Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság előbb utóbb el fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság előbb utóbb el fog tűnni, mint hagyomány?

Figyelt kérdés
A magyarországi házasságoknál 1000-ből 660 házasság vállással végződik. Összességében kevesebb házasság köttetik, mint amennyi vállás. Ehez hozzávéve, hogy gyakorlatilag nincs olyan, amit házasság nélkül ne lehetne megvalósítani egy párkapcsolatban, nekem úgy tűnik, hogy a fejlett országokban ez a hagyomány el fog tűnni. A kérdés az, hogy ez csak szerintem lesz így, vagy valami megállítja a folyamatot/hasonló?

2016. máj. 1. 20:42
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekem fontos a házasság. Nem szeretnék csak járogatni, szeretném ha hivatalosan is összekötnénk az életünket. Ha te nem akarsz nem kell hazasodnod, szíved joga csak nem értem miért nem lehet elfogadni hogy sok embernek még mindig fontos. Miért kellene vagy miért lenne jó ha megszűnne?
2016. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem fog eltűnni, sem megszűnni. Mindig lesz rá igény azon rétegekből, akik felfogják a fontosságát. A házasság 2 ember közötti párkapcsolat hivatalossága. A törvény előtt ezzel lesznek egymás első számú hozzátartozói. Személy szerint nekem főleg ezért fontos.


Nem véletlenül küzdenek érte a melegek, hogy ne menjek messzire (miért is fontos), mert az ilyen olyan bejegyzett élettársi kapcsolat nem ad ugyanolyan jogokat, más a neve (már ez is negatív dolog), kevesebbet ér jogi szempontból, diszkrimináló. Mert mi az hogy Ádám és Éva, ti heterók vagytok, házasodhattok ha akartok, ti: Ádám és Béla melegek vagytok, nektek nem jár ugyanaz a lehetőség, elégedjetek meg a maradékkal amivel kevesebb jog jár. Rohadt igazságtalan rendszer.


Ismerek ilyet, és olvastam is ilyen sztorikat miért is fontos. Ha együtt éltek, ha egyikőtök kórházba kerül, az orvos dönthet úgy, hogy mivel az akivel együtt élsz jogilag neked SENKID, nem ad tájékoztatást a párod állapotáról, csak hozzátartozók mehetnek be, stb. Meg kell várni valamelyik tényleges rokont. Amellett, hogy idegőrlő, roppant megalázó is. Házasok közt nincs ilyen.

Ha gyereket vállaltok, nem kell szaladni papírt töltögetni, bizonygatni, hogy igen ő a gyerek apja, nem más. Nekem ez is kellemetlen lenne.


Milyen duma már az, hogy sokan elválnak? És akkor mi van? Elég szánalmas mások rossz választásától függővé tenni az embernek a saját életét. Had ne azért legyek valakinek csak a barátnője 50-60 évesen is , mert random emberek szarul választottak, és elváltak. Nem érdekel. Élettársat is ugyanúgy verhet, megcsalhat, bántalmazhat, terrorizálhat a párja. Ettől a házasság hiánya senkit nem fog megvédeni. Aztán, ha én is rosszul választok, azt a saját bőrömön akarom megtapasztalni, nem mások választásai által.


Tipikus savanyú a szőlő hozzáállás, főleg elváltak részéről azt mondani, hogy ne házasodj, úgyis elváltok. Bármennyire hihetetlen, vannak boldog sok sok éve tartó házasságok is. Csak mert sokaknak nem jön össze, az nem jelenti azt, hogy senkinek nem fog. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyanok akik nincsenek felnőve ehhez agyilag, és minden apróságért elválnak. Nem ám azért mert megcsalás történt vagy mert bántalmazás van a kapcsolatban, hanem apróságokért.


Ilyenek miatt nem fognak lemondani az emberek a házasságról, akiknek ez fontos.

2016. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
66%
32# teljesen egyetértek.
2016. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Akkor is önzőek vagytok emberek, de ez van ilyen az emberiség, önző és kiirtja a bolygót, hányok a legtöbb embertől... A házasság egy papír, hogy a másik a te tulajdonod lesz én még mindig ezt látom. Lehet szerelemben és boldogságban élni különben is. Ja és elmesélem, hogy már évekkel ezelőtt megvettem a jegygyűrűket de nincsen pénzünk lagzira így csak együtt élünk a párommal.
2016. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
34# te nagyon buta vagy ne haragudj.
2016. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Nem is a lagzi a házasság lényege. Az esküvő pedig ingyen van. Szóval hülye kifogás.
2016. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!