Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy itt gyk-ra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy itt gyk-ra sok olyan ember ír, aki az anyaságot semmire nem tartja, nem becsüli?

Figyelt kérdés
Mielőtt tovább olvassátok nem a "semmire" szülő nőkről beszélek, és azt is kihangsúlyozom, hogy annak a pártján vagyok, hogy a nő menjen vissza dolgozni, ha a legkisebb is betölti a két éves kort, ne üljön otthon évtizedekig. Véletlenül belekeveredtem itt egy vitába, ahol az egyik fél azt írta, hogy szerinte válás esetén nem jár a nőnek a vagyon fele, mert a férfi úgyis többet keres, többet dolgozik, mert a nő csak otthon van a gyerekekkel, nem tud annyi pénzt gyűjteni. Sokszor olvasom azt is, hogy otthon lenni kisbabával nem munka, a nők csak azért szülnek, mert nem akarnak dolgozni, és hasonlók. Ez azért furcsa nekem, mert a való életben nem ismerek olyan férfiakat/nőket, akik így gondolkoznának. Miért koncentrálódnak ide gyk-ra azok az emberek, akik így éreznek? Hogy a saját életemből vegyek példát, amikor első babám éjjel szinte óránként kelt, hónapokon át, férjem napi szinten mondogatta, hogy ő ezt nem bírná a helyemben, meg minden elismerése. Azt is tudja, hogy a karrierem is azért torpant meg, mert én vagyok itthon a gyerekekkel tudja, hogy bármikor tudnék annyit keresni, mint ő, dehát két fél közül egynek csak kell a gyerekekkel foglalkozni, nem hajthatja mindkét fél napi 10 órában a pénzt, mert akkor a gyerekek nőnek, mint a dudva. Valakinek vissza kell venni Miért lenne ezért egy nő kevesebb, járna egy nőnek kevesebb, vagy miért értéktelenebb ez?

2014. okt. 3. 22:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%

# 19/20


Miért menne olyanba bele, amiből akár a félrelépő fél jobban jönne ki. Nem kell álszenteskedni. Nem a nő pénzét sajnálja a nőtől hanem a sajátját. Nő amit hozz a házasságba arra ugyan úgy nem tart igényt a másik,igen aláírnám fordítva is azt, amit én "elvárok".


Utolsó apa is mehet gyed-re,akár fél egyéves gyerekkel is.

2014. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Van fentebb egy kérdés ami a másik oldalról közelít.. "Vannak itt velem hasonlóan érzö nök?" Ahhoz mit szólsz?
2014. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
20-as egyet értek, nyugati példákat fölösleges hozni. Én éltem Franciaországban, ahol ALAPBÓL 35,5 óra a standard munkaidő, és egy perc túlóra miatt már rohangálnak a szakszervezethez. Norvég barátnőm meg mesélte, hogy ott meg van egy törvény, hogyha több évet ledolgoztál szülés előtt egy cégnél, akkor olyan munkaidőben mész vissza dolgozni, amilyenben te szeretnél. Azaz ha a napi 8 órához képest, te 82%-ban akarsz dolgozni, mert így érsz oda bölcsibe a gyerekért, akkor úgy dolgozol, ezt biztosítani kell neked. Vagy amerikai rokon, aki simán bevitte a babáját az irodába. Ettől itthon még messze vagyunk. Ja, és akkkor arról még nem beszéltem, hogy ott a kelet európai baby sitter, akit simán megfizetnek, főz, mos takarít a nő helyett. Ehhez képest itthon ott tartunk, hogy barátnőm úgy dolgozik, hogy a hétfői nyitástól, a szombat déli zárásig egy boltban non stop. Illegálisan magas a munkaideje, és épphogy arra elég a pénz, hogy kisfiával éhen ne haljanak, de vagy egy éve nem talál jobbat. Szóval nem olyan egyszerű ez itthon azért..
2014. okt. 4. 13:47
 24/41 A kérdező kommentje:
az említett barátnő azért késő este hazamegy, úgy értettem :-)
2014. okt. 4. 13:48
 25/41 anonim ***** válasza:

Illegálisan magas a munkaideje, és épphogy arra elég a pénz, hogy kisfiával éhen ne haljanak, de vagy egy éve nem talál jobbat.


