Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tanácsot szeretnék kérni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot szeretnék kérni! Hogy javítható meg a házasságom?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk akkor működött ha a párom mindent elnézett, mindent rám hagyott. Gondolok itt vásárolgatasok, általában csak a saját érdekeimet néztem, napközbeni hívogatasok, számonkérés, minden dolgarol tudni akartam stb. A párom mindig magát helyezte háttérbe és az én erdekeimet nézte mindenben pl h mikor és mit szeretnék csinálni, volt h anyagilag nem tudtunk meg engedni magunknak h elmenjunk nyaralni de én mégis "kiharcoltam ".nem szándékosan viselkedtem így vele, volt h észre se vettem. Viszont most kiborult nála a bili. Besokallt. Mivel szeretjük egymást, gyerekeink is vannak ezért szeretnénk rendbe tenni ezt az egészet. Sajnos az utóbbi időben ez vita forrás is volt. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mégis mi az amit leginkább tehetnék a kapcsolatunk megmentése érdekében?

Ergo mitől jó, mitől működik jól egy kapcsolat?


2016. febr. 17. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
te a férj vagy a feleség vagy? de amúgy meg, próbálj meg kedveskedni, és nem a saját érdekeid nézni. nem is értem őszintén, hogy hogyan tudott így veled lenni ilyen sokáig.
2016. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te nő vagy. Nos nem tudom hogy gondoltad ezt eddig? Szerinted így működik egy kapcsolat? Nekem ebből nem az jön le hogy szeretted vagy szeretnéd csak egy pénzes zsáknak nézted eddig.

Ha nem futotta nyaralásra mi az hogy te akkor is kiharcoltad és megkaptad?

Na meg gondolom mindent megvettél amit te szerettél volna. De cserébe mit kapott a párod? Lehet semmit. És mostanra sokallt be hogy te szórod a pénzt ő meg csak gürizzen. Talán azért fél mert azt gondolja nem tudsz megváltozni! Nem ismerlek,nem ítélkezem de szerintem sem fogsz tudni változni. Ha 6 évig így éltél hogy neked minden kell neked mindent szabad és gyerekek is vannak,már régen változtál volna. Ha szeretünk valakit közösek az érdekek,figyelünk egymásra. Te csak magadra. A gyerekek után is csak te,nem a párod...honnan tudod hogy ő helyre akarja hozni? Te miért akarod helyre hozni? Esetleg el akar hagyni és félsz hogy nem lesz meg mindened mint eddig? Tedd össze a kezed hogy eddig is veled volt. Neked nagyon nagy változásokon kellene átess hogy veled maradjon ami nem fog könnyen menni.

2016. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok a nő. Igen, most h fel nyitotta a szemem a párom mélyen el szégyelltem magam és meg döbbentem. Nem vagyunk gazdagok szóval nem a pénz miatt vagyok vele. Tényleg szeretem. Csak mivel már az elejétől fogva mindent rám hagyott így nem tűnt fel nekem h ez gáz ahogy viselkedek. A férjem is szeretné meg javítani a kapcsolatunkat. És igen, hogyha nem változom sajnos ennek jó vége nem lesz.
2016. febr. 17. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Menjetek el párterápiára.
2016. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"nem szándékosan viselkedtem így vele, volt h észre se vettem"

Tehát te ilyen vagy. Ilyen a jellemed. Mit akarsz, kibújni a bőrödből, színlelni egy életen át? Nem fog menni. Mondjuk a férjed se kutyaf...üle, 6 évig lapít, 6 évig nem szól semmiért, aztán már rögtön azzal jön, hogy akkor te most azonnal tegyél 180 fokos fordulatot és innentől legyél önzetlen és odaadó... hát minek vett el egy alapvetően önző és felszínes nőt, ha nem szereti az ilyesmit?

2016. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:

A változás mindig lehetséges, az meg jó hír, hogy mindketten akarjátok. Mert ehhez csak az egyik fél kevés lenne. A változás általában hosszú folyamat. Ami fontos, hogy ne a párodért és ne a kapcsolatért, hanem saját magadért tedd. Mert ha megfelelésből teszed, az nem lesz hosszú életű.

