Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mi lett a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi lett a házasság utáni nevetek?

Figyelt kérdés

25-35 körülieket kérdeznék:)

Még van egy évem kitalálni, hogyan legyenek a nevek esküvő után, de meg vagyok lőve:D

-né semmiképp, úgyhogy két variáns van (én mondjuk Hajnal Anna és a vőlegény Kovács Dávid):

* Kovács- Hajnal Anna és a férj Kovács-Hajnal Dávid vagy

* Kovács Anna

(A vőlegényem azt mondta, hogy ha a dupla vezetéknév mellett döntök, akkor ő is felveszi az én vezetéknevem)

Nálatok hogy van?


2016. jún. 27. 15:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak ved fel a vezeteknevet es kesz :)
2016. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Én meg fogom tartani a saját nevem. Szövetségben vagyok a barátommal, nem alá-fölérendeltségi viszonyban. Nem leszek semmilyen -né.
2016. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Kotyogós kávéfőző :D ja mégse nem vagyok házas. :D
2016. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Csak azért nem akarom megtartani simán a nevem, mert szeretném ha az egész családnak azonos lenne a vezetékneve:)

Igen, a -né nekem is ezért nem tetszik!

Dejo, hogy írtad a kv-t meg is iszok egyet:D

2016. jún. 27. 15:43
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Én -né leszek, de ez most mindegy. Kötőjeles semmiképp nem lennék, mert szerintem nagyon bugyután hangzik az ilyen nevek nagy része, ezért vagy felvennék simán a férjem vezetéknevét, vagy megtartanám a sajátomat.
2016. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Xné Y Z lettem. Vagy így venném fel, vagy sehogy. A saját vezetéknevemet soha nem hagynám el, a kötőjeles verziók pedig nem tetszenek és csak a bonyodalom van vele.
2016. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Felvettem a vezetéknevét és a keresztneveimmel használom. Azért lett így, mert

- szerettük volna, ha ugyanaz a családnevünk,

- én sem szerettem volna -né lenni,

- kötőjelesen hosszú lett volna a nevünk, mert mindkettőnknek két keresztneve van,

- azt pedig, hogy ki kinek a családnevét veszi fel, sorsolással döntöttük el (mindkét verzió jól hangzott volna mindkettőnknél).

Úgyhogy mi a példa szerint Kovács Dávid László és Kovács Anna Ibolya lettünk.

2016. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Sorsolással? Nahát ez nagyon tetszik:))

Amúgy egyetértek a kötőjeles változat bonyolultságával, viszont bennem is bennem van, hogy meg szeretném azért tartani a "saját" nevemet. Ezért dilemmázok:)

De az megerősítő, hogy ajánljátok, hogy vegyem fel simán a vezetékneve.

2016. jún. 27. 16:29
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én majd az ő vezetéknevét veszem fel, hosszú a nevem, nem szeretném tovább bonyolítani :)
2016. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Belőlem sima - a fenti példával élve - Kovács Anna lesz. Leginkább azért, mert a lánykori nevem mindenképp el szeretném hagyni (gyakori cigánynév, még ha a felmenőim között nincs is egy cigány sem és a keresztnevem meg teljesen normális, akkor is nagyon sokaknak ez az első gondolata, hogy "bennem van a vonó"), és a -né dologtól engem is kiver a víz.

Attól meg pláne, ha valaki Kovács Dávidné. Munkában találkozom ilyenekkel, és mindig elgondolkodom, vajon a barátai is Dávidnénak szólítják? Hivatalosan teljesen megszűnik önálló lényként létezni. Mondjuk, csak 50+ éveseknél találkozom ezzel túlnyomórészt, nadehát akkor is. Kicsit piszkálja a csőröm :D

Szóval, én az egyszerű névcserére szavazok.

2016. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!