Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság előbb utóbb el fog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság előbb utóbb el fog tűnni, mint hagyomány?

Figyelt kérdés
A magyarországi házasságoknál 1000-ből 660 házasság vállással végződik. Összességében kevesebb házasság köttetik, mint amennyi vállás. Ehez hozzávéve, hogy gyakorlatilag nincs olyan, amit házasság nélkül ne lehetne megvalósítani egy párkapcsolatban, nekem úgy tűnik, hogy a fejlett országokban ez a hagyomány el fog tűnni. A kérdés az, hogy ez csak szerintem lesz így, vagy valami megállítja a folyamatot/hasonló?

2016. máj. 1. 20:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%
Vedd azt alapul, hogy kik házasodnak legtöbben, a magyar fiatalok ezrével mennek külföldre, akinek pedig pénze van inkább karriert épít és kiéli magát, akik itt szaporodnak meg házasodnak nem a normál intelligens magyar ember...
2016. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
45%

A házasság Istentől való. Ez egy Szentség.

Bizony a világ irányítását át akarja venni a gonosz. És a gonosz, az ördög, a sátán vagy nevezzük úgy ahogy akarjuk, ő nem ismeri el Istent és mindent megtesz, hogy lerombolja és eltörölje a Szentségeket! Két ember csak házasságban élhet együtt törvényesen. És a törvény nem a papírra értendő. Amit nem Isten köt egybe az nem házasság.

2016. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy el fog tűnni, sok embernek még mindig nagyon fontos. Illetve akkora biznisz épült az esküvő köré, hogy nehezen lehetne kiírtani.

Úgy gondolom, hogy egy szép lépés, nem kell, hogy eltűnjön, de szerintem jó, hogy nem "kötelező".

2016. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
76%

#2

A házasság rohadtul nem Istentől való, mert már az ókorban is házasodtak az emberek, még a kereszténység előtt.

Az igaz, hogy ez szentség, de ma már az egyházi házasság jogilag semmit sem ér.

Az emberek nagy része pedig szerencsére nem olyan agyhalott, hogy ráerőltetné másra a világképét, illetve nem olyan idióta, hogy csak azt tudja elfogadni, ami SZERINTE helyes.

2016. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%
Valamilyen formában meg fog maradni, mert az együtt élők anyagi és jogi viszonyait rendezni kell. Hogy ezt most házasságnak, élettársi kapcsolatnak vagy akárminek hívjuk, lényegtelen.
2016. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

1-es, kikérem magamnak, itthon élek, intelligens vagyok, programozóként dolgozok.


Számomra például fontos a házasság és nem vallási okokból. Páromnak is fontos, nyáron lesz az esküvőnk. Ismerek még jópár hasonló embert. 25/N

2016. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%

El fog tűnni, mert ez a sorsa az elavult dolgoknak.

Persze vannak ma is, akik lemezjátszón hallgatnak zenét agy abakusszal számolnak...

2016. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
19%
Remélem, hogy igen, mert semmi értelmét nem látom. Régen muszáj volt, mert a szülők döntötték el, hogy kivel és mikor kell házasságot kötni. Ma az ember maga döntheti el, hogy nem nehezíti meg az életét egy olyan dologgal, ami nem sokáig tart, vagy legalábbis nem sokáig boldog.
2016. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%
8# mi az hogy reméled hogy meg fog szűnni? Képzeld van akinek még ma is fontos a házasság, miért fáj ez neked? Igazán sajnállak hogy ilyen megkeseredett vagy. Szerintem nem fog eltűnni a házasság intézménye. És ha több válás van, azért csak összeházasodtak nem? Biztos mások is megpróbálják attól hogy valakinek nem működik. Lehet hogy mindent meg lehet valósítani e nélkül is csak épp nehezebben. Nem tudom miért lett "mindenki" ennyire házasságellenes de szánalmasnak tartom.
2016. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
47%

Szánalmasnak tartod azt, aki szánalmasnak tartja a házasságot. Ez érdekes, mert ezzel magad is szánalmas lettél. És téged, miért zavar, hogy engem zavar?


Szinte nincs olyan ember a világon, aki jó házasságban él. Ezért van annyi válás, aki meg házasodik, az olyan mint te, nem próbálta még, így naivan azt hiszi, neki összejön az ami másoknak nem, így kipróbálja, majd a saját hibájából okul vagy nem okul.


Nem vagyok megkeseredett, vagy szerinted az akinek nem az a jó, ami neked, az megkeseredett?

2016. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!