Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy mondanatok el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy mondanatok el?

Figyelt kérdés

Szoval a ferjem azt hiszi, hogy panikbeteg es erre gyogyszert szed, a valosag az, hogy bi polaris depresszios tehat gyogyszert kene valtania. Rengeteg szakkonyvet elolvastam (oke orvos nem leszek:-)) es az osszes tunete erre utal.


Szoval egy bi polaris depressziosnak hogy mondanatok el, hogy alapvetoen mas baja van es el kene mennie orvoshoz kivizsgalasra?


Hangulatingadozas, duhkitoresek, aztan sokaig normalis....szoval egy ilyen dolgot felhozni neki nem egyszeru, ennel sokkal nagyobb dolgokon kiborul (hozzateszem sosem bantott). Valakinek valami otlete?


O 45/F en 30/N


2016. febr. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hah. Én orvostanhallgató vagyok ugyan, de azzal nagyon is tisztában vagyok, hogy az orvosok utálják azt, ha a beteg könyvek, meg internet alapján magát diagnosztizálja, és már egy teljes kórképet felállítva megy el orvoshoz :D Simán menjetek el együtt orvoshoz, és ennyi.
2016. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez igy oke, ez a terv, de hogy vegyem ra hogy elmenjunk orvoshoz amikor mar attol kiborul ha valaki valamit mas hangsullyal mond mint amit o elkepzel?:-))


Szoval nem mondhatom, hogy "oooo hat hellooo rajottem h te vegulis bi polaris depresszios vagy, rossz gyogyszert szedsz, ezert vannak kitoreseid, szoval spuri a dokihoz". Ez egy normalis embernel sem mindig mukodik, nemhogy egy mentalisan serultnel:-)


Szoval szeretnem elkerulni a duhkitorest, ez a cel. Nem mintha bantana vagy ilyesmi, de allati faraszto egy orditozo embert hallgatni, aki valami szurrealis dolgon duhong es kb semmit nem hall meg azon kivul amit meg akar hallani:-)


A sajat kis paralell univerzumaban el,ami vegtelenul faraszto. Masreszt nem vagyok pszichologus, semmi kedvem egy olyan kapcsolatban elni ahol nem lehet racionalisan, felnottkent beszelni dolgokrol.


Komolyan belefaradtam ebbe a sok szrba, talan mert en meg pont az ellentete vagyok, orokvidam, optimista, sok barattal:-)

2016. febr. 7. 23:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond neki,hogy nem tûnik úgy mintha használna a gyógyszer lehet váltani kéne, de nem ártana elõtt Egy alaposabb vizsgálat.
2016. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mond el, hogy nem vagy annyira a gyógyszerek mellett,és mivel láthatóan nem használ a gyógyszer,lehet váltani kellene!Ehhez meg orvos kell.


"Drágám,aggódom, nem lehetne utánajárni, hogy más gyógyszer nem lenne-e jobb?"ÍGY.

2016. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csak megsúgom,aki bipoláris,annál nem 45 évesen jön ki, hanem már tizen-huszonévesen annak kell lennie,mivel nem személyiség,hanem hangulatbetegség.
2016. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszeru : leultok es elmondod neki, hogy nagyon zavarnak a duhkitoresei, es ugy erzed, nem birod sokaig. Es hogy probaljon esetleg beszelni az orvossal a tuneteirol meg a gyogyszerrol, hatha tud ra megoldast. De pl erdemes egy olyan pillanatban beszelni vele, amikor a normalis szakaszaban van. Olyankor receptivebb, ha ideges, akkor ugyis beszukult a tudata.

Egyebkent en a bipolaritasban nem lennek biztos. Hirtelen hangulatingadozast okozhat mas is, pl cukorbetegseg, vagy pajzsmirigy-rendellenesseg. En haziorvoshoz mennek, es kernek egy teljeskoru vervizsgalatot, vercukor, TSH, minden. Bar en sem vagyok orvos, de egy idoben nekem is voltak ilyen borzalmas duhkitoreseim, elviselhetetlen voltam, es kiderult hogy nalam a pajzsmirigy okozta a problemat...

2016. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os A gond az, hogy ez az allapot kb 18 eve tart nala, akkor alakult ki amikor elvesztette a ceget. Azota volt oersze mindenfele vizsgalaton, vernyomast es cukrot pl egy hete mertek nala, minden normalis.


Ez idorol idore romlik. Amikor azt mondom, hogy hangulatingadozas akkor ket veglet van nala: az egyik amikor annyira boldog a semmitol h repulne a masik az amikor annyira depresszios, hogy legszivesebben meghalna, a ketto kozott meg duhrohamok hada:-)


Amikor kiborul a semmin akkor nem lehet vele beszelni, mert elkezd magarol egyes szam harmadik szemelyben beszelni es teljesen mindegy h mit mondok, o csak azt hallja meg amit hallani akar.


Neha olyan erzesem van, hogy az ex felesegevel folytatott beszelgeteseket idezi, de legalabbis minden amit kvazi ramken, azt az elozo felesege csinalta vele:-) Egyebkent az ex feleseg totalis ellentetje vagyok mindenben, de ugy nez ki, hogy a multbeli serelmeit nem volt kepes feldolgozni.


Egyebkent ez naluk genetika, az anyukaja is ebben szenved, a kulonbseg annyi, h az anyosom kb nyolcszor probalt ongyilkos lenni, zero sikerrel:-)A tesoja is bi polar depresszios (ikrek), es annak a felesege is, ebben a csaladban mindenki gyogyszert szed kiveve engem meg az aposomat:-)


Mi csak nezunk, hogy mit dramaznak ennyit. Az osszes hihetetlenul sertodekeny, de tenyleg a legaprobb dolgokon kiborulnak es komolyan nem lehet veluk mit csinalni. Mondjuk ok engem nem erdekelnek, mert nem reszei a mindennapjaimnak, de ferjem viszont igen.


