marad meg a neve az iratokon.

2017. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezen problémázok, mert nekem ez a fontos. Más azon problémázik, hogy milyenre fessék a szobát, akkor azt hiszem, nekem is lehet ilyen problémám, azért ez egy kicsit nagyobb volumenű dolog.

NEM hosszú még kötőjellel sem a név, 5szótag, 10 betű, a keresztneve is 2 szótag, nem a gyerekkel kibacás lett volna.

Aki szerint meg ennyiért sz@r a házasság, annak csak gratulálni tudok a (sejtésem szerint álombeli) partneréhez, hogy soha semmi problémájuk nincs.


A normális válaszokat köszönöm

2017. jún. 3. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:
A saját nevedet úgy viseled, ahogy akarod, bármikor visszaveheted a lánykorit. A gyerek nevét le kellett adni, amikor bejelentkeztetek az anyakönyvvezetőnél, nem? Akkor nem kellett volna belemenni, hogy csak az ő neve legyen. Akkor kellett volna lemeccselni és akkor még idejében kimutatta volna mindenki a foga fehérjét. Lehet most nem is lenne miről vitatkozni, mert se házasság, se gyerek nem lenne.
2017. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs de ezt nem írták be a házzassági anyakönyvi kivonatba?

Mármint,hogy mi lesz a gyermekek vezeték neve?

Bár nálunk annyival volt más,hogy megtartottam a lánykori nevet,és beírták,hogy a születendő gyerek melyik vezeték nevet fogja kapni.

Ha vissza veszed a lánykori neved attól még a gyereké nem változik.

2017. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Írta a kérdező, hogy akkor még csak az apa nevét írták be: "Anno a házasságkötéskor csak a férjem neve lett beírva"


Most már sajnos nem tud ezen változtatni, mert az az önző bunkó férje nem fogja hagyni, hogy az anyja nevét is viselje a gyerek.

2017. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!