Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Helyre hozható egy házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyre hozható egy házasság ha az egyik fél mindig a másikat lehúzza?

Figyelt kérdés

Mit lehet olyankor tenni ha egy házastárs a másik emberhez való viszonyát feltételekhez köti? Mindenki jön egy közegből, hoz otthonról amit lát,tapasztal...stb. No de egy házassággal az ember új közegbe cseppen új impulzusok érik. Mit lehet tenni ha az egyik fél a másiknak mindig szemrehányást tesz pl. --szeretnélek ha minden nap vacsorával várnál

-soha nem volt normális életed pl.munkahelyed stb.nem álltad meg a helyed

-ha olyan lennél mint az xy akkor azt mondom ez igen, ezért lehet szeretni

-veled csak a baj van,szerencsétlen, lusta stb.

Ilyen és ehhez hasonló mondatokat hogy lehet helyén kezelni?Sok ember miért hasonlítgatja a házastársát máshoz?



2016. nov. 2. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem sokáig lenne a társam, de nem is jutottam volna odáig, hogy társam legyen. Ezt, házasság előtt is érezni lehet.
2016. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy akkor szeretnélek, ha... Az ember vagy szereti a társát, vagy nem. Aki feltételekhez köti a szeretetét, az nem szeret. Akkor sem szeretne, ha minden nap vacsorával várnád, maximum csak elégedett lenne a kiszolgálással.


Hogy helyrehozható-e? Passz... Volt valaha ez jó? Mert csak azt lehet helyrehozni, ami jó volt, aztán elromlott.

2016. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon közhelyes de nem volt ilyen.Nem tudom mi változtatta meg ennyire,de folyamatosak a hasonlítgatások a minősítés hogy én "ilyen jó vagyok, megállom a helyem mindenhol stb. te meg...blabla
2016. nov. 2. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen emberrel nem kell házasodni.



Egyébként ez nagyrészt egyfajta hatalmi játszma. Ha elhiteti a másikkal, hogy nélküle semmit nem ér, hogy soha semmit nem csinál jól, etc, akkor a saját szerepe felértékelődik, és könnyebb kontrollt gyakorolni a másikon, na meg elfedni a saját hiányosságokat (például gyakran az a fél ócsárolja a másik munkáját/végzettségét/képességeit, akinek ezen a téren rosszabbul alakult az élete).



Az ilyen játszmákból ki kell lépni gyorsan, még az elején, és ha ez nem sikerül, akkor a kapcsolatból is.

2016. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is hatalmi játszma, vagy az a típus, aki olyan párt keres, akit megváltoztathat. Aki nekem nem felel meg, azzal eleve nem jövök össze, ha a kapcsolat alatt változik a hátrányára, szakítok.
2016. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazan fog ez valtozni. Ambar tenyleg,ilyen emberrel el se jutnek hazassagig.

volt ilyen kapcsolatban reszem. Elejen csupaba baj,ahogy az lenni szokott. Utana kaptam,hogy :ugyse ersz el semmit,a fogalkozasad max hobbinak lenne jo-->az ilyen emberek miatt tart rossz fele a vilag. Stbstb.

birtam egy ideig. A vegen nem sok onbecsules marad.

aztan elgondolkoztam,normalis vagyok,hogy hagyjam,hogy pont azaz ember huzzon le,aki a tarsam,aki allitolag 'szeret'?

nem nem.

szakitottam.

2016. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Képtelen vagyok elhinni, hogy így meg tud változni valaki. Az a gyanúm, hogy mindig is ilyen volt csak te nem vetted észre. Mennyi idő után házasodtatok? Bár igazából sajnos mindegy. Ezen nincs mit helyrehozni. Nem jó férjet választottál. Egy kapcsolatot úgy lehet helyrehozni ha mindkét fél felismeri hogy gond van, és mindketten akarnak változtatni, sőt mi több tesznek is érte mindketten. A te férjed egyedül azon dolgozik, hogy az önbecsülésed sárba tiporja. Egy percet nem érdemel tovább ez a "házasság". Így biztosan nem leszel boldog. Kár erőltetni. Ne legyél te is mártír mint itt sokan egy vagy két gyerekkel mikor már nehezebb lépni, és te is elhiszed hogy nem vagy jó semmire. Legyen önbizalmad.
2016. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen mondatokat nem lehet normálisan kezelni. Ha valaki ilyen a házastársával az nem is szereti. Miért kellene olyan emberrel együtt maradni, megmenteni a házasságot, aki nem is szeret? Szerintem teljesen felesleges, csak magadat teszed tönkre. Egy házasság megmentéséhez mindig két ember kell, egyedül kevés vagy hozzá. Ráadásul ebben a helyzetben nem is te vagy a hibás, hanem a házastársad, aki ezeket mondja. Még ha teszem azt, van is igazság a mondataiban, teljesen földbe döngöl vele. Azt azért megkérdezném, hogy miért vett feleségül/ment hozzád, ha ennyire nem tetszik benned semmi?
2016. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
helyrehozható? itt,mit? vége,fine.
2016. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Úgy érzem, hogy ez csak a "jéghegy csúcsa", és sok mindent nem mondtál el.

Szerintem nem akar Ő bántani, főleg, hogy nem volt ilyen. Feltételezem, hogy (akár észrevétlenül) de te váltottad ki ezt belőle. Valószínű, hogy csak fel akarja hívni a figyelmedet valamire, csak nem jól csinálja, és nem tudja, hogy máshogy kéne...

2016. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!