Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elhagynátok?

Figyelt kérdés
13 évvel ezelőtt ismertem meg a férjem. Akkor olyan csendes "rendessrác"-nak tűnt és ez tetszett meg benne. Aztán hamar rájöttem, hogy a csendessége mögött a mérhetetlen beképzeltsége húzódik meg. Ma már ott tartunk, hogy semmit se lehet mondani neki, mert mindent rögtön a kis egója elleni támadásnak vesz.Folyton az nálunk a téma nap, mint nap, hogy neki mi az ami rosszul esik tőlem. Egyszerűen nem lehet vele kijönni, mindig talál valamit, amin kattoghat. Ha más témája nincs, akkor felhoz valamit a múltból, és abból bőven van, mivel én magam nem vagyok éppen egy olyan ember, aki túl komolyan venné magát, sokszor mondok olyat, amit már a következő mondatomnál se gondolok úgy, és jelzem is neki, de ő akkor is képes évekkel utána is előrántani, hogy de én akkor azt mondtam, hogy így-meg úgy.... Intimitás, gyengédség nincs, soha nem is volt egy deka se. 13 év alatt egyszer se nézett rám "úgy". Azt már megfigyeltem, hogy akkor kezd rá a problémázásra, amikor valami meghittebb időszak jönne, pl. karácsony, és akkor így oldja meg, hogy ne kelljen közelednie hozzám. Most például a 24-e este inkább hasonlított egy bírósági tárgyaláshoz, mint egy meghitt estéhez. Ha mégse problémázik, akkor úgy kezel engem, mint egy gyereket, nem, mint nőt. Látszik rajta, hogy szenved ő is, de mégse lehet vele egy normális párkapcsolatot kialakítani, mert infantilis. Az olyan érzésekről, hogy szenvedély, szerelem fogalma sincs (bár, ahogy láttam, ezzel nagyon nincs egyedül a mai világban..). A szenvedését viszont nekem kell elviselnem. Gyerek nincs, és egyedül is megélnék, bár nehezebben. Csak nem tudom van-e értelme, illetve, hogy nem-e jobb még így is megbecsülnöm, amim van. Félek, hogy ha elhagynám, és egyedül az albérletben rámomlik a négy fal, és a kutya se néz felém, tiszta hülyének érezném magam, így meg legalább van kihez szólni. 33N
2016. dec. 31. 18:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Néhány dolog kimaradt a leírásból. Pl. bevett szokása, hogy lejárat engem rokonok vagy ismeretlenek előtt. Volt, hogy nálunk voltak a szülei, és egész nap sütöttem-főztem nekik, majd mikor ebédeltünk, apukája rászólt, hogy megkínálhatná egy kis sörrel is. Erre benyúlt a hűtőbe, ahol nem volt sör, majd odafordult hozzám és számonkért, hogy én ittam-e ki a sört a hűtőből. A szülei előtt....

Nyilvánosan nem lehet vele már megjelenni, mert képtelen felfogni, hogy bizonyos szavakat nem használhat lakáson kívül, pláne nem egy étteremben. Erre az a válasza, hogy őt nem érdekli mások véleménye.

Nagymamámnál ebédelünk, és előadja neki, hogy a valóságshow-ban bizonyos szereplők milyen mutatványokkal növelik a népszerűségüket. Ráadásul úgy, hogy előtte már szóltam neki, hogy fejezze be nagymamámnál az ilyen témákat, mert csak kínos helyzetbe hozza őt.

Aztán a szemem előtt hazudik rólam másoknak,. És mikor rászólok, hogy ez nem így volt, nem érdekli és mondja tovább. A saját rokonaimnak sajnáltatja magát, és panaszkodik rólam.

A karácsonyi szünet eleje azzal telt, hogy le akarta tisztázni velem, hogy neki mennyi csókolózás jár ...

2017. jan. 1. 11:22
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de tudod ki a legnagyobb hülye és balek ebben a történetben? Ha nem találnád ki, akkor te. Mi a f.aszomnak vagy még vele? Komolyan nem értem, mit szenvedtek egymás mellett. Csak gratulálni tudok.
2017. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt nem értem kérdező, hogy a jelek szerint eddig attól tartottál, hogy egyedül nem boldogulnál.


Most felismerted, hogy ez egy mérgező kapcsolat, de továbbra sem lépsz, hanem idegenek segítségét kéred, hogy megerősítsenek benne, hogy jól döntesz.


Tehát tényleg igazolod, hogy egyedül nem boldogulnál, mert egy ilyen döntést sem hozol meg (miközben tudod, hogy mi lenne a jó lépés), hanem megerősítésre vársz.


Állj már végre a sarkadra, légy nagylány, és lépd meg, amit meg kell lépned anélkül, hogy vadidegenekkel szavaztatod a dolgot.

2017. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Én 1 hetet nem bírnék ki ilyen emberrel, nem hogy 13 évet... Oké, hogy ha valaki szereti a szappanoperákat nézni, mert akár szórakoztathat is, vagy izgalmas, na de benne élni nem buli. A sok veszekedés, konfliktus, stressz, megaláztatás tényleg kell neked?


Azt tudom, hogy egyedül lenni nem jó, magányos érzés nagyon, de hidd el, jobb egyedül, mint olyannal akivel nem vagy boldog. Én is tapasztaltam....bár nekem 7 hónap szenvedés elég volt ahhoz, hogy rájöjjek nincs mit tenni. Jobb kilépni, mielőtt vagy a pasit ölöd meg, vagy magadat.


Ha nem lépsz, akkor csak magadnak köszönheted a további rossz életedet. Már így is kidobtál az ablakon 13 évet az életedből. Az összes többivel is ez a terved? Mi értelme ennek?

2017. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!