Amíg lesz olyan aki feketén elvállalja nem is várjunk változást. Persze értem hogy kell a pénz.

2014. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Kedves 21-es. Az mennyiben más, ha a férfi megy gyedre?
2014. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%

"Miért menne olyanba bele, amiből akár a félrelépő fél jobban jönne ki. Nem kell álszenteskedni. Nem a nő pénzét sajnálja a nőtől hanem a sajátját."


Nem, baromira nem arról volt szó, hogy a sajátját sajnálja, hanem hogy járjon neki alapból kevesebb, mert otthon van a gyerekkel pár évig. És ha neki ez nem tetszik, akkor ő szemét r*banc, amiért már a váláson gondolkodik. Miért, a pasi min gondolkodik, amikor előáll egy szerződéssel, hogy válásnál márpedig neki jár a több? És ha aláírja a nő akkor szerinted a pasi már nem is csalhatja meg?

2014. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Az mennyiben más, ha a férfi megy gyedre?



Nem akad meg neki a karrierje.

2014. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
27-es én pont azért agyalok ezen annyit, mert lassan aktuális lesz,hogy visszamenjek dolgozni. Az én szememben az lenne az ideális, ha ott, ahol gyerek születik, mintkét fél dolgozzon max 7 órában(vagy egyik 8-ban, másik 6-ban) , és osszák meg a gyereknevelés feladatait. Utópia, de állítólag Hollandiában az ilyesmi tök jól működik, hogyha jön a gyerek, egy időre mindkét fél átmegy részmunkaidőbe. Most azt a szitu, hogyha nem főnöknek, hanem egy pozícióval lejjebb visszamegyek dolgozni,a munkaidőm 8-tól 4:30-ig fog tartani. 45 perc táv otthontól a melóhely. Ez azt jelenti, hogy két gyerekemnek legkésőbb reggel 7-re ott kell lenniük, egyik bölcsiben, másik iskolában, és kb. 17:15-re érek oda értük. Mindezt úgy, hogyha vki valaha járt állami bölcsiben, az tudja, hogy úgy kezdik, a gyerek itt max 8 órát tölthet, mert annál több nem egészséges. Iskola speciel 17:kor zár. Akkor hogyan? Nagyi nincs, férj hajt ezerrel, nem tud segíteni. Szóval nem olyan egyszerű a munkát összeegyeztetni a gyerekekkel, és elég bántó, ha ilyenkor a nő azt hallja, hogy csak otthon van a gyerekkel, ezért nem ér annyit, mint a pasi. Bezzeg ha felhozná az ember, hogy akkor menjen pasi gyesre, az már nem tetszene annyira...
2014. okt. 4. 15:45
 30/41 anonim ***** válasza:

Én nem becsülöm le az anyaságot, mert nekem is van anyám. Ellenben a te írásod is nagyon jól rámutat, miért van a nőkben ellenérzés a gyesen üldögélőkkel szemben.

"a karrierem is azért torpant meg, mert én vagyok itthon a gyerekekkel". Mert nyilván ezt csak a nő teheti meg.


"tudja, hogy bármikor tudnék annyit keresni, mint ő" de nem teszed.


"dehát két fél közül egynek csak kell a gyerekekkel foglalkozni" és az az egy mindig a nő.


"Valakinek vissza kell venni", de ez a valaki soha nem a férj.


"Miért lenne ezért egy nő kevesebb, járna egy nőnek kevesebb, vagy miért értéktelenebb ez?" Nem értéktelenebb, de piszkosul rontja a nők elhelyezkedési esélyeit minden olyan nő, aki erősíti a sztereotípiát, hogy kizárólag mi eshetünk ki a munkából évekre.

2014. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!