Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pesten tényleg nem módi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesten tényleg nem módi felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Barátom azt mondta, hogy Pesten ez nem divat, hogy a nő felvegye a férje nevét, mikor összeházasodnak, vagyis ő egyetlen párt sem ismer akinél így lenne. Én vidéki lány vagyok alapjáratom az alábbi névfelvételt támogatom:


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária


Pesti körökben ez tényleg ritka? Ti melyik verziót támogatjátok?


- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Sándorné

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovács Mária

- Kovács Sándor + Kiss Mária = Kovácsné Kiss Mária

- Nem veszi fel a nevét


2015. szept. 20. 11:41
1 2 3
 21/29 omba ***** válasza:
63%

Én se hiszem, hogy ez Pest, nem Pest kérdés volna, arról nem is beszélve, hogy a pestiek jó részének eredeti családja (1-2 generáció) nem pesti.


A "-né"- megy ki a divatból, és 35 éve nősültem, és akkor is a hideg rázott volna, ha a felségemet úgy hívták volna.

ő maradt ez eredeti nevén (és nagyon meglepődött sok pesti ezen) bő 23 évet éltünk tök jó házasságban, szóval érdemileg nem függ ettől semmi

2015. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Én is megtartom a saját nevem csak eléteszem a férjem nevét. :D Nem lennék Kovács Sándorné, az tök idétlenül hangzik. Az meg hogy az üzletben ez hátrányt jelentene erős túlmagyarázás.
2015. szept. 24. 17:55
 23/29 omba ***** válasza:
100%
Meg hát mi köze az üzletnek a házassághoz??? :O
2015. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én maradtam a lánynevemnél, nem ezen múlik az összetartozás.

Viszont őszintén sajnálom az elsőseimet, akiket a szüleik kettős vezetéknével ajándékoznak meg "Kisvárdai-Szíjgyártó Annamária" stílusban. Szegénykék elkínlódnak egy ideig, mire megtanulják hibátlanul leírni...

2015. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
57%
Én nagyobb megyeszékhelyen lakom a nyu-i országrészben. Egyre többen nem veszik fel a nevet, én sem tenném. Meg minek felvenni? Középkorban volt értelme, de most már nincs. Sokan környeztemben a jogász ( a baráti körben) , orvos ( a munkában), ők meg a munkájuk miatt nem veszik fel. Azt Édesapám adott nevet nekem, és kész. Nem a tulajdona vagyok, a kocsiját irassa a nevére. Ha meg még válás is lenne milyen ciki lenne ha nem tudom egyből levetetni, (azért idő, pénz az is) hogy az exem nevét hordom.
2015. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok. Kovácsné Kiss Mária formát használom.

A húgom kötőjelesen vette fel az új nevét, a barátnőm megváltoztatta a vezetéknevét a férje nevére, a kolléganőm nem változtatott semmin.


Ez nem a lakhelytől függ :)


Válaszd azt, amit szeretnél még legalább annyi ideig viselni, mint amennyi ideig a lánykor nevedet használtad.

2015. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy hol divat, hol nem divat. Vidékhez képest nyilván több az, aki nem klasszikus -né-s verzióban veszi fel a nevét, mert vidéken a hagyományok jobban élnek, de ennyi. Én pesti vagyok, nem fogom felvenni a vőlegényem nevét, de az nem azért van, mert pesti vagyok, hanem mert egész kicsi korom óta úgy éreztem, hogy az énképemhez nekem szervesen hozzátartozik a saját nevem, plusz a -né NEKEM olyan hatással bír, mintha a férfi birtoka lennék. Maximum kötőjellel venném fel, Kovács-Kiss Mária verzióban.
2015. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha én Kovács vagyok és nem akarok Kiss lenni, akkor a feleségem se legyen Kovács. A házasság két szuverén ember összetartozása kell, hogy legyen. (Ma egyébként az a divat, hogy a férj vezetéknevére cserélik a sajátjukat a nők - amerikai mintára.)
2016. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Feudalista maradvany no neve kuss nincs sajat akarata tulajdona vagy neve
2016. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!