Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi idő alatt szoktátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő alatt szoktátok meg az új nevetek?

Figyelt kérdés

Nehéz elképzelni, nagyon furcsa lesz hozzászokni, hogy másképp mutatkozzak be, és másképp írjam alá a nevemet, mint az elmúlt 28 évben.

Nektek mennyi időbe telt, mire természetes lett?

Sokszor rontottátok el eleinte megszokásból?


2016. aug. 22. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem lett új nevem, ragaszkodtam a sajátomhoz.
2016. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tavaly májusban mentem férjhez, a kötőjeles verziót választottam. Egy kicsit furcsa volt az elején, de pár nap alatt megszoktam. Most már a régi nevemen lenne furcsa bemutatkozni.
2016. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja vagyok csak házas. Ha felveszem a telefont a munkahelyen mindig a régi nevemet mondom. Eddig még egyszer sem sikerült az újat. Bemutatkozás egyszer volt azóta, akkor valahogy kapásból az újat mondtam, és nem is volt furcsa. Írásban teljesen megszoktam. Én is kötőjelesen vettem fel.
2016. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szintén kötőjelesen, 7 hónapja vagyok házas. Munkával kapcsolatban még mindig a régi nevemet mondom, írásban már általában eszembe jut, hogy az újat kell. Érdekes módon, az első pár hónapban még könnyebben ment nem elfelejteni. :)
2016. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a kotojeles?:$
2016. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsó:

pl a Kovács-Szabó Juliska

2016. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kötőjellel vettem fel a vezetéknevét. Továbbra is a saját nevemen mutatkozom be, ha társaságban vagyunk. Eleinte kihangsulyozta a teljes (uj) nevemet (miutan én bemutatkoztam), de pár eset után mondtam neki, hogy akkor lesz "természetes" az új nevem, ha azzal is leéltem 28 évet már, addig csak a hivatalos dolgoknál ""kötelező"" azt használnom. Na,meg nem utolsósorban nem a tulajdona vagyok, ezért sem lettem "né".


Egy hete volt az első évfordulónk, egyébként 9 éve élünk együtt. Mikor úgy találom jobbnak új társaságban új néven mutatkozom be.

2016. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szintén kötőjellel vettem fel, lassan 5 éve mentem férjhez. A bemutatkozás azonnal ment új névvel. Aláíráshoz kellett kb fél év, mire nem a leánykori nevemmel akartam kezdeni az írást..:)
2016. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szintén kötőjel. És nem tudom megszokni. De még a férjemet se tudom férjemként emlegetni. 2 hónapja volt az esküvőnk 😊
2016. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszer rontottam el, az esküvő másnapján. (tehát gyakorlatilag akkor, amikor még a "régi" nevem volt a hivatalos).

Kezdetben csak a magánéletben használtam az új nevemet, munkaügyben vagy hivatalos ügyintézésnél a régit használtam még vagy fél évig, amíg nem lett új személyim. Addigra meg már bőven volt időm megszokni.

2016. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!