Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek egy házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy házasság kihűléséhez hány ember kell?

Figyelt kérdés
Szerintem kettő, de a férjem szerint én vagyok a hibás. Mert a gyerek születése után a gyerek volt az első. Állandóan bántott lelkileg, nagyívben tett arra, hogy közös programunk legyen. Soha nem volt elég jó,amit csináltam/csináltunk a gyerekkel. Ezzel bennem szépen lassan kiölte a szerelmet, lassan a szeretetet is. Most már ott tartunk, hogy élünk egymás mellett, beszélni szinte semmiről nem beszélünk a napi dolgokon kívül. Évek óta vágyom arra, hogy megöleljen, megcsókoljon csak úgy. De nem csinálja,mert én nem mosolygok, olyan vagyok szerinte, mint egy sündisznó. Most már nincs kedvem hozzábújni. Válni nem akar. Szerinte így jó, majd elélünk egymás mellett. Pedig mondtam neki, hogy keressen valakit, aki mellett boldog lehetne. Mert nekem a szemembe mondta, hogy nem szeret, nem boldog mellettem és nem tart nőnek. Szerintem mindketten elrontottuk, szerinte legfőképp csak én.
2017. márc. 21. 06:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ott nyomban kezdtem volna intézkedni a különköltözésről, amikor kijelentette nem vagyok nő.


Belegondoltál, hogy ha nem nőnek tart téged akkor minek?

Szerintem le sem kell írnom és a csicskás benne a legfinomabb jelző...


Legyen már egy kis önbecsülésed!

Ha valamit nagyon meg akar oldani az ember akkor megoldja.

Ne élj le egy életet rabszolgaként!

2017. márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nekem a leírás alapján Newton: hatás-ellenhatás törvénye ugrik be a fizika órákról. Te nem mosolyogsz, mert bántott lelkileg, nem volt közös program, stb., ő meg sérelmezi, hogy miért vagy sündisznó, pedig ő a ludas ebben. Ezért nem tudtok egymáshoz közeledni, egy gigantikus szakadék van köztetek.


Nagyon meglepett ez a sor: "Évek óta várom, hogy megöleljen, megcsókoljon csak úgy."


Ezek a dolgok egy olyan embertől esnek jól, akiket szeretünk. De ti nagyon el vagytok hidegülve. Eleve egy elhidegült házastársnak eszébe sem jut egy ölelés vagy egy puszi - nálatok már a legalapabb dolog, a kommunikáció sincs meg...


Nagyon sokan sínylődnek ilyen kelepcében, amiben te is vagy. Olyan, mint amikor a terepjáró elakad a tökig érő sárban: túráztatja a sofőr, kapartat, hányja a sarat, de csak nem tud kimenni. Meg kell hoznod egy döntést, nincs mese: ne akarj még éveket egy ilyen posványban lehúzni.

2017. márc. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
A kérdésed kifejtése még inkább egy elhidegült kapcsolatra utalt, de lentett, egy válaszodban olyan dolgokat soroltál fel, amik már a bántalmazó kapcsolat ismérvei. A bántalmazó kapcsolatot pedig nem érdemes (nem is lehet) megjavítani, abból ki kell lépni, mégpedig mielőbb!
2017. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szerintem túlvállaltad magad. Kicsi gyerek van, főállásban dolgozol, egyetemre jársz, főzöl, meg még a kertet is műveled. Sztahanov megirigyelné.


Nem csodálom, ha este nincs már kedved semmihez, de rajtad is áll, hogy mi a fontossági sorrended.


Van egy tippem, ha a férfi lecserélődne másfél év után kb. ugyanez lenne.

2017. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Kertet már nem csinálom. Az egyetem fontos, a munka is, a gyerek meg pláne. Nem tudok leépíteni most semmit.
2017. márc. 21. 10:47
 16/25 anonim ***** válasza:

Miért nem akar válni? Mert így kényelmes neki, kiszolgálod vagy kudarcként éli meg a zátonyra futott házasságát, esetleg még szeret csak duzzog mert nem kizárólag őt babusgatod?


Valahogy az az érzésem ez így mind együtt igaz. Van még lehetőség, de az hosszú és ketten kelletek hozzá. Párterápia, és az alapoktól kellene újjáépíteni a kapcsolatotokat. Ott viszont ki kell mondanod, te mit szeretnél, tisztázni kell, hogy ki mit vállal ebben a kapcsolatban. Nem hordozhatod a terhek 90%-t egyedül. Kérdés, van-e erőd hozzá, a férjedben pedig van-e hajlandóság. Ha nem tud továbblépni azon, hogy csak téged hibáztat, hiába erőlködsz.


Szerintem mindketten arra vártok, hogy a másik tegye meg az első lépés a házastársa felé. Nagyon nehéz, de valmelyőtöknek lépni kell. Én tennék egy próbát, de ragaszkodnék rengeteg és radikális változtatáshoz.

2017. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
3?
2017. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Sokan nem azt kapják vissza amit ők maguk adnak egy kapcsolatban. Én azt mondom mind 2 ember hibás ha idáig jut egy kapcsolat. Az egyik lehet csak úgy hogy azt gondolta helyes amit cselekszik, de mégsem a kapcsolat előnyére vált a dolog.

Én is elváltam sőtt apa is vagyok, nekem teljesen felfoghatatlan amit írsz. Mi az hogy mire ő hazamegy nyugi legyen otthon és a gyerekekkel ne kelljen foglalkoznia? Minek csinált akkor gyereket???

Nincs közös program? Nem akar időt tölteni a gyerekeivel? Pfff szánalmas egy ember!

Egy kollégámra emlékeztet aki folyamatosan csalja a feleségét. Ő is azt mondja mire hazamegyek nyugi legyen otthon a nő dolga a gyereknevelés stb... Multkorában beleszeretett egy nőbe, rögtön azt mondta elválok, titokban tartom hogy volt feleségem. Mondom de csak mész a gyerekeidhez nem?

Ááá nem, kapnak elég pénzt tőlem, őket is eltitkolom. Nem csodálkoznék ha a te párod is csak egy koloncnak tekintené a gyerekeit....

Mielőbb keresd a megoldást hogy szabadulj tőle!

2017. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#18 szörnyű olvasni, hogy tényleg vannak ilyen gerinctelen, undorító emberek. Pedig én is látok ilyet, mikor válás után hátrahagyják a gyerekeket, mintha nemis lettek volna. Persze azért öregen majd jó lenne, ha a gyerekek cserélnék a pelenkát, meg fizetik az öregotthont...nagy francokat. Remélem, az ilyenek visszakapják ezt egyszer az élettől, hatványozottan.
2017. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat megromlásához 2 ember kell, a váláshoz elég egy is. Remélem nem szeretnéd a gyerekedet egy ilyen lelkileg mérgező életnek, ilyen példának kitenni, hogy úgy éltek egymás mellett mint két rideg idegen, netán néha odaszúrtok egy-kettőt a másiknak. A megoldás erre már csak az, hogy kilépsz. Lehet, csak akarni kell. Ha már magadat nem becsülöd, és azért nem lépsz, legalább a gyerekednek ne akarj ilyen életet.
2017. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!