Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogilag kinek kell gondoskodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag kinek kell gondoskodni a férjemről, ha már szakított velem?

Figyelt kérdés
A férjemnek skizofréniája és mániás depressziója van, és most szakított velem, nem is akar soha visszajönni hozzám. Válásról még nem beszéltünk, de majd az is hamarosan szóba kerül. Elköltözött albérletbe, ahol biztos hogy nem fogja szedni a gyógyszerét, mert nem lesz aki odafigyeljen rá. Szerintem 1 hónapon belül bekerül a kórházba. Szülei is vannak, akik segíteni szokták, de most nem tudom, hogy nekem is látogatnom kell-e őt, tekintetbe véve, hogy agresszív velem is és fizetnem kell-e a felmerülő anyagiakat? Én is mentális beteg vagyok, eléggé megvisel, ha kórházban van, anyagilag is és pszichésen is. Nem arról van szó, hogy magára akarnám hagyni őt, mert mindig mellette voltam, jóban-rosszban, de nekem már ebből elegem van. Nem érdemli meg a gondoskodást, mert régebben megcsalt, megütött, költi a pénzt és úgy beszél velem, mintha a kutyája lennék. Mi a véleményetek? (gyerek nincs)
2016. jún. 16. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem tudom, de még nem vagytok elválva, nem?


Megcsalt?

Hát akkor ott senyvedjen el a kórházban, már bocsi!

Ápolja az, akivel megcsalt téged.


Te pedig próbáld helyrekapni magad lelkileg, szerintem az fontosabb!

2016. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aperitif ***** válasza:
86%

Jogilag csak akkor lennél felelős a férjedért, ha ő gondnokság alatt lenne, és te lennél a kijelölt gondnoka. Ha nincs gondnokság alatt, akkor ő egy teljes jogú önálló személy, akiről senki nem köteles gondoskodni. Ez a jogi része.

Erkölcsileg pedig ahogy érzed.

Azért azt hozzátenném még, hogy a költekezés, a gorombaság, és akár még a megcsalás is ennek a betegségnek a következménye lehet, sajnos, schizoaffektív betegségben szenvedők a mániás fázisban nem tudják kontrollálni magukat.

2016. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Te olyan bolond vagy mint a pasid..
2016. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem rossz kategóriába tetted fel a kérdést, de hátha tudok segíteni. :) A Ptk. azt mondja ki, hogy a házastársi tartás az életközösség megszűnése után is fennáll, sőt a volt házastárs különösen indokolt esetben a házassági életközösség megszűnése után még 5 évig kérhet tartást. Persze ez esetben mérlegelnek mindent: a te anyagi, fizikai körülményeidet, a tartásra jogosult ilyetén körülményeit, és ugye ott van még az érdemtelenség, amire tudsz hivatkozni: pl. hogy az ő életvitele vagy súlyosan kifogásolható magatartása vezetett az érdemtelenségre ;) Ha érdemtelen a tartásra, akkor neked az ég világon semmit sem kell csinálnod vagy tenned érte, amit nem szívesen tennél anélkül:) Remélem tudtam segíteni.
2016. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hogy lehet egy ilyen beteghez hozzá menni

amúgy felnött szóval senki nem tartozik érte felelősségel

2016. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aperitif ***** válasza:
Utolsó, ez a betegség általában 35 éves kor körül kezdődik, szóval simán. Egyébként meg nagyon kedves, szeretetreméltó emberek, ha éppen nincsenek rossz állapotban.
2016. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igen csak épp még 20 30 évet elének és csak akor vannak jó állapotban ha ott áll meletük a doki a nővér meg egy ápoló akik együtes erővel lenyomják a torkukon a gyógyszert

sajna az ilyen emerek akor funkcionálnak úgy ahogy ha napi 24 órában leszedálva ülnek egy gumi szobában

és a napi létfenntartásal együtt járó stresszt valaki más válalja helyetük

2016. jún. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ott vannak a szülei. Gondoskodjanak ők róla. Vagy az akibe belemártogatta a farkát. Akkor bezzeg nem volt beteg amikor félre kellett dugni. Arra volt esze! Te pedig éld az életedet nélküle. Megcsalt, bántott, és még ő szakított veled. Pofám leszakad az ilyenektől...
2016. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aperitif ***** válasza:
Szép volt fiúk!
2016. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az emberek nagy többsége abszolút nincs tisztában ezzel a betegséggel, mert nincs a közelében ilyen beteg. Azok a pszichotikus betegek, akik rendesen szedik a gyógyszereiket, teljesen normális életet élnek, dolgoznak és senki nem mondaná meg, hogy betegek. Akkor van probléma, amikor még nem diagnosztizálták a bajt, vagy már igen, de nincs betegségtudata és nem akarja szedni a gyógyszert. Sajnos addig amíg az illető nem jön rá, hogy ez esetben előbb, vagy utóbb visszakerül a kórházba, addig ez a helyzet áll elő. Nagyon ritka, amikor olyan eset fordul elő, hogy az illető agresszív. Válaszom, hogy amikor jó állapotban lesz a beteg, akkor kell megbeszélni vele a jövőt.
2016. jún. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!