Pl utalja elhagyni a lakast, csak dolgozni megy es vissza, ha horribile dictu el kene mennie valahova ezen kivul, azonnal bestresszel. Kizart, hogy lemenjen a bolyba es ha van valami tervunk hetvegere, amibe hetekkel ezelott beleegyezett, akkor a hetvege elott egy nap duhkitorese lesz, es vegulis akkor nygszik le amikor kiderul h neki nem kell mennie.


Egyebkent en nelkule maszkalok, kb meghalnek ha ugy elnek mint o. Szoval en talalkozom a barataimmal rendszeresen, vasarolgatok, melo, elem a vilagomat, o meg itthin depressziozik.


Az elete kinja, hogy neki iszonyuan fontos h masok mit gondolnak rola es mindenkinek probal megfelelni, es folyton azt hiszi h ot mindenki utalja mikozben ez nem igaz. Egyszeruen az o fejeben az van, hogy o roppant jo ember es mindenki kihasznalja es visszael a josagaval, szoval magat piedesztalra helyezi. A masik veglet amikor gyuloli magat es ugy erzi h o szornyu alak, kb ilyenkor akar meghalni.


A ket dologban az a kozos, h soha nem hallgatja meg masok velemenyet a dologrol. Mindg attol retteg h elhagyom, meghogy en biztos kibeszelem a hata mogott es ugyis elhuzom a csikot, es biztos h mar az osszes baratom utalja.A tomeget abszolut nem birja, tehat ha mondjuk valahol tomeg van akkor bepanikol es kimenekul.


Ha valami miatt frusztralt, pl x ideje probal nadragot es egyik sem passzol, akkor is inkabb elhuzza a csikot. Maniaja h o kover (az), es oreg(45) de nem tenne semmit azert h elfogyjon, de szo szerint semmit,


Van itthon gym-unk, ezalatt edzotermet kell erteni, legalabb 5 gep mindenfele felszereles. Hiaba mondom neki h hasznalja (en hasznalom) aaaaaa o most faradt. Ha megis raveszi magat h edzzen utana bevag egy egesz pizzat es ott vagyunk ahol a part szakad. Sokan szeretik es vannak baratai csak nem talalkozik veluk, mindig talal valami kifogast h ne kelljen mennie.


A masik h nagyon ragaszkodik hozzam, tehat mindig ugy erzi h hozzam kell ernie, imad, olelget puszilagt neki en vagyok a vilag legjobb noje es valojaban mindent megad nekem, de ugy erzi h nekem ez keves (mikozben meg sok is).Nyaralni szeret, ha eljutunk odaig de akkor is csak tengerpart, kizart h o a varosba menjen. Nekem meg az kizart h a tengerparton doglodjen napokig, szoval en zsibongok o meg napozik:-)


En a zsuforlt varosokat szeretem, o az erdoket. En spec utalom az erdoket, o meg a varosokat, szuper:-)Nagyon szarkasztikus, ugy erzi h valami roppant vicceset mondott mikozben csak banto a humora es sokszor lekezelo, amikor visszavagok ugyanilyen szarkasztikus stilusban akkor halalra sertodik, h en "tamadom" ot. Mivaaan?


Voltunk pszichologusnal, az elso alkalmat vegigultem vele, a pszicholgus pedig kozolte vele, h ot nem frusztralja e h a felesege okosabb, intelligensebb es muveltebb onnel? Ez a masik: neki kisebbsegi komplexusa van mellettem, es ugy erzi h folyton bizonyitania kell h o intelligens es pl sokszor van, h nem hallott bizonyos dolgokrol/emberekrol es joindulatuan beszelek neki pl Heideggerrol, akkor jon h en lenezem ot. Pedig egyaltalan nem:-)


Utana jon a "nehogy azt hidd h ertelmes vagy, vagy intellgensebb mint barki mas, mert allatira nem". Ezt azert nem ertem, mert sosem allitottam az ellenkezojet:-))Az anyja detto ugyanez, nekik pl abszolut nem beszelek se filozofiarol, se muveszetekrol, megmarad ez a mi tortent x sorozatban valo kommunikacio. Mindig szuper munkaim vannak, vezeto beosztasban, amit az anyja utal, mert neki a sogornom a kedvence aki viszont mosogato valami etteremben.


A multkor amikor megkaptam a jelenlegi allasomat (vezeto pozicio egy multinal) akkor kepes volt ilyet mondani, h "nehogy azt hidd h kulonoeges vagy, mert nem vagy az". Mondtam en h az vagyok?Nem.


Egyebkent nem tudom h miert probalnak bennem kisebbsegi komplexust generalni, evek ota sikertelenul:-)Szerencsere rengeteg baratom van es klassz csaladom, szoval minden amit a ferjem csaladja mond rolam lepereg eleven alapbol ugy tekintek rajuk mint mentalisan serilt emberekre, kvazi nem veszem oket komolyan.


Egymast is folyamatosan sertegetik, tehat atmegyunk es az elso dolguk az, h kozlik a ferjemmel h o milyen dagadt, tehat az alacsony onbizalmat meginkabb lerugdossak es megint hetekbe telik amig ujraepitem.Nincsenek kozos progjaink, o eljar kajakozni es a barataimmal vagyok, de az pl h elmenjunk moziba az kb kizart. Oke, eljarunk vacsorazni de az is egy remalom, mert meggyozodese h mindenki ot nezi, mikozben senki nem nez ra:-)


Szoval igy hirtelen ennyi, bocs ha hosszu lett, remelem valaki elolvassa:-))

2016. febr. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!