Azt gondolom, hogy nem csak neked kellene változnod, hanem a párodnak is, mégpedig abban, hogy ha valamiben nem ért veled egyet, akkor elmondja, és nem vár vele éveket. A kommunikáció a kapcsolat egyik fő alkotóeleme, ha ez nem működik jól, akkor sok jót ne várj.


Az, hogy csak a saját érdekeidet nézed, egyértelműen önzőség. Amikor valamit teszel, akkor gondolj arra is, hogy ez vajon a másiknak hogy esne, vagy mit szólna hozzá. Ha nem vagy biztos a reakciójában, akkor kérdezd meg.

A napközbeni hívogatások + számonkérés + minden dolgáról tudni akarsz dolgot úgy értelmezem, hogy ellenőrizgeted. Van okod arra, hogy ne bízz benne? Történt valami, megcsalt pl.? Mert ha ilyen nem volt, akkor ez a saját önbizalomhiányod és féltékenységed kivetülése. Önbizalmat úgy tudsz építeni, hogy sikerélményeket szerzel. A félelem pedig vonzza a félelem tárgyát, így ha folyamatosan attól rettegsz, hogy esetleg megcsal, akkor ez egy idő után be is fog következni. Szerintem felesleges ettől rettegni, ha megbíztok egymásban, vagy nem adott okot ilyesmire. Ezzel csak magadat pörgeted, feleslegesen. És gondolj bele ebbe az ő szemszögéből is: hogy eshet neki az, hogy folyamatosan elszámoltatod mindenről?

A párodnak meg szerintem nem kellene mindenben aládrendelnie magát, mrt ez nevezzük papucsságnak. Gondolom neki is vannak álmai, amiket szeretne megvalósítani, neki is van véleménye, vagy bármi. Ha valamihez nincs kedve, akkor megfelelésből ne csinálja, mert az ilyen helyzetnek mindig az a vége, hogy a felek elveszítik az egymás iránti tiszteletüket, onnan pedig borul minden.

A kapcsolat, a teljesség igénye nélkül ezektől működik jól:

- kommunikáció: megbeszélitek a pozitív és negatív érzéseiteket is,

- közös időtöltések, hobbik, stb,

- közös értékrend,

- megfelelő mennyiségű és minőségű szex,

- egymás tisztelete,

- saját személyes tér (nem vagytok egymáshoz láncolva, így ha valamelyikőtök külön időtöltést választ, vagy elmegy a barátaival valahova, akkor abból ne legyen gond),

- minőségi együtt töltött idő,

- bizalom, őszinteség.

Most nem jut eszembe hirtelen más, pedig időnként úgy érzem, hogy 20 oldalt tudnék erről írni. :)

2016. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)

Volt már időpontunk párterapiara, de az orvos Lemondta, közbe jött neki vmi. A férjem meg nem akar másik időpontot kérni mondván h ő egy idegen személy nélkül szeretné meg oldani a problémánkat.

2016. febr. 18. 08:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem lapított, szólt ő. De mivel sosem lépett fel erelyesen így nem is vettem komolyan amit mond. :(
2016. febr. 18. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Velem is van ilyen, hogy fel sem tűnnek dolgok, amiket megteszem, de a jó kapcsolatért jó lenne ha leszoknék róla.

Nálam a hirtelen jött szomorúság és duzzogás ezek. Azt találtuk ki, hogy mikor ilyen vagyok, akkor jelzi a párom.

Aztán így ott helyben elgondolkodom hogy mi is váltotta ezt ki, és hogy jogosan vagyok-e olyan. Hát persze hogy nem, és ezt belátom.

Még nemrég kezdtük, változás még nincs. Szerintem ti is kipróbálhatnátok.

Persze szépen szóljon.

2016. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg még egyszer azt a párterápiát. Érvelhetsz azzal, hogy a terápiás helyzet nem arról szól, hogy egy idegen ember belekukkol a kapcsolatotokba, hanem, hogy egy kívülálló meglát olyanokat, amiket ti -akik nyakig benne vagytok- nem láttok most meg. És a terápia után/közben a kapcsolatotok sokkal mélyebb és élhetőbb lesz számotokra és nem utolsó sorban a gyerekeitek számára.

Biztos a férjed neveltetése, származási családja egy csomó kérdésre megadja a választ, és persze a te családod boncolgatása is.

2016. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!