Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mi lett a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi lett a házasság utáni nevetek?

Figyelt kérdés

25-35 körülieket kérdeznék:)

Még van egy évem kitalálni, hogyan legyenek a nevek esküvő után, de meg vagyok lőve:D

-né semmiképp, úgyhogy két variáns van (én mondjuk Hajnal Anna és a vőlegény Kovács Dávid):

* Kovács- Hajnal Anna és a férj Kovács-Hajnal Dávid vagy

* Kovács Anna

(A vőlegényem azt mondta, hogy ha a dupla vezetéknév mellett döntök, akkor ő is felveszi az én vezetéknevem)

Nálatok hogy van?


2016. jún. 27. 15:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

"Sorsolással? Nahát ez nagyon tetszik:)) "


Úgy látszik, csak neked, mert mindenki más lepontozta a hozzászólásomat. Nem nagyon értem az ilyesmit, mert a házassági név választás az kb. olyan kategória, mint hogy milyen keresztnevek tetszenek: ízlés dolga. De megy a pontozás ezerrel.

2016. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled. Ha mindkét név ugyanúgy megfelel, akkor el lehet így is dönteni. Ma már úgysem ragaszkodik senki a 100 évvel ezelőtti hagyományokhoz. Én meg amúgy is szeretem a szokatlan kreatív dolgokat az élet minden területén:)
2016. jún. 27. 17:00
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Margitné. :D
2016. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Attól meg pláne, ha valaki Kovács Dávidné. Munkában találkozom ilyenekkel, és mindig elgondolkodom, vajon a barátai is Dávidnénak szólítják? Hivatalosan teljesen megszűnik önálló lényként létezni."


Ha most csak a hivatalos oldalt nézzük: az összes létező papírra ugyanúgy rá kell írni a lánykori nevet is, tehát ez a megállapítás enyhén szólva túlzás...

2016. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Már elváltam, de úgy volt, hogy Kovácsné Hajnal Anna. Most persze a lánykorin futok megint.

Nekem sem tetszenek a kötőjeles verziók. Nem látszik belőle, hogy házas a feleség, lehet, hogy valakit Hajnal-Kovács Margitnak hívnak, de nem azért, mert házas, hanem mondjuk a szülei nevét így kapta, akik Hajnal-Kovács Anna és Hajnal-Kovács Dávid voltak.

Az pedig, hogy a volt férjem vezetéknevére cseréltem volna a sajátomat szintén azért nem tetszett, mert abból nem tudni, hogy házas vagyok-e vagy sem.

2016. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, az kár, hogy a -né az egyetlen jelölése a házas létnek.


A Kovács Dávidné azért erős, ok, hogy hivatalos papírokra ráírják a leánykori nevet, és keresztnéven szólítják a barátok, munkatársak.. de nem tudom, nekem is olyan érzésem lenne, hogy eltűnik a személyem a kapcsolatban. Pszichológiai szempontból ez nem is hülyeség, a neveknek nagy jelentőségük van.

2016. jún. 28. 00:38
 17/23 Theressita ***** válasza:
Nekem vagy a kötőjeles, vagy a "férjem vezetékneve"-né + saját lánykori és keresztnevem verzió tűnik "legigazságosabbnak". Lánykori nevem így közel 30 évesen már megszoktam,a munkámban is komplikációkhoz vezetne a változás, de a férjemhez tartozást is ki szeretném fejezni.
2016. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kovács Anna :-)
2016. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Én teljesen felvettem a férjem nevét. A legjobb érzés kimondani a férjezett nevemet, - né vel <3 Persze mások vagyunk, a személyiségem ettől még ugyanúgy ugyanaz maradt, nem változott, és a házasságban én az övé vagyok, és fordítva :) Lehet maradi vagyok (sőt biztosan) de én imádom a nevemet így :)
2016. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem a -né nem tetszik. Valahogy túl régimódi, azok az idők jutnak eszembe róla, amikor még mindenkit így hívtak, esetleg kötelező is volt ebben a formában használni. Másrészt kicsit öregít szerintem, például úgy bemutatkozni, hogy Kovácsné vagyok. :D


A kötőjeles változat (Kovács-Hajnal) talán a legszimpatikusab. Bár ott tényleg a szerencsén múlik a dolog, hogy a két vezetéknév mennyire passzol össze. Ha mondjuk mindkettőtök neve alapból 4-5 szótag, akkor együtt már borzasztóan hosszú lehet. Vagy csak egyszerűen olyan mássalhangzótorlódás alakul ki a kötőjel környékén, amit nehéz kimondani, stb.


A kettő közötti kompromisszumos változatként azt még el tudom fogadni, hogy a férj vezetéknevét viseli az egész család egységesen, mindenféle toldás nélkül (a fenti esetben Kovács Anna tehát).

2016. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!