Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pesten tényleg nem módi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesten tényleg nem módi felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Barátom azt mondta, hogy Pesten ez nem divat, hogy a nő felvegye a férje nevét, mikor összeházasodnak, vagyis ő egyetlen párt sem ismer akinél így lenne. Én vidéki lány vagyok alapjáratom az alábbi névfelvételt támogatom:


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária


Pesti körökben ez tényleg ritka? Ti melyik verziót támogatjátok?


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Sándorné

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Mária

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária

- Nem veszi fel a nevét


2015. szept. 20. 11:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%

Én azt támogatnám, hogy a nő a férj családnevét vegye fel, vagy a sajátja helyett, vagy kötőjellel írva.


Pl Kovács Mária vagy Kovács-Kiss Mária


24/F

2015. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tényleg, a kötőjeles verzió eszembe se jutott.
2015. szept. 20. 11:45
 3/29 anonim ***** válasza:
38%
Nem, ez csak azok között módi, akik nem kelnek el a halpiacon.
2015. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Utolsó fogalmazhatnál érthetőbben.
2015. szept. 20. 11:54
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok és vagy a második vagy az utolsó változatot, xy-né nem lennék semmiképp.
2015. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenképp a Kovács Mária verzió leszek, annak ellenére, hogy a környezetemben valóban nem így szokták, és sokaktól megkaptam már, hogy "ez olyan, mintha testvérek lennétek!". Hát szerintem meg nem. :D A saját családnevem mindenképp elhagyom, a -nétől meg a hideg futkos a hátamon, de nem tudnám megmagyarázni, hogy miért. És őszintén szólva, nem igazán érdekel mások véleménye, és nem érdekel az sem, hogy mások hogyan csinálják. Az én nevem lesz, legalább ezt az egyet hadd ne mások kénye-kedve szerint alakítgassam...
2015. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel egyet értek. Miért lenne olyan, mint ha a testvére lennél? Épp az a normális, hogy ha egy család lesztek, akkor annak a családnak a nevét viseled onnantól.
2015. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

Budapest agglomerációjában élek és szerintem nem lehet ezt általánosítani vidék vs. főváros szerint. Inkább a hagyományokon, személyes érzéseken múlik.

Én Kovács Sándorné Kiss Mária szeretnék majd lenni, de itt Pest mellett ismerek több olyan feleséget is, aki Kovácsné Kiss Mária lett. Kötőjeleset csak egyet ismerek személyesen.

De ha már vidék: párom felvidéki és ott mindenhol az a szokás, hogy a nő felveszi a férje nevét Kovács Mária formában.

2015. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

A vezetéknevemet semmi esetre sem hagynám el. Apámtól kaptam és büszkén viselem. A férjemmel való összetartozásom ki szeretném fejezni a nevemmel is, így valamilyen formában felvenném. A kötőjeles verzió viszont a vezetéknevemből adódóan ki van zárva. Így marad a Xné Y Z. Egyébként nálunk és a párom csaldjánál is mindenki így vette fel, tehát egyáltalán nem szokatlan. Az pedig egyáltalán nem érdekel, hogy mi módi és mi nem.


(Pesten élek, egyébként vidéki vagyok.)

2015. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok, de sok olyan embert ismerek, aki valamilyen formában felvette a párja nevét.

Unokatesón egy hónapja ment férjhez, ő a né-s változat mellett döntött.


én sehogyan sem fogom felvenni a férjem nevét, szeretem a sajátomat, és az összetartozás nem ezen múlik :)

2015. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!