Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem nem dolgozik, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem nem dolgozik, én belefáradtam a túlórákba, felelősségbe, depresszióhoz közeli állapotból hogy jöjjek ki?

Figyelt kérdés

Évek óta alig dolgozik, volt néhány alkalmi munkája, bejelentett állása alig volt évek óta.

A gyerekek, rokonok, munkatársaim és mindenki elől szégyenlem a férjem viselkedését, miközben én már betegesen sokat dolgozom a férjem szépen nyugodtan élvezi az itthonlétet.

Tehetetlennek érzem magam, kilátástalannak látom a gyerekek felnevelését így, hogy még a férjemet is nekem kell eltartanom.

Sokáig tartottam magam, de pár napja úgy érzem nem bírom tovább ezt így tovább elnézni. Mindig várja a megfelelő lehetőséget szakmunkásvégzettsége van egyébként.


2016. márc. 10. 12:55
1 2
 11/18 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ha a házimunkét elvégzi, és főz, vacsorával vár haza, a gyerekeket hozza az iskolából, akkor igazából semmiben sem különb, mint egy hagyományos családmodell, viszont tény, hogy egy ember fizetéséből itthon ígyis úgyis nehéz megélni (már, ha itthon laktok, nem tudom).

Egyébként ha házimunkát nem csinál, és csak döglik otthon, akkor otthagynám.

2016. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban mióta nem dolgozik? Azt írod vannak gyerekeitek. Amikor megszülettek, hogy éltetek meg? Akkor gondolom te voltál otthon és ő tartott el. Vagy 1-2 hónap után visszamentél dolgozni? Mi volt a helyzet régebben? Már a házasság előtt is ennyire lazán kezelte a dolgot? Mi az, hogy neki nem opció 100 ezerért dolgozni? Akkor mond meg neki, hogy neked meg nem opció egy lusta disznót eltartani aki sejtésem szerint nem végez rendes házimunkát sem, és meleg étellel sem vár otthon.
2016. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kb 4 éve szünt meg a hosszútávú munkahelye, azóta van ez.

Engem ő sosem tartott el, a gyerekek születése előtt végig dolgoztam, gyakorlatilag egyik nap még dolgoztam, másik napon születtek a gyerekek, majd maximum GYED- et kaptam két éves korukig, utána mentek bölcsibe,én pedig dolgozni.

Eleinte mikor megszünt az állása még főzött itthon, de már hosszú ideje nem csinál semmit, céltalanul vegetál.

2016. márc. 10. 20:24
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így viszont ne tűrd már el, egyértelmű, hogy csak kihasznál. Mond meg neki, ha nem vállalja el a kis fizetésű munkát (úgy vettem ki az írásodból, hogy lett volna rá lehetősége, csak kifogásokat keresett), akkor menjen el, vagy ha a lakhelyetek az ő tulajdona fogd a gyerekeket és lépj le. Utána meg add be a válópert.


A munkanélküliség nagyon szar, voltam ilyen helyzetben, több mint 1 évig, de én, amint felvettek, rögtön mentem is, és nem 100 ezerért hanem 70 ezerért... És addig is amíg kénytelen voltam háztartásbeli lenni, mindent megcsináltam itthon.


Ne hagyd, hogy kihasználjon.

2016. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A szüleimtől kapott házban élünk.
2016. márc. 10. 20:39
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lenne az életed, ha elváltok. Egy fővel kevesebbet kell eltartani. Azt meg ezek után xard le, mi lesz vele.


Nem is akar dolgozni. Egyértelmű.

A minimálbér is több a semminél, legalább túlóráznod nem kéne.


Férjemnek tavaly nyáron nem volt munkája.

Rengeteg helyre jelentkezett, mindenkit kérdezett, van-e felvétel náluk.

Még takarítani is ment volna, erre már én mondtam, hogy azt ugyan nem.

A gyerekekkel volt a szünetben (ez kapóra jött), felújított és megjavított sok mindent, naponta főzött, takarított, reggel kávét főzött akkor is, ha a héten 4-kor keltem.

Baromira szenvedett, minden létező módon kompenzált, hogy hasznosnak érezze magát.


A te férjed egy élősködő.

Semmivel sem könnyít a terheiden, meg nem is akar.

Ultimátum: egy hónapon belül dolgozni kezd (ilyenkor indul be a munkaerőpiac, minden adott), vagy hó végén költözik és váltok.

2016. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki ultimátumot,fél éve van hogy összekapja magát,ha nem,akkor mehet.
2016. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Mi lett veletek azóta?

szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!