Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy itt gyk-ra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy itt gyk-ra sok olyan ember ír, aki az anyaságot semmire nem tartja, nem becsüli?

Figyelt kérdés
Mielőtt tovább olvassátok nem a "semmire" szülő nőkről beszélek, és azt is kihangsúlyozom, hogy annak a pártján vagyok, hogy a nő menjen vissza dolgozni, ha a legkisebb is betölti a két éves kort, ne üljön otthon évtizedekig. Véletlenül belekeveredtem itt egy vitába, ahol az egyik fél azt írta, hogy szerinte válás esetén nem jár a nőnek a vagyon fele, mert a férfi úgyis többet keres, többet dolgozik, mert a nő csak otthon van a gyerekekkel, nem tud annyi pénzt gyűjteni. Sokszor olvasom azt is, hogy otthon lenni kisbabával nem munka, a nők csak azért szülnek, mert nem akarnak dolgozni, és hasonlók. Ez azért furcsa nekem, mert a való életben nem ismerek olyan férfiakat/nőket, akik így gondolkoznának. Miért koncentrálódnak ide gyk-ra azok az emberek, akik így éreznek? Hogy a saját életemből vegyek példát, amikor első babám éjjel szinte óránként kelt, hónapokon át, férjem napi szinten mondogatta, hogy ő ezt nem bírná a helyemben, meg minden elismerése. Azt is tudja, hogy a karrierem is azért torpant meg, mert én vagyok itthon a gyerekekkel tudja, hogy bármikor tudnék annyit keresni, mint ő, dehát két fél közül egynek csak kell a gyerekekkel foglalkozni, nem hajthatja mindkét fél napi 10 órában a pénzt, mert akkor a gyerekek nőnek, mint a dudva. Valakinek vissza kell venni Miért lenne ezért egy nő kevesebb, járna egy nőnek kevesebb, vagy miért értéktelenebb ez?

2014. okt. 3. 22:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%

Talán azért, mert itt sokan túlértékelik az anyaságot. Csak a gyerek számít,ő az anya életének egyetlen értelme stb., a férj csak egy ráadás.

Legalább is sok linkből ez derül ki.

2014. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%
mert nincs gyerekük, és van idejük irogatni
2014. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
En teljesen egyetertek veled, sajnos ez az oldal nem az a hely ahol ertelmisegi vitaba erdemes keveredni. En is mindig igy jarok, lerantanak a szintjukre es ott legyoznek a rutinjukkal, ahogy a vicc szol :-). En epp most vagyok tgyason, ferjem nekem is mindig mondja, h mennyire becsuli, h en ezt igy birom;-). En is ket eves koraba vissza akarok menni, szeretnem hasznalni az agyam es fejlodni a munkamban is amellett, h gyereket nevelek. Ovi, suli mellett azert ez nem egesz napos feladat!! haztartast is felosztjuk ferjemmel, nem hiszrm, h kevesebbet ernek mint ő, es halistennek ő sem gondolja igy ;-). Szoval nyugi, vannak meg normalis emberek :-)
2014. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Bocs, azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy Magyarországon nagyon aggasztóak a demográfiai adatok. Alig van nő, aki szülni akarna, és nekem olyan furcsa, hogy csomóan úgy írnak az anyaságról, mintha onnantól kezdve, hogy anya lennél, te nem dolgozol, az államtól, családodtól dől a pénz, élsz, mint Marci Hevesen..stb. Ha ez ennyire könnyű, paradicsomi állapot, akkkor vajon miért nem szülnek többen, miért nincs valahogy kedvük ehhez a nőknek? (de ez már újabb kérdés)
2014. okt. 3. 22:31
 5/41 anonim ***** válasza:
30%
a 2-esre gondolok én is, + savanyú a szőlő effektusra
2014. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
38%

Engedd meg, hogy visszakérdezzek: te miből gondolod, hogy a te példád az egyedüli követendő, miből gondolod, hogy a te életedet kellene élnie mindenkinek?

Miből gondolod, hogy aki nem úgy él, mint te, az kevesebb, vagy értéktelenebb nálad?

2014. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
65%

"Magyarországon nagyon aggasztóak a demográfiai adatok"

ez az egész világon óriási probléma! Exponenciálisan nő a népesség és főleg a harmadik világban, a nagy-nagy szegénységben. Magával hozza a migráció, a munkanélküliség kérdését, Európa elöregedik...

2014. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
6-os mondtam ilyet? Hol? Emeld ki kérlek. Legjobb barátnőim zömének nincs gyereke, és nagyon tisztelem őket, mert az élet csomó területén érnek el eredményt. Lehet, nem jól fogalmaztam meg a kérdést. Úgy érzem, csomó olyan ember van, aki értéknek csak a pénzt termelő tevékenységet érzik. Miután az anyaságért kevés pénz jár, az egyből nem érték sokaknak. Ennyit írtam.
2014. okt. 3. 22:39
 9/41 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az anyukák becsülik túl magukat, és a túlbecsülésnek a hiányát érzik.
2014. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%

Te meg úgy írsz a dolgozó nőkről, hogy csak hajtják a pénzt. Szóval mit mondjak, te sem vagy pártatlan.

Szerintem itt az a probléma, hogy az emberek fejében nincs meg a középút. Az anyaság vagy semminek van nézve, vagy az egekik van magasztalva. Nem, nem teszi a nőt értéktelenné, fontos, de NEM csak a nők tudják ellátni a gyereknevelés feladatát és nem csak a szülőanyák. Egy teljesen jól tanulható dolog. Nézz be a gyereknevelés kategóriába. Azon b**zogatják egymást a nők, hogy ki mennyit szoptat, vagy hogy a nagfyi elviheti-e a kicsit egy fél délutánra. Annyira tól van misztifikálva és megmondom őszintén, mindkét véglet baromi idegesítő. Igenis fontos a tudatos, intelligens gyereknevelés, de kicsit nevetnem kell, mikor onnantól, hogy gyereket szülnek, Édesanyának hívják magukat, így nagybetűvel.

Valahogy úgy tűnik, hogy ezt a témát szinte alig lehet bárkivel értelmesen megbeszélni, mert rögtön kitörnek az érzelmek és csak fagdalkozás lesz belőle. ('Te nem csinálsz semmit, csak a segged vakarod' vs. 'te nem tudod mi a szeretet, nincs az életednek értelme'.)

2014. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!