Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Muszáj lenne ébren maradnom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj lenne ébren maradnom, mit csináljak? Anyukák segítség!

Figyelt kérdés

Arra a problémára keresek megoldást, hogy este ne aludjak a szex helyett!!

Hogy maradjak ébren?

Helyzet az, hogy terhes vagyok, és írtó fáradt. Két gyerek itthon egész nyáron,mindkettő a zúzós, mozgékony fajta, kicsik még: 2 és 3 és fél évesek, közben részmunkaidőben dolgozom esténként, addig a férjem pesztrálja, fürdeti őket, és persze egyedül enyém a háztartás. Amúgy heti 3, ill. 2 alkalommal élünk házaséletet, és most jelezte a férjem, hogy nagyon nem jó neki,ha ez nincs meg, (most pl. 6 nap maradt ki). Én őszintén, semmi mást nem akarok, csak az ágyat úgy este 9-fél 10 fele, miután elaltattuk a gyerekeket, de a legnagyobb baj az, hogy ha altatom őket, szinte mindig elalszom velük, és nem tud felkelteni, (prábál, de nem kelek fel) illetve ha ő altatja őket, akkor is elalszom, mert addigra már fáj a hasam, és lefekszem,DE EZ OLYAN SZINTŰ, HOGY MÚLTKOR A KÁDBAN TALÁLT RÁM ÉJJEL, MERT OTT IS ELALUDTAM.

Rendes a férjem, kedves, ennyit van itthon, ennél többet nem tud segíteni.Nagymama is csak havi egyszer van, mert doglozik:-(((( egyenlőre takarítónőre azt mondta a férjem, hogy még nincs pénz, mert szülés előtt még fel kell újítani pár dolgot a házon. De szülés után elvileg lesz majd.

Az új baba amúgy nem volt tervezett, ő jobban akart mindig is harmadik gyereket, mint én, - de azért abortuszra mégsem mennék én sem.


Módszer este, hogy ébren maradjak???? (szerintem a kádas dolog jelzi, hogy nem vagyok egyszerű eset most..)


2016. aug. 25. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én, pasiként, teljes mértékben megértem a párod. Nagy vonalakban, hasonló esetnél azért nem tettem szóvá. Az ember felméri a helyzetet és tudja, átmeneti állapot. Változni fog, tehát kivártam türelmesen.
2016. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Délután nem szoktak aludni a kicsik? Ilyenkor tudsz te is pihenni, este nem ájulsz be.

Az a gond, hogy ilyen kicsiket nem tudom, hogy kis időre egyedül tudsz-e hagyni. Pl. néznek mesét, ti meg egy gyors villámszexre bezárkóztok a fürdőbe.


Esetleg reggel felkeltek fél órával korábban.


Ezen kívül marad az, hogy a férjed türelmes lesz, és kivárja, amíg elmúlik ez az időszak. Én az első trimesztert szívem szerint átaludtam volna.

2016. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Mindjárt vége a nyárnak, kitartás!

A vitamin és ásványianyag beviteled megfelelő?

A durva fáradtság lehet egy vashiány is.

A háztartásra tanulj meg carni picit.

Én Pl a mosogatást hackeltem meg, Kizárólag reggel mosogatok, míg a gyerekek reggeliznek. Napközben szépen felstócolom.

Főzés: valamit valamiért. Főzz két naponta többet, olyasmit amire nem kell sokat figyelni és gyors.

Takarítás: porszívózz mindenhol. Gyorsabb, tisztább. Ha nincs nagy kosz, elég nedves felmosóval áttörölni ahol a "papok táncolnak".

Általános tisztításra használj nedves törlőkendőt. Mindig kéznél van, mindig nedves, és babaillat lengi be a házat. OH, és portalanít is.

Rendrakás: a gyerekjátékokra tojni.

Személy szerint vettem három műanyag tárolót a pepcoban, egy az építőjátékoknak, egy a plüssöknek, egy az apró vackoknak. Este apa is meg tudja oldani a naggyal ;). Csak bele kell dobálni, rá a tető és REND!

Ruhák: csak azt vasald ki, ami éppen kell. minden más mehet a szekrénybe.

A mosással nagy spíler vagyok, szívesen segítek. Írj nyugodtan privátot!

25N, két kislány, három macska, egy rahedli tyúk, és egy birkanyáj olykor hullafáradt ellátója.

