Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hozzámenni a pénzéért? Elsősor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzámenni a pénzéért? Elsősorban nők válasza érdekel

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, van egy ikerhúgom ( kétpetéjűek vagyunk). A húgom egy bő fél éve megismert egy Ausztriában dolgozó ügyvédet. A férfi tényleg okos, udvarias, a tenyerén hordozza a tesómat, és nagyon jóképű is. A korához képest. Ugyanis mi szeptemberben töltjük be a 29et, a férfi pedig a 45öt. A tesóm vágya mindig az volt, hogy anya lehessen, legalább három gyerekkel. Itt minden adott lenne hozzá: anyagiak, családi ház kerttel, elegendő hellyel, tisztességes, odaadó férjjel. A férfi már a házasságon gondolkodik. Az világos, hogy nagyon szereti a húgomat. Viszont, amikor beszélgettem a testvéremmel, elmondta, hogy nem szerelmes, de valószínű hozzá fog menni. Mert minden megvan benne, ami kellhet, és itt nem csak az anyagiakra gondol, hanem mint ember. Azt mondja, a szerelem úgyis elszállna. De azért rossz érzés, hogy nem érzi magát olyan fiatalnak magát mellette, a férfi ( direkt írom így, hogy nem pasi, mert ő tényleg egy férfi), viszont tényleg ragyog. Kb mintha most mindketten 35 évesek lennének. Ő megfiatalodott, a húgom kicsit öregebb lett.Nekem nemrég lett párom, és azt mondja azt sajnálja, hogy ő ilyen fiatalosan már nem fog tudni ragyogni mellette.

Hogy magunkról is írjak, nagyon rossz anyagi körülmények között felnövő ikrek vagyunk, anyámék szerelemből házasodtak, de az anyagi problémák, na és az, hogy nem illettek annyira össze beárnyékolta az életünket. A magunk erejéből diplomát szereztünk munka mellett, szóval a tesóm is el tudja tartani magát, nem egy számító dög. Tényleg nem, úgyhogy az ilyen kommenteket ne is írjátok. Inkább nők véleménye érdekelne! Ti hogyan látjátok ezt? Jól dönt a húgom, ha hozzámegy? Én nem akarok a lelkére beszélni, és valahol meg is értem.Nem azért írom ki a kérdést, hogy majd az orra alá dörgöljem, csak kíváncsi vagyok. Idősebb, tapasztaltabb nők is írhatnak. Kort és nemet írjatok!


2016. aug. 10. 00:56
1 2
 1/18 Linó03 ***** válasza:
Én bár ehhez még nagyon fiatal vagyok (20), és alapból szerelem párti, meg tudom érteni a húgodat. Az eddigi barátaim hasonlóan idősebbek voltak nálam, úgyhogy tudom, milyen olyannal együtt lenni, aki idősebb, és szerintem ilyen feltételek mellett, mint amilyenek a húgodnak adottak, én is a házasság mellett döntenék. Meg azt gondolom, hogy a szerelem, összetartó szeretet beérik. Valahol hallottam, és szöget ütött a fülembe, hogy egy keleti (nem emlékszem, milyen országból) ember mondta házassággal kapcsolatban, hogy a nyugatiak azzal élik le az életüket, akit szeretnek, keleten pedig azt szeretik, akivel leélik az életüket. Én hiszek abban, hogy egy kicsi, a másik melletti elkötelezettségnek köszönhetően kialakul az a lelki kapcsolat, ami az együttéléshez kell. Nem teszteltem hosszú évek távlatában, de kicsiben már tapasztaltam.
2016. aug. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is sajnálom inkább a húgodat. Keresi a tökéletest, de a tökéletes csak a könyvekben létezik. Szóval felállított egy képet, egy célt, de közben elfelejtett boldog lenni és ez az, amit egész életében hiányolni fog. Hiába adott minden, hiába fantasztikus a férfi, ha a húgod nem szerelmes. Ha érzelmek nincsenek, akkor semmi sincs.

2016. aug. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ugyan ezt mondta régen egy tanárom. hogy keress valakit aki jobban szeret téged, mint te őt, és hogy az anyagiakat nézd mindig, mert az maradandóbb, az emberek pedi kiszámíthatatlanok.

Ez így van, teljesen jogos. Nagyon sokan csinálják ezt és valamilyen szinten érthető. Nem csak nők, férfiak is, szóval nem kell a soviniszta duma. ..


Én azonban, személy szerint nem lennék képes egy ilyen kapcsolatra. Azzal a tudattal kezdjem el a 30as éveimet, hogy hamarosan kiégek, hogy nulla fantázia és szenvedély nem lenne a házasságomban, hogy bár igaz hogy minden évben luxusnyaralást terveznék, de minek mindez, ha egy nálam sokkal idősebb férfi van az oldalamon, akivel abszolute semmi közös nincs bennünk, csak ő szereti a zsenge husit én meg a pénzt... 40 éves koromig elviselem, utána talán undorral fogok rá nézni, főleg ha fiatalabb lányok fenekét csipkedi, ezzel engem porig alázva.

Oké ez elég sarkított példa. Fél éve ismeritek. Bármiylen lehet...

