Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igaz, hogy az a jó házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy az a jó házasság, ahol a férfi szeret jobban? Miért?

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem igaz.

Az a jó házasság, ahol mindkét fél imádja egymást. Hogy tisztázzuk...

2016. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam így volt,de a házasságig nem jutottunk el.
2016. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Az csak arra jó, hogy a nő irányítani tudja a férfit, kihasználva annak az érzelmeit, viszont elárulva a sajátjait.
2016. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 icu75 ***** válasza:
40%
Igaz mert egy nő akkor is ha imádja a férjét akkor is a gyerekét szereti legjobban.
2016. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyre több ismerősöm,rokonom,barátok mondták.Sajnos ránk értették,mert látják,hogy boldogtalan vagyok.Valóban sokkal több mindent megteszek a férjemért,mint ő értem.
2016. jún. 22. 20:37
 7/24 anonim ***** válasza:

Kedves icu75!

Ezt nem értem. A gyerek miatt fontos vagy micsoda? Kifejtenéd jobban?

2016. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 icu75 ***** válasza:
54%
Ezt nem igazán tudom magyarázni,személyes indíttatásból írtam. Nagyon szeretem a párom,(mióta van gyerekünk azóta még jobban) de akkor is a gyerek számomra az első. A párom számára viszont én vagyok az első és a gyerek a második. Ezért mondják talán,hogy az a jó házasság ahol a férfi szeret jobban. Pedig nem biztos hogy jobban szeret engem,mint én őt.
2016. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Mert a biblia is azt mondja

A ferfi hagya el szuleit ( valjon le az annyarol ) es maganal is jobban szeresse a feleseget es ragaszkodjon hozza a feleseg pedig tisztelje a ferjet.

A gyerek vendeg a hazassagban nem az elet ertelme es celja.

Az a no aki ezt hiszi annak lelke beteg

2016. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ez nagyon sokmindentől függ. A házasság egy férfi és egy nő szeretetközösségén alapuló kapcsolat. A jó házasság titka már a párválasztásnál is eldől hogy a társad mennyire alkalmas a házasságra vagy hogy tenmagad mennyire vagy az mert senki nem úgy születik hogy tudja hogy kell jól csinálni. Tehát alkalmassá kell előtte tenni magunkat hogy jól működiön.

Kodály azt mondta hogy a gyermek zenei nevelését a születés előtti 9 hónappal el kell kezdeni és aztán később átfogalmazta hogy az édesanya születése előtt 9 hónappal kell elkezdeni. Nos a házasságnál is ez kell hogy történjen mert ugyanolyan fontos. Kaptunk a szüleinktől egy mintát és gyakran azt szoktuk alkalmazni de ha előrelátó az ember akkor a jó mintákat tartja meg de az is előfordulhat hogy ha a szülők elváltak akkor olyanoktól kell ellesni a nó mintákat akiknek jól megy.

-kommunikáció: ez nagyon fontos hogy beszélgetni és beszéltetni kell a házastársadat és itt a férfiaknak kell jobban megerőltetni magukat mert a nők sokkal pszichoszomatikusabbak és ez nekik alapösztön jó esetben

-testkultúra: sokan azt hiszik hogy a házasság után el kell engedni magát az embernek mert miért ne. Pedig ezt bizony nem szabad elhanyagolni mert nagyon fontos hogy utána is vonzó legyen az ember

-testvériség: legtöbbet azzal tudsz a gyermekednek adni hogy legyenek testvérei mert az a leghosszabb életkapcsolat mert akkor már látja a kisgyerek hogy van valaki aki nem olyan mint én

-erósz, fília és az agapé egyensúlya: a magyar nyelv csak 2 féle szeretetet tud megfogalmazni de a görög nyelv ez 3 részre oszlik - az erósz az 1 milliárd éves vágy és teljesen esztelen. Ugye a túlélés ösztöne ez és olyan ősi mint az agresszió és azt figyelhetjük meg Európában hogy ez egyáltalán nincsen fékezve. Nem szabadna előfordulnia annak hogy akad egy indulatom és rögtön kiélem mert ez nagyon mély sebekhez vezet és egyáltalán nem célravezető. Ennek a fékentartására van a fília vagyis az a szeretet amit tudatosan lehet tervezni és és irányítani az erószt. Tervezni kell leginkább közös élményeket mert ez rendkívül fontos mert nem csak a házasság előtt fontos ez hanem fenn kell tartani. Az agapé meg az Istennel való személyes szeretetkapcsolat amit manapság hülyeségnek tartanak mert minek... Ugyanolyan fontos mint a kettő másik.

Remélem kielégítő volt a válasz :D

2016. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!