Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan feleségek...

Vannak itt olyan feleségek akik "eltartottak"?

Figyelt kérdés
Mi okból nem dolgozol? Manapság furcsának számít, ha valaki a háztartást vezeti, míg a férj dolgozik? Az én párom nem enged dolgozni, és mostanáig nem is okozott gondot a dolog, de egyre többen furcsán néznek rám emiatt. Ti mit gondoltok erről?
2014. dec. 9. 18:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Én azért nem dolgozom, mert nem találok munkát.

Jelenleg még gyesen vagyok, de sok reményt nem fűzök a dologhoz.

ÉS: Nem, nem az adófizetők pénzéből élek, én is 13 évig dolgoztam, hivatalos, bejelentett munkám volt.

2014. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Én leszarom ,hogy mások mit gondolnak. A ti dolgotok és senkinek semmi köze hozzá,hogy hogyan éltek . Irigyek az emberek , viseld büszkén,hogy téged eltart a párod !
2014. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem engedi a párod? Az enyém szeretné, ha keresne annyit, hogy nekem ne kelljen dolgoznom. Én is szívesen maradnék otthon, kertészkednék, jöhetnének a gyerekek, stb.. nem érdekelne, ki mit gondol, ha megtehetnénk. Remélem te azért nem dolgozol, mert neked is így jó, nem azért, mert a féltékeny párod nem enged kilépni az ajtón:S
2014. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát mivel a diplomás közalkalmazotti bére "versenyez" az ő mérnök-informatikus fél milliójával..mondhatjuk, hogy eltartott vagyok..sajnos
2014. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha csak az a gond, hogy furcsán néznek rád emiatt, ne törődj vele, ez a te/ti életetek. Magyarországon kevés háztartás engedheti meg magának, hogy csak az egyik fél dolgozzon, ezért csodálkoznak az emberek, mert szokatlan jelenség. De nem felháborító, nyugi :)
2014. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolom, hogy nem vagy biztonságban így, de nem azért, mert eltartottnak lenni ciki lenne. Hanem azért, mert egyetlen házasság, kapcsolat sem betonbiztos, és ha tőle függsz, akkor csak addig tart a biztonságod, amíg vele élsz. Ha eléggé tanult vagy, akkor azért, mert kiesel a munkaerőpiacról ha sok évig nem dolgozol, ha meg nem, akkor használd ki az időt tanulásra, hogy olyan munkát vállalhass, amit szívesen, örömmel végeznél. Én azt tanácsolnám, hogy hosszútávon ne függj senkitől. A babázás éveit nem számítanám ide. Egyébként szerintem amúgy is jobb aktív dolgozónak lenni, mint eltartottnak, persze nem mindegy milyen munkát végez az ember.
2014. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azért nem enged,mert elég az ő keresete, illetve ő az édesapja példáját szeretné követni, aki szintén "nem engedte" dolgozni a feleségét. Nagyon kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, csak ezek a vélemények kicsit összezavartak, ezért szerettem volna másokét is megtudni :)
2014. dec. 9. 18:24
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Én eddig a kicsivel voltam itthon. 4 éves lesz. Idén kezdte az ovit de 3 hónapból 10 napot volt bent..a többiben beteg volt. Tehát egyenlőre még nem is tervezek munkát keresni..mert sajnálnám is ha egy jó helyről rúgnának ki hiányzás miatt. Meg a férjem is inkább a továbbtanulást mondogatja nekem..én szeretnék dolgozni de a tanulás is jó ötlet. Pont nem érdekel hogy ki mit gondol..a mi életünk a mi pénztárcánk..ne szóljon bele senki. Majd ha engem vagy a férjem zavarni fog hogy "csak" itthon dolgozok vagyis hogy háztartásbeli vagyok akkor elmegyek azonnal dolgozni..addig meg bízzák ránk a döntést.

De pl a férjem délután 4től dolgozik mindennap. Ha most munkát kapnék akkor csak hétvégén találkoznánk..mindenkinek meg van a maga oka miért él úgy ahogy, és amíg egyetértés van a házastársak között nehogymár egy huszadik idegen mondja meg mit csináljanak..

2014. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

" Az én párom nem enged dolgozni"


Ne csodálkozz, ha furcsán néznek rád.

Ha te nem akarsz, mert megtehetitek, akkor lelketek rajta, de hogy nem enged?


Tudod, milyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetsz így?

Legalább, ha ilyen "nagyvonalú", magánnyugdíjat fizet neked?

2014. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Én 2 évig bírtam otthon így.... A férjem nem erősködött rajta, hogy ne dolgozzak, csak egyszerűen megbeszéltük, hogy az ő fizetéséből vígan megélünk a gyerekekkel.

Ez egy darabig jó is volt, de egy kicsit beszűkültem, nem volt annyi emberi kapcsolatom, nem éreztem igazán fontosnak magam. Tisztában voltam vele, hogy én is diplomás, jó képességű ember vagyok, nekem nem lehet ennyit elég.

Most részmunkaidőben vagyok, napi 4 órában, egész jó kis fizut kapok érte, szeretem a munkámat. Mindenre van időm, de hasznosan is telik a nap, nekem ez a tökéletes állapot.

Amúgy én egyáltalán nem kaptam negatív megjegyzéseket, amikor nem dolgoztam.

2014. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!