De ugye nem ez volt a kérdésed. Bocs.


Szóval a kérdésedre válaszolva én nem mennék hozzá. Többre értékelem a lelki, egyéniség dolgait, mint a pénzt. Inkább csak a helyi strandra megyünk ki egy évben egyszer, de boldogan kelljek fel minden nap és egy olyan ember mellett, akit a lelkéért imádok, becsülök és akivel szenvedélyesen össze tudunk bújni minden este, akivel életem végéig együtt lehetek és szerethetem önmagáért, nem pedig azokért a dolgokért, amiket a vagyonán megkapok. Én nem ítélkezek, mert mind mások vagyunk szerencsére.

2016. aug. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Én egyszer ésszel házasodtam és nem is gazdag emberrel.Nem jól sült el.A következő szerelemből fog történni.

A leírásból úgy veszem ki,hogy neki nem annyira fontos a szerelem.Ilyen esetben hozzámennék.Személy szerint nem.

31/N

2016. aug. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

A "hozzámenni pénzért" szerintem elég pejoratív, a 20 éves playmate-ek és a 60-as pénzes zsákok házassága jut róla eszembe.


De igen, én hozzámennék olyan férfihoz, akibe nem vagyok szerelmes, de egyébként több szempontból nagyon előnyös tulajdonágai vannak. Ide nemcsak az anyagiak tartoznak, hanem az, hogy jól bánik velem, tisztelt, közösek a céljaink, és társamnak mondhatom.


Igaz, szerencsém volt, mert most készülök hozzámenni egy olyan férfihoz, aki szeretek. Viszont nem tagadom, számításba vettem ezen túl az összes többi változót is. Szép dolog a szerelem, de ha nem jutok vele egyről a kettőre, előbb-utóbb úgyis megöli a kapcsolatot. A szerelem mulandó.


25L

2016. aug. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Most férfiként hozzászólók ha nem baj.A szerelem elmúlik,de a pénz nem tartja meg.Az csak egy eszköz.Egyszer fent egyszer lent.Én tudom.Voltam nagyon gazdag,most se vagyok csoró.De most mégis boldogabb vagyok.Leírom miért.Amikor sokkal több volt mint most akkor tudtam hogy minden az enyém lehet.Nők.Autó.Csillogás.Hatalmat éreztem csak.Amikor ez alább hagyott akkor meg már nem kezdett annyira érdekelni a pénz.Nem tudtam hová elkölteni.Minden ment ugyan úgy.Unalmas lett.Feladtam mindent.Elmentem katonának.Előtte megismerkedtem a menyasszonyommal.Olyan dolgot csinálok amit szeretek.Harckocsi meg repűlő maketteket rakok össze.Fotózom.De emellett szeretem a hivatásom.A hobbijaim.A páromat.És ezért vagyok boldog.A kevesebb néha több.Ezt akkor tudja igazán az ember ha fent van de megunja és lemászik az átlag emberekhez.Sosem szabad elfelejteni hogy honnan jövünk.
2016. aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ő dolga!
2016. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld a testvéredet. Ha már most öregszik a pasi mellett az nem jó. Virulnia kellene ebben az időszakban, én akkor is virultam amikor nem voltam szerelmes a hapsiba de nagyon jól éreztem magam a társaságába. Nem volt gazdag sem tehát nem azért,mert elhalmozott mindennel. Hiába a stabil háttér, könnyen belefásulhat, hiába lesz gyerek. Egy kapcsolatban nem csak azt kell nézni, hogy a másik milyen, hanem azt, hogy mi milyenné válunk az adott ember mellett.
2016. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Fél év után senkihez nem mennék hozzá! Legyen bármennyi pénze és legyen bármilyen jóképű vagy kedves. Nem is ismeri igazán. Ha együtt élnek egy éve legálabb, akkor elgondolkodnék. De nekem hiányozna a szerelem. 10 éve vagyunk együtt de nem gondolom hogy elmúlt a szerelem. (persze most nem a rózsaszín ködről beszélek).
2016. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvàn a húgod döntése. Èn hatàrozottan azt mondom, soha nem mentem volna hozzá senkihez akibe nem vagyok szerelmes. Szoktàk mondani, hogy a szerelem elmúlik 2-3 év utàn, de én ebben nen hiszek. Még ha le is nyugszik kicsit, akkor is ott van. Nem olyan mintha soha nem érezte volna a màsik irànt.

Szerintem ha hozzàmegy, idővel meg fogja bànni. Valószínűleg akkor amikor majd szerelmes lesz valakibe a fèrje mellett.

Nem lennék kèpes ilyen hiànyèrzettel leèlni az életemet. Nem lennék boldog. Közhely, de a pénz ès a jólét, plusz hogy mint embert szereti, hosszútàvon kevés. Nem ér sokat, ha olyan emberrel vagy közben akit nem szerelemmel szeretsz, hanem mint kb egy baràtot. Ez megalkuvás ami később bizony hűtlenséghez, vàlâshoz is vezethet. Vagy él mellette boldogtalanul.Hisz màrost hatàssal van rá...te magad írod hogy öregedett mellette.

Nem véletlenül van a barát és van a szerelem. Nem ugyanaz. 30/N

2016. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!