2016. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, ez óriási segítség volt. Igen, nálunk is van veteményes, baromfi, és még jönnek hozzá majd a malacok is:-) előbb-utóbb...


Feltétlen írok privit a mosásról is meg az érdekelne, hogy nincs-e a ruha hajtogatás-szekrénybe kerülésre valami ötlet, mert nekem ez a mumus:-)

2016. aug. 25. 08:44
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy a nagy nem alszik, csak 3 naponta, a kicsi igen. Így három naponta van úgy lehetőségem ruhát hajtogatni, hogy nem hajigálják, borítják szét, amit már összehajtottam:-(((.
2016. aug. 25. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Kicsit foglalják le magukat, amíg te pakolsz, később is jól fog jönni.

A ruhákat én rögtön úgy szedem le a szárítóról, hogy összehajtogatom, ha már egyszer úgy is kézbe kell venni. Aztán csak kiválogatom, melyik kié, és be a szekrénybe. Vasalni én is azt szoktam, amit épp felvennénk, és muszáj. Ha a teregetés előtt párszor jól kirázod, akkor nem lesz olyan gyűrött.


A terhesség elején természetes az aluszékonyság, majd a második trimeszterben elmúlik, és könnyebb lesz mindenkinek. :)

2016. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Oh és még egy apróság: nálunk csak a gyerekszoba kizárólag bababiztos. De az úgy ,mint egy járóka. Az ajtónál van egy rács is, ami a kicsi benttartására szolgál.

A játékokkal annyira vagyok szigorú, hogy kizárólag a gyerekszobában lehetnek. Ennek nem csak praktikus okai vannak: míg egy gyerek volt, összejött nekem egy térdficam a járólapon maradt fakocka miatt. Komolyan mondom, a jégnél is jobban csúszik. :D

2016. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rendes a férjed, hogy jelzi ha valami gond van, és nem keres mindjárt szeretőt. Bár nem mindegy milyen hangsúllyal vagy stílusban adja elő. Azért két kisgyerek mellett heti 2-3 numera valakinek csak álom. Most ha kimarad néha egy hét is, azért lehet a férjed is kicsit megértőbb.
2016. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andi80018 ***** válasza:

Sehogy! Csak szólok, hogy a kialvatlanság nagyon rosszat tesz az egészségnek, pláne, ha terhes is vagy. Az agynak, idegrendszernek, emésztésnek egyaránt. Én a helyedben, akármennyire jófej a embered és segítőkész, akkor is tudatosítanám vele, hogy bakker aludnom kell, hagyjál békén! Szerintem abszolút nincsen egyenes arányban az kanossága a te egészségeddel! Bár ez az én véleményem, mindenki azt csinál, amit akar.

Nekem csak egy gyerekem van, de emlékszem, milyen volt fáradtnak lenni, amikor még pici volt, nemhogy két gyerekkel lenni egész nap. Ráadásul a vérnyomásod sem biztos, hogy nem alacsony, természetes, ha aludni szeretnél. Én nem mennék a szervezetemmel szemben, az biztos!

2016. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha beindul az ovi (esetleg bölcsi a kicsinek?), akkor azért könnyebb lesz a te dolgod is, napközben a házimunka mellet több időd lesz pihenni, mint amíg a gyerkőcök után szaladgálsz.

A szeptember meg már a kertek alatt van, annyit csak kibír a férjed kevesebb összebújással. :)


Egyébként nem tudom, mennyire szabad terhesség alatt gyógynövényezni, de az állandó fáradtságra nekem a royal jelly ampulla vált be.

Mézzel kevert ginzenges lötyi, borzasztó íze van :))), de megszokható. Reggel egy fél pohár vízzel szoktam inni (töményen benyomom, és ráiszok, hogy elvegye az ízét), engem jobban felpörget mint bármilyen kávé vagy vitamin. DM-ben árulják tízes csomagban egy ezresért, de úgy tudom, gyógyszertárban is kapni.

Valami ilyesmi:

[link]


Keress rá, kérdezd meg a dokit, ha szabad, én csak javaslom, nem csak a terhesség alatt. Gyerekekkel dolgozva nekem nagyon jól jön az energialöket, és nincs annyi mellékhatása sem, mintha az energiaitalt tolja az ember. :)

2016. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!