Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek! Mi mindenről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek! Mi mindenről kellett lemondanotok, amikor épp eltartottak voltatok?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam hosszabb ideig otthon, akkor sajnos nagyon rosszul ment, az alap dolgokra sem jutott.

Aztán összevetve dolgoztam majdnem egy évet (először suli mellett, aztán teljes munkaidőben), most megint nem.

Mindenki mondja (szülők, barátok, volt kollégák), hogy jobban teszem, ha otthon leszek egy hónapot, mert romlott az egészségügyi állapotom (sokkal többet voltam rosszul, mint általában). Egy hónapnál tovább meg már csak az nem talál munkát, aki nem akar.

Viszont amíg dolgoztam, megszoktam, hogy mindent megvehetek, ami tetszik, most meg egy tábla csokit is sajnálok magamtól, mert "nem érdemlem meg". (van megtakarításom, és a volt munkahelyem is tartozik még egy kisebb összeggel)



Nektek le kellett mondanotok valamiről, amíg nem dolgoztatok? Önként vagy kényszerből?


2015. dec. 2. 10:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Miert kuldtek el a munkahelyrol?
2015. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Próbaidős voltam, ok nélkül. Igazából meg azért, mert ha letelik a próbaidőm, adózniuk kell utánam. Ezért csak egy alkalmazottjuk van teljes állásban állandón, és a többieket mindig cserélgetik próbaidő leteltével, ill van 2 részmunkaidős. Emiatt mindenki túlórázik, mert normális munkarendhez legalább 8 ember kéne, nekik meg van 3.
2015. dec. 2. 13:13
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk talán most jön el az idő, hogy lazítsunk kicsit :)


Mikor párommal megismerkedtem, mind a ketten csóró egyetemisták voltunk. Utána én elmentem dolgozni, ő folytatta a mester képzést. Mikor ő végzett, én mentem mesterre, ő dolgozott, tehát egy fizetésből meg egy nevetséges ösztöndíjból éltünk. Közben fizettük vissza a diákhitelt.

Mikor mind ketten már dolgoztunk, akkor elhatároztuk, hogy esküvőt szeretnék, amit magunk spóroltunk össze, mert a szülők (főleg párom szülei) nem engedhették meg maguknak, hogy besegítsenek. Egy év kellett hozzá. A nászajándékból kifizettük a diákhitelt. Utána a férjem jogosítványt akart, arra ment el a pénz.

Tehát, mióta "felnőtt" vagyok, csak spórolgatunk :)

Most tartunk ott, hogy kezdünk egyenesbe jönni, viszont most babát tervezünk, arra tesszük félre a pénzt.


Nagy "ereszd el a hajamat" vásárlást nem szoktunk, viszont az embernek a létfenntartáson kívül szüksége van egy kis kényeztetésre, ezt a lehetőségeinkhez mérten mindig megengedtük magunknak. Ne vond meg magadtól az életet, mert soha nem jön az a pillanat, hogy teljesen hátradőlj, viszont élvezned kell a fiatalságodat, a munkádat és ehhez néha kell egy kikacsingatás, "bűnözés" :)

Mérlegeld, hogy mi az ami még beleférhet és nem kell hónap végén vízen és kenyérmorzsán élned.

2015. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A mi családunkban (a férjem és én) nem ismerjük ezt a szót, hogy "eltartott". Utálatos, ostoba szó és csak ott létezik, ahol nincs szeretet.



Amúgy meg elég gyakran elég sok mindenről mondok le, de nem mert eltartott vagyok, hanem mert az anyagi kereteim végesek...

2015. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!