Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan a legpraktikusabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan a legpraktikusabb felvenni a nevét?

Figyelt kérdés

Már sokat gondolkoztam, hogy hogyan kellene felvenni a nevét. Nekem a kötőjeles tetszik a legjobban, de a saját nevünket nem tudom úgy elképzelni. A legpraktikusabb az lenne ha csak az ő vezetéknevét viselném de azt meg nem akarom, hogy a sajátom "eltűnjön".

Ti hogy viselitek és szerintetek melyik lenne a legjobb?

Ő Bodnár, én Erdélyi.


2016. okt. 24. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Én nem venném fel sehogyan.
2016. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Bodnárné Erdélyi. A kötőjelesek nekem nem tetszenek (ettől függetlenül mindenki azt választ, amit akar, magának, mindenki saját maga viseli szerencsés esetben 50 éven át). Szóval ez egy vélemény volt.
2016. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Mivel szerintem a "né" valami rettenetes dolog, ezért ebben az esetben ne vedd fel a nevét, hanem maradj a leánykori neveden. Egyrészt nem vagy senki tulajdona (és ezt a neved sem kell tükrözze), másrészt majd a válásnál sem kell visszaváltoztatnod a neved...
2016. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha nem akarnám felvenni a nevét, akkor nem írtam ki a kérdést. Mindenképpen szeretném felvenni valahogyan.

#3 Még össze sem házasodtunk, de már váljunk el? Szerintetek törvényszerű, hogy mindenki elválik?

2016. okt. 24. 10:41
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Férjed vezetékneve né, te vezetékneved, te keresztneved. Nem engedném senki lányának a saját nevét elhagyni.
2016. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg az az érdekes, ha az apa Bodnár, a gyerekek Bodnárok, ő meg Erdélyi, hát...


Nem biztos, hogy úgy megy neki, hogy válás lesz. :D


Szerintem egy válásban egyébként a névváltoztatás a legkisebb tragédia: a tönkrement házasság súlya, az összeroppant gyerekek, a megtört egzisztencia, és amellett, hogy állhat neki újra az illető a párkeresnének, szerintem apróság egy névváltoztatás, aki ilyenkor a névváltoztatást tartja fontosnak, az érdekes jellem, szereti az apróságoktól függővé tenni a nagy dolgokat, és nem a nagy dolgoktól az apróságokat.


Nem tudom, miért jöttök egyből a válással, ez egyébként jóindulatra is vall. :D :D :D

2016. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Sehogy nem vettem fel a férjem nevét.
2016. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A legpraktikusabb valóban az ha nem veszed fel, de nyilván nem erről szólt a kérés. Utána jön a né-s verzió, tehát Bodnárné Erdélyi, amiben meglátásom szerint semmi rossz nincs. Azért tartom ezt praktikusabbnak a kötőjelesnél, mert így teljesen elfogadható a lánykori neved, bárhol használhatod azt, kérdés nélkül, hiszen ez továbbra is önálló része a nevednek. (Tudom hogy lánykorit amúgy is használhatsz bármikor, de ha valahol később derül ki, hogy férjnél vagy, akkor a kötőjeles verzióra bizonyos szoftverekben nehezebb korrigálni, mint a "né"-sre.)
2016. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már "rutinos" voltam. :)

Első házasságnál én is úgy voltam, hogy akkor Kissné Nagy Manci (majdnem, csak kétszer ilyen hosszú), mert akkor fel is vettem meg nem is. Aztán tíz évig szívtam a fogam, mikor naponta többször alá kellett írnom, és ebben a formában érvényes.


Mikor másodszor férjhez mentem, már furán jött volna ki, ha most megmarad a lánykori nevem, úgyhogy a hivatalos forma Gipsz Jakabné. Aláírásnál sokkal jobb, bemutatkozni pedig Gipszné Manciként szoktam.


Nekem ez a verzió sokkal egyszerűbb, mint a két hosszú családnév egy hosszú keresztnévvel.

2016. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Én kötőjelesen vagy sehogy. Mondjuk a miénk szerintem jól is hangzik együtt. Szerintem ez sem lenne olyan rossz kötőjelesen. Nekem a né-s verziók egyáltalán nem tetszenek, Bodnárné Kis Anna még hagyján de a Bodnár Béláné szerintem gáz.
2016. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!