Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságtól való félelem/pánik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságtól való félelem/pánik? Nálad volt/van?

Figyelt kérdés

Kinek volt az esküvő előtt?


Azt ne mondja senki, hogy az rossz, ha van, mert sok embernél van, és van, akinek működő, jó házassága van.

Én alapból parázok tőle, és azt hiszem mostanság megtaláltam az okát is. Szóval az egyénfüggő, és nem párfüggő. A kérdés most az, hogy nálad volt/van-e, és miért volt?



#félelem #házasság előtti pánik
2016. szept. 23. 20:53
1 2
 11/16 Bence_ ***** válasza:

Ha a tudatos, tudat alattid is úgy látná, hogy ez jó akkor repülnél a boldogságtól.

Olyan mint szerető anyai simogatás. Csak jó tud lenni.

Persze lehet, hogy a félelmed alapja valami balga dolog de egy valós jelzés is lehet. Önvizsgálat.

2016. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

És aki félt, az tudta, mi volt az oka?

Én még a kapcsolatoktól is féltem sokáig és azt sem akartam. Apám-anyám mintája is az volt, hogy nem házasodtak meg, sőt, külön éltek, apám nem akart se házasságot, se gyereket, nevelőapám lett később, de anyámtól tudom, hogy apám félt mindig az elköteleződéstől, mint a tűztől.

Én is félek a házasság élethosszig tartó "nyomásától", a változástól ami ezzel a szereppel jár: felelősség, család, gyerekek majd.

Pedig mondom, 5 éve vagyunk együtt, tervezünk, ugyanolyan komolyan vagyunk egymással, tehát nem változna igazából semmi.. És csak bennem van ilyen félsz.

2016. szept. 24. 15:52
 13/16 anonim ***** válasza:

Félelem, pánik egyikünk részéről sem volt. Teljesen biztosak voltunk benne, hogy egymással akarjuk leélni a további életünket. Így érezzük azóta is.:)


Az esküvő napján nyilván izgultunk, hisz (jó esetben) csak egyszer házasodik az ember:)

2016. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%
Nálam volt, de nem a feleségem miatt..abban biztos voltam, hogy jól döntök! Inkább azért paráztam, mert nem volt állásom---XX éve egyetemen koptatom a padot :-) Szüleim adnak pénzt mindenre...és még sose volt munkahelyem 30 felett :-) De feleségem nem zavarta..így elvettem..azóta is egyetemre járok és a szüleim segítenek anyagilag :-)
2016. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nővérem sem félt és nem érzett ilyet az esküvöje előtt. Tudta hogy szereti a párját és már nagyon várta ezt a pillanatot.
2017. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én paráztam, mert még nem volt munkahelyem és még az egyetemet sem fejeztem be és 28 éves voltam amikor megkértem a feleségem kezét aki igent mondott...aztán kitűztük az esküvőt és ráparáztam miből élünk meg meg ilyenek, de végül a szüleim és anyósomék is megnyugtattak, hogy amíg nem diplomázok le és majd amíg nem lesz állásom addig fizetnek nekünk mindent...egyébként mindenki csodálkozott a házasságon, hogy nem volt munkahelyünk..és? Házasságról beszélünk nem munkahelyről :-)
2018. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!