Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság előbb utóbb el fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság előbb utóbb el fog tűnni, mint hagyomány?

Figyelt kérdés
A magyarországi házasságoknál 1000-ből 660 házasság vállással végződik. Összességében kevesebb házasság köttetik, mint amennyi vállás. Ehez hozzávéve, hogy gyakorlatilag nincs olyan, amit házasság nélkül ne lehetne megvalósítani egy párkapcsolatban, nekem úgy tűnik, hogy a fejlett országokban ez a hagyomány el fog tűnni. A kérdés az, hogy ez csak szerintem lesz így, vagy valami megállítja a folyamatot/hasonló?

2016. máj. 1. 20:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%

"Szinte nincs olyan ember a világon, aki jó házasságban él."

Ez igencsak erős túlzás.


Hogy a házasságok fele válással végződik? És? Akkor párkapcsolatunk s elegyen soha, mert az még nagyobb arányban szakítással végződik?

2016. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
13%
A párkapcsolatok szakítással végződnek, igen, de a párkapcsolatok már csak ilyenek. Mindenki tudja,amikor összejön az adott személlyel, hogy nem fog x évnél tovább tartani, de addig az x évig jól működik a dolog, megkapod azt a párkapcsolattól, amit szeretnél. A házasságnak viszont halálig kellene tartania, de nem tart addig, így teljesen felesleges is.
2016. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
12-es: Van, akinek addig tart, csak olyan emberek jönnek össze egymással, akik nem illenek egymáshoz, nem igazán szerelmesek, így kódolva van a válás. Csak akkor tud működni egy élet-halál kapcsolat, ha lelki társak is egyben a felek, és legjobb barátok.
2016. máj. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom el fog e tűnni,de nem tartom hülyeségnek.

Mi ma ünnepeljük a 29. Házassági évfordulóját:)

2016. máj. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
96%
N az a lényeg hogy te akarsz házasodni vagy sem, igazából lesz..om, de milyen jogon reméled hogy eltörlik? Én pl. utálom a paradicsomot még sem bánt hogy létezik. Azt tartom szánalmasnak és azért tartalak megkeseredettnek mert valamiről azt hiszed hogy senkinek sem működik csak azért mert neked nem való, meg még pár embernek.
2016. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog eltűnni. Sőt.
2016. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
11%

1. Nem azt írtam, hogy remélem eltörlik, hanem, hogy remélem megszűnik. A kettő nem ugyanazt jelenti. Az eltörlik azt jelenti, hogy törvényi erőszakkal kényszerítjük rá másokra az akaratukat, amit nem tartok elfogadhatónak, a megszűnik azt jelenti, hogy remélem egyre többen fognak úgy gondolni a házasságra mint én, és senki nem akar majd házasodni.


2. A másodikhoz jogom van, hisz miért ne lenne jogom azt kívánni, hogy többen gondolkodjanak úgy mint én?


Én nem akarok személyeskedni, téged sem támadtalak semmivel, nem is írtam, hogy nincs jogod megházasodni, vagy elválni, feltettek egy kérdést, amelyben a véleményünkre, meglátásunkra volt kíváncsi a kérdező, amit én el is mondtam, amihez jogom is van. Nem mondtam, hogy a véleményem mindenki számára mérvadó vagy követendőnek kell hogy legyen. Az én szemszögemből igazam van, a te szemszögedből neked van igazad. Vagyis mindkettőnknek igazunk van, és mindketten tévedünk. Én inkább azokat sajnálom, akik lepontoztak, mert ezzel csak azt jelezték, hogy az imént általam leírtak nem jutottak el az agyukig.

2016. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van nem ugyanazt jelenti. Viszont akkor sem értem miért zavar más boldogsága. És miert jó az neked ha mindenki úgy gondolkodik mint te? A példánál maradva nem szeretném ha más is utalná a paradicsomot csak azért mert én nem szeretem. Ismerek boldog házasságban élőket bármennyire is fáj neked
2016. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ha már Ennyire kukacoskodó vagy a megszűnik azt jelentené hogy senki nem akar házasodni és te ennek örülsz. Szerintem csak n akarod beismerni hogy a házasság igenis működőképes csak az ilyeneknek nem való mint te.
2016. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
13%

Miért fájna az nekem, hogy valaki boldog házasságban él? A házasságok 99.99%-a nem boldog, attól, hogy valakik nem válnak el, még jelenti azt, hogy boldogok. Pl. a statisztikák szerint minden negyedik nőt bántalmaz a férje, élettársa, barátja. Ők nem azért nem lépnek ki a kapcsolatból vagy vállnak el, mert boldogok, hanem mert nem tudnak, mernek. És, hasonló arányú a bántalmazott férjek aránya is kb. Ők sem azért nem vállnak el, mert boldogok.


A példádnál ne maradjuk, mert teljesen helytelen, attól, hogy te nem szereted a paradicsomot, vagy ne adj isten, allergiás vagy rá, még senkinek nem lesz rosszabb az élete, ellenben egy boldogtalan házasság, nem csak a férjnek és a feleségnek rossz, de a gyerekeknek is, akik azután viszik tovább a rossz tapasztalatokat, példákat, és hasonlóan zátonyra futva végzi majd az ő házasságuk is, és lelki sebeket szereznek, ami alkalmatlanná teszi őket a helyes cselekedetekre.

2016. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!