Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pesten tényleg nem módi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesten tényleg nem módi felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Barátom azt mondta, hogy Pesten ez nem divat, hogy a nő felvegye a férje nevét, mikor összeházasodnak, vagyis ő egyetlen párt sem ismer akinél így lenne. Én vidéki lány vagyok alapjáratom az alábbi névfelvételt támogatom:


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária


Pesti körökben ez tényleg ritka? Ti melyik verziót támogatjátok?


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Sándorné

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Mária

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária

- Nem veszi fel a nevét


2015. szept. 20. 11:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöméknél a nő felvette a férj nevét úgy, hogy elhagyta a saját vezetéknevét. Pesten nőttem fel, 24 éves koromig ott éltem, én is ugyanígy fogom felvenni. Szerintem ma már tök mindegy, hogy ki pesti, és ki nem, ez egy nagyon általánosító kijelentés a párod részéről. Pesten is élnek vidékről felköltözöttek, és fordítva. Bár az is reatív, hogy mi az a Pest, és mi az a vidék. Én nem szeretem ezt a fajta megkülönböztetést. Vannak rokonaim az ország különböző pontjain, ,,pestiek" és ,,vidékiek" is vannak közöttük.


Az tény, hogy egyre ritkább a -né verzió, de ez nem függ már annyira attól, hogy ki hol él. Az én ismeretségi körömben (Budapesten élők) között van minden felsorolt verzióból. Nekem a második verzió tetszik, -né nélkül, illetve elgondolkodtam a kötőjeles verzión (Kovács-Kiss Mária), a trendek alapján ebből van a legtöbb most, de nekem macerás, és túl hosszú, viszont sokaknak tetszik.


Te azt válaszd, amelyik hozzád a legközelebb áll, de mások véleménye alapján. A vőlegényednek persze lehet beleszólása, de a nevedet te fogod viselni.

2015. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
*ne mások véleménye alapján
2015. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem lakhely függő szerintem. Évekig budapesti voltam, a férjem az egész életét ott élte. Engem a hideg ràz a né formàciótól. Mintha valami toldaléka lenne a feleség a férjnek. Ezt zàrtam ki először. Kötőjelesen vettem fel a nevét, mert jòl passzolnak:) ha nem így lett volna, csak vezetéknevet cseréltem volna. Nekem fontos volt, hogy viseljem a nevét, elvégre egy csalàd lettünk.
2015. szept. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok a vőlegényem budai. Mi úgy beszéltük meg, hogy mindenkinek marad ugyanaz a neve, tehát nem fogom felvenni a nevét. Nekünk így jó, nem ezen múlik. Mellesleg nincs olyan, hogy mit támogatok. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Ezt támogatom.
2015. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

Azt gondolom, attól még hogy házas leszek, az egyéniségem, a személyiségem marad,ahhoz pedig a saját nevem hozzátartozik...

Én tudom, hogy milyen elvből házasosom, nem kell reklámoznom, hogy bi-bí van férjem ( Kovácsné...)

2015. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Azért szerintem ez a né, dolog nem reklámozás céljából van... :D Csupán az összetartozás egyik jelképes dolga ettől még nem lesz egyik fél sem kevésbé egyéniség. Én is szeretném valamilyen formában megtartani a nevem. Akár né, akár kötőjeles formában.
2015. szept. 22. 15:48
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

Inkább a személyiségen múlik. Tehát hogy amire házasodsz, mennyire válik a saját neved brand-dé.

Most egy Angelina Jolie mért lenne Brad Pitt-né?:)

Én már 3 évesen is felléptem, és már 5 évesen is kár lett volna eldobni a nevemhez kötődő kapcsolati tőkét, beazonosíthatóságot.:) Hát még ma.

2015. szept. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van, hogy személyiségfüggő. Én például saját jogon akarok majd egyszer doktor lenni és nem a férjem jogán. Kétszer meg nem akarom a doktort a nevemben. Tehát, saját szakmai sikereket akarok és nem az ő tollával ékeskedni. Akinél ez nem opció, ott más a helyzet.
2015. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A 17-es vagyok. És Kérdező, abban van igazság valóban, hogy ilyen emberekből - akikről a 17-18-as hsz-ban írtunk - nyilván egy világvárosban több van, mint másutt. Hiszen ide sereglik vidékről is mindaz, aki saját jogon akar érvényesülni, egyetemet végezni, tudományos körökbe, médiába kerülni, művészeti vérkeringésbe alkotóként, stb..
2015. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

... sőt még valami: Nekem a férjezett név - hivatalos vagy munkaszituációban indokolatlan módon - közöl az illetőről egy szenzitív, másokra nem tartozó infót: hogy az épp bemutatkozó nő a nevezett férfivel kefél, amikor nincs itt, és azt fontosnak tartja velünk is tudatni.

Tehát valami oda nem illően pajzán közlése van a férjezett névnek. Budapesten valóban határozottan illik az efféle privát információt saját magadnak megtartani, szóval nekem valami illetlen is van a dologban. Amikor jelen vagy bárhol ott RÁD kiváncsiak, nem arra, kid van.

Vidéken lehetséges, hogy a relációkat firtatják, itt nem, éppen ellenkezőleg.

A miniszterelnök felesége és Gyurcsány felesége is a saját nevén van.

